AC/DC Let there be rock 79

Βγαίνει απο Warner.Blu - ray και DVD.
Κλασικά 5000 @@ριές μαζί για να αυξήσουν την τιμή.Αν βγει μόνο σε DVD και δεν είναι vhs to DVD copy τσε δεν έχει πάνω απο 15Ευρώ μπορεί και να το, κατεβάσω :lol:
Λινκ αφήνω να βρει κανένας τρελαμένος Crab να γουστάρει περισσότερο.

http://www.blu-ray.com/news/?id=5871

The track listing is as follows:

  1. Live Wire
  2. Shot Down in Flames
  3. Hell Ain’t a Bad Place to Be
  4. Sin City
  5. Walk All over You
  6. Bad Boy Boogie
  7. The Jack
  8. Highway to Hell
  9. Girls Got Rhythm
  10. High Voltage
  11. Whole Lotta Rosie
  12. Rocker
  13. Let There Be Rock

Αντε να δουμε και την τιμη…

Πάλι δεν έχει το T.N.T.
Ασταδιάλα [-X

Εμενα μου φαινεται πολυ ενδιαφερουσα αυτη η κυκλοφορια και θα αγοραστει οταν βγει. Ελπιζω σε λογικη τιμη, αλλιως ψαχνεις ο,τι καλυτερο γινεται μεσω internet sites. Και ωραια και τα extras καλουδια…

Πως να το εχει, αφου δεν ηταν ουτε στην VHS εκδοση…

Μια χαρά. Έχει χρόνια που έκανα ψηφιακή την βιντεοκασσέτα αλλά έλειπε η κυκλοφορία αυτή. Πιστεύω θα κάνουν καλή δουλειά

Έχει μεγάλη ιστορία αυτό το θέμα.Δε με νοιάζει τι είχε στη VHS αλλά ποιές master tapes έχουν σωθεί.

Προφανώς και δεν το έχουν το TNT γι αυτό και δεν το έβαλαν :wink:

Ναι ρε συ αλλά εσύ το βλέπεις 1-1 copy απο VHS.
Το TNT λέγετε υπήρχε αλλά κάποιος θεώρησε ότι δεν του άρεσε και δεν μπήκε στο vhs.Μετά υπήρχαν φήμες ότι κάηκαν τα master tapes.Άρα αφού δεν κάηκαν(και λογικά, γιατί πως αλλιώς θα βγάζαν το DVD,εκτός αν είναι 2ρες μπομπίνες) το ΤΝΤ πάλι Θεωρητικά υπήρχε.
Το walk all over you που υπάρχει όλο θα το βάλουν ή θα βλέπω το τουτου να τρέχει πάλι;
“Κλαίγομαι” γιατί είναι το καλύτερο official live ever.

Θα δούμε τι θα βγει και θα το κρίνουμε. Έτσι κι αλλιώς θα είναι ότι καλύτερο μπορούμε να έχουμε από αυτό το τρομερό live…

Μακάρι.Ευτυχώς το βγάζει η Warner, η Sony θα έκανε καμια πουστιά και θα πήραζε κανένα audio σαν το Donington και μετά εγώ θα έτρωγα μπαν απο τα γαμοσταυρίδια.

Σήμερα κλείνουν και 31 χρόνια από το θάνατο του Bon για να μην ξεχνιόμαστε.

Δεν το ηξερα αυτο με τα master tapes… Καποιος λογος θα υπαρχει ομως για να μην θελουν να μπει το TNT, ισως να μην ειναι καλος ο ηχος ή το βιντεο. Αλλιως γιατι να μην το βαλουν?

Mε πρόλαβε ο crimson αλλά σε λάθος τόπικ :slight_smile:
Απλά η καλύτερη βιντεοσκοπημένη συναυλία της ροκ μουσικής επιτέλους σε ψηφιακή μορφή.

καλά υπήρχε.??? #-o μια ζωή άκυρος ρε παιδί μου…

πάντως ωραία έκδοση…!! και με πρόσθετο υλικό

ετσι!! ετσι!! πες τα ρε αδερφέ :slight_smile:

και παρότι ήρθαν στα “ήντα” τους μας έδωσαν την καλύτερη συναυλία που έγινε ή θα γίνει ποτε στην Ελλάδα.
Αλλά…τι θα παθαίναμε αν μας τους είχαν φέρει τοτε…
η μεγαλύτερη κρίση…εγκεφαλικών στην ιατρική Ελληνική ιστορία…:lol:

Ένα πράγμα θα πω: Πω Πω ΚΑΥΛΑ!!!

Ποπό πιο καύλα δεν γίνεται:):!:

Σε αυτο το blu ray.

Δεν υπάρχουν ασυρματες συνδέσεις κιθάρας ενισχυτη
Δεν υπάρχουν make up
Δεν υπάρχουν μποξερακια με σημαίες χωρών να κάνουν λογοκρισία
Δεν υπάρχει stage show
Δεν υπάρχουν 500 κάμερες.
Δεν υπάρχει αψεγαδιαστος ήχος
Δεν υπάρχουν συνεντεύξεις αλλα λόγια να αγαπιόμαστε

Υπάρχουν λάθη
Υπάρχουν παραφωνίες
Υπάρχουν τριχωτα στερνα
Υπάρχει ιδρώτας
Υπάρχει bon Scott για μερικές μέρες ακόμα
Υπάρχει rock n roll

Είναι οτι πιο κορυφαίο υπάρχει στη rock μουσική.
Χεστε το river plate.
Αγάπησε το let there be rock

Δεν το εχω παρει ακομα, αλλα θα ειναι η επομενη αγορα μαλλον. Και μετα θα το απολαυσω με τον τροπο μου…

Στα extras υπάρχουν σχόλια πολλών καλλιτεχνών για τους AC/DC και ξεχωριστά για κάποια από τα τραγούδια τους. Συμμετέχουν μεταξύ άλλων ο Billy Corgan ο Scott Ian και ο Matt Sorum. Την παράσταση κλέβει όμως ο Lemmy. Θεός. Κάθε ατάκα θάνατος. Κορυφαία τα σχόλιά του για το Whole Lotta Rosie και τις roadie…