AC/DC Black Ice Tour 2008/09/10

Το thread το ανοιγω ετσι επειδη σιγουρα πολλοι απο το φορουμ θα δουνε AC/DC εξω για να μοιραζομαστε τις εμπειριες μας εδω. Επισημα δεν εχει ανακοινωθει κατι αλλα το Billboard εβγαλε χθες βραδυ το πρωτο σκελος της Αμερικανικης τους περιοδειας.

Oct. 28: Wilkes-Barre, Pa. (Wachovia Arena)
Oct. 30: Chicago (Allstate Arena)
Nov. 3: Indianapolis (Conseco Fieldhouse)
Nov. 5: Auburn Hills, Mich. (Palace of Auburn Hills)
Nov. 7: Toronto (Rogers Centre)
Nov. 9: Boston (TD Banknorth Garden)
Nov. 12-13: New York (Madison Square Garden)
Nov. 15: Washington, D.C. (Verizon Center)
Nov. 17: Philadelphia (Wachovia Center)
Nov. 19: East Rutherford, N.J. (IZOD Center)
Nov. 21: Columbus, Ohio (Schottenstein Center)
Nov. 23: Minneapolis (Xcel Energy Center)
Nov. 25: Denver (Pepsi Center)
Nov. 28: Vancouver (General Motors Place)
Nov. 29: Seattle (KeyArena)
Nov. 30: Tacoma, Wash. (Tacoma Dome)
Dec. 2: Oakland, Calif. (Oracle Arena)
Dec. 6: Los Angeles (The Forum)
Dec. 10: Phoenix (US Airways Center)
Dec. 12: San Antonio (AT&T Center)
Dec. 14: Houston (Toyota Center)
Dec. 16: Atlanta (Philips Arena)
Dec. 18: Charlotte, N.C. (Time Warner Cable Arena)

Aν πάντως κάποιος θέλει να τους δεί όσες περισσότερες φορές γίνεται και το σκέφτεται να τους δεί στην Αμερική, οι 6 συναυλίες που παίζουν από 9 ως 19 Νοεμβρίου είναι σε σχετικά κοντινές αποστάσεις μεταξύ τους, η μία πόλη από την άλλη δεν είναι πάνω από 4 ώρες δρόμο.

Εγω το παλευω για Βοστονη και για Νεα Υορκη.

προσευχηθητε για Ελλαδα ρε!:roll:

Mπράβο!
Αυτό θέλω να πώ, πως αν μπεις στα έξοδα για αεροπορικά Αμερικής (κανά 800άρι ?), σε συμφέρει αν μπορέσεις να δεις περισσότερες συναυλίες. Αν σε παίρνει να μείνεις 5 μέρες παραπάνω σίγουρα αξίζει και θα σου κοστίσει και πολύ φτηνότερα η μετακίνηση/διαμονή/φαγητό από πόλη σε πόλη σε σχέση με το να έκανες κάτι αντίστοιχο στην Ευρώπη. :wink:

Δεν μου αρέσει να κυκλοφορώ φήμες και ξέρετε πως γενικά δεν το κάνω, αλλά έχω ακούσει από αξιόπιστη πηγή πως θα έρθουν σχεδόν σίγουρα για το Rockwave 2009.

Ας περιμένουμε ρε παιδιά, να δούμε και τις ημερομηνίες της Ευρωπαϊκής περιοδείας. Αν και από ένστικτο, πιστεύω ότι θα έρθουν από τα μέρη μας, αυτή την (τελευταία) φορά, το πολύ πολύ να πάρουμε τους δρόμους για την (κοντινή) ξενιτιά. Χαλάλι τους…

Σιγά μην πληρώσει η Didi τις καμπάνες και τα κανόνια του show τους…Οπότε μια και καλή έξω…

Μπορούν να χρησιμοποιήσουν καμία μινιατούρα από Playmobil. Θέτω όλα μου τα παιδικά παιχνίδια στη διάθεσή τους. Όσα υπάρχουν, τουλάστιχο. Ιδέες υπάρχουν. Αλλιώς θα υποθηκεύσουμε κάνα σπίτι για τη Μαλακάσα.

Μπορεί να ακούσουμε τίποτα για λόγους πυρασφάλειας!:stuck_out_tongue:

¶μερική δεν θα πάω αλλα Ευρώπη σίγουρα!

Η didi ειναι ικανη να βαλει κανονια playmobil και τιποτα καμπανακια απο χριστουγεννιατικο δεντρο προκειμενου να κανει το ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ με το υπερ-bill ACDC,Cannibal Corpse,Kaizer Chiefs και Παντελη Θαλασσινο.

να καπως ετσι ρε θα ειναι!

τους έχω δει 3 φορές όταν ζούσα Λουξεμβούργο σε Γαλλία, Γερμανία… Θα τρίβετε τα μάτια σας… Ηδονή …

:lol::lol::lol:
τι ειν τουτο ωρε!!!:lol::lol::lol:

Αν παίξει καμμιά στάση Βουλγαρία ή γενικότερα Ανατολική Ευρώπη με ψήνει.Φτήνια! Έτσι κι αλλιώς, αμα τους φέρει η ντιντι, κάτω από 70ευρω δεν παίζει να είναι το εισιτήριο. Οπότε βουρ για συναυλιακό τουρισμό! 8)

για να κανει η ντιντι οικονομια θα τους φερει σε Lego:p

Κωλοφαρδοι οσοι εχουν τη δυνατοτητα να τους δουν στο εξωτερικο… :frowning:

τεσπα, ευελπιστω να περασουν και απο δω…

Καλά δεν παίζεσαι!

Σοβαρά τώρα:
Eγώ το θεωρώ πολύ πιθανό να τους φέρουν εδώ με “κουτσουρεμένο” show για λόγους πυρασφάλειας ή ότι άλλο βρουν να επικαλεστούν…
Και ξέρει που ποντάρει ο Λώρης: Yπάρχει κανείς εδώ που δεν θα π΄΄αει να τους δει στη Μαλακάσα αν ξέρει πως δεν θα έχουν το πλήρες show; :wink:

Εγώ:D

Που ούτως η άλλως δε θα πάω:lol:

Αν παίξει και στάση στη Βουλγαρία, πολλοί από Β. Ελλάδα λογικά θα το προτιμήσουν καθως θα τους έρθει πιο φτηνα…

Κάθε χρόνο λέγεται ότι θα έρθουν. Απελπίζομαι πια. Αϊ συχτήρ θύμωσα. Δεν ξέρω αν μου τη δίνουν πιο πολύ οι διοργανωτές που δεν τους φέρνουν ή αυτοί που μας δίνουν ψεύτικες ελπίδες.