AC-DC / Greece?

Λοιπόν δεν άνοιξα το thread για να σας σπάσω τα νεύρα, ξέρω ότι ειδικά με το συγκεκριμένο θέμα δεν παίζουμε, απλά έμαθα κάτι και ήθελα να σας το πω.
Πριν λίγες ημέρες ένας φίλος μου που είναι μέσα στα συναυλιακά πράγματα και έχει έγκυρες πηγές και άκρες μου είπε ότι μάλλον για Ιούνιο (μάλλον για μήνα συναυλίας και όχι ότι θα ανακοινωθεί τότε), θα έρθει στην Ελλάδα τεράστιο όνομα πού δεν έχει ξανάρθει και όταν το κάνει θα γίνει επί λέξει της πόρνης.
Το μυαλό μου πήγε σε AC-DC και BJ (όποιος πεινάει καρβέλια ονειρεύεται).
Μου είπε ότι θα με ενημέρωνε όταν ήξερε σίγουρα το όνομα. Και το έκανε.
Οι AC-DC μου είπε είναι.:bow2::papas:
Δεν ξέρω παιδιά κάτι περισσότερο και δεν έχω λόγο να λέω ψέμματα (ούτε ο ίδιος), ίσα ίσα γουστάρω να γίνει γιατί ξέρω ότι τους περιμένει χρόνια πολύς λαός. Μακάρι να είναι έτσι τα πράγματα. Μην με βρίσετε που καλοπροαίρετα σας ξεσηκώνω. Δεν έπρεπε να σας το πω από την στιγμή που ξέρω ότι είναι καλή πηγή;

Α, άσχετο παρεπιμπτόντως μου είπε και για άλλο μεγάλο pop όνομα που θα έρθει, επειδή θα κάνει tour- Robbie Williams.
:bow2::papas:
Αυτά για την ώρα. Αν μάθω κάτι θα σας το πω!

Επίσης,άκουσα ότι έρχονται και οι Nirvana στο Metal healing:!:

#-o

Κλειδώστε το. Μόνο και μόνο επειδή μολύνει τους AC/DCμε τους τζονμποντζόβηδες…

Δεν σύγκρινα, δεν πρόσβαλα, μόνο ανέφερα, γιατί είναι τα μόνα συγκροτήματα που δεν έχουν έρθει. Νομίζω ότι ήταν ξεκάθαρο αυτό που είπα και είσαι λίγο υπερβολικός! Το thread αφορά μόνο τους AC- DC.

Ποσο πιθανο ειναι να δουμε και τους δυο???Τρελα απωθημενα και τα δυο???

Η φήμη για AC/DC κυκλοφορεί εδώ και καιρό και την έχω ξαναγράψει.
Αυτό που εγώ άκουσα από αξιόπιστη πηγή είναι πως υπάρχει μία εταιρεία που κλείνει συγκροτήματα αυτού του μεγέθους ως Headliners για αρκετά Ευρωπαϊκά φεστιβάλ “πακέτο” Αυτοί έκελισαν λέει στην Didi τους Priest πέρυσι και τους Metallica/Heaven and Hell το 2007.
Φέτος θα κελίσουν λέει τους AC/DC για Rockwave και για αρκετά άλλα Ευρωπαϊκά φεστιβάλ.

την live nation εννοείς??

Μόνο που οι AC/DC δεν παίζουν σε φεστιβάλ αλλά μόνοι τους.

Υπάρχει ήδη τόπικ για την περιοδεία των AC/DC. Η φήμη κυκλοφορεί, αλλά μέχρι να γίνει γεγονός θα συνεχίσουμε εδώ:
http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=8667