AC/DC News and Rumors

Kακη ποιοτητα τα βιντεο βεβαια,σε πιο αργο tempo το highway,ψιλομαπε η φαση.

…κανείς πάντως από τα Ελληνικά κανάλα δεν έδειξε τους AC/DC:-k

:):!:

Το mega εδειξε λιγο

Ο σκηνοθέτης έχει χάσει πολλά πλάνα με φιγούρες του Angus την ώρα που κάνει συνεχή κοντινά στον Brian…

…δεν πειράζει και ο Brian πια είναι η ψυχή των AC/DC, όχι μόνο ο ΘΕΟΣ Angus:):!:

Έλα εντάξει στα @@ μας τα Grammys’. Βλέπουμε τον καραφλό στο kit( Πρώτη φορά DW στους AC/DC γενικότερα. Ο Slade παλιά είχε Pearl) ,βάζουμε το live at donington και πορωνόμαστε μέχρι να τους δούμε.

Υ.Γ: Το thunderstruck πάντως όπως και να ναι θα έχει άλλη φάση σε αυτή την περιοδεία με τα πλαινα τύμπανα…

Έγιναν τα γυρίσματα για το video του Rock the blues away με Slade και με πολύ λίγο κόσμο σε ένα μικρό club στο LA

Rock the blues away, το καλύτερο τραγούδι του δίσκου κατά τη γνώμη μου. Ρε συ crabsody έχεις κλείσει για εξωτερικό να δεις τους AC/DC?

Ναι θα πάω Λονδίνο

Αυτά είναι, ζηλεύω! Ρε συ να σε ρωτήσω κάτι; Πώς και δεν έκλεισες για να τους δεις στην Ιταλία? Πιο φτηνά αεροπορικά εισιτήρια και γενικά θα σου στοίχιζε λιγότερο. Το λέω αυτό γιατί έχω δει και κάποιους συμφορουμίτες που περίμεναν και δεύτερη ημερομηνία για το Wembley και ξενέρωσαν που δεν μπήκε τελικά. Γιατί δεν πάτε Ιταλία ρε μάγκες? Εν τω μεταξύ σκέφτομαι κι εγώ για Ιταλία φέτος αλλά έχω δίλημμα. Να δω AC/DC ή να πάω για Judas Priest με 5FDP?

Τα αεροπορικά με ryanair μια χαρά είναι για Λονδίνο ρε συ. Άσε που θα κάτσω και κανα 2 μέρες και το προτιμώ σαν προορισμό. Συν του ότι οι μετακινήσεις εκεί είναι πιο ευκολες. Για Ιμολα δεν γνωρίζω ποσο εύκολη είναι η μετάβαση. Τεσπα ας μη βγαίνουμε off topic.

Το βίντεο για το Rock the blues away

Δεν εχω ακουσει ακομα τον δισκο, θα γινει συντομα, αλλα αυτο το κομματι ειναι σιγουρα κατωτερο απο τα 2 προηγουμενα που εβγαλαν video clip, το Play Ball και το Rock Or Bust. Συμπαθητικο, ευχαριστο, αλλα ως εκει. Το video πολυ τυπικο, τιποτα ιδιαιτερο, feel good αισθηση, αλλα που ειναι ο Malcolm ρε γαμωτο?

Ξεκόλλα από τον Malcolm φίλε Angus, ο άνθρωπος δυστυχώς τελείωσε με την μπάντα. Το νέο άλμπουμ είναι γαμάτο, έχει οπως είπες feel good αίσθηση καθ’όλη τη διάρκειά του και είναι άκρως ευχάριστο και ξεσηκωτικό! Ηχητικά είναι καρακλασικό AC/DC άλμπουμ με μόνο μια δυο πινελιές διαφοροποίησης σε ένα δυο τραγούδια. Προσωπικά δεν το θεωρώ κατώτερο από παλαιότερα άλμπουμ της μπάντας. Άκουσέ το, θα το ευχαριστηθείς μια χαρά αρκεί να συγκεντρωθείς στην ουσία, δηλαδή στα τραγούδια και να μη ψάχνεις τον Malcolm. Ο Stevie είναι άξιοπρεπέστατος αντικαταστάτης του θρυλικού θείου του.

Επειδή το προηγούμενο μου προφιλ (KonManwe) για κάποιο λόγο μας άφησε χρόνους, καλησπέρα από το καινούριο.
Για πείτε, θα πάει κανένας σε κάποια συναυλία της περιοδείας; Πιο πολύ ενδιαφέρομαι για Λονδίνο ή Παρίσι.

Kανεις ,τπτ για την εμφανιση στο Coachella?

Κρατιόμουν να μην δω setlist κλπ μέχρι χτες (και πολύ άντεξα… :stuck_out_tongue: ) Αμαρτωλή πόλη και δεν είμαι καλά… :smiley: :smiley: :smiley:

Φαινεται να ειναι σε φορμα!!Χτες επαιξαν και High Voltage αντι για Jack.2 μηνες για μενα!!:bounce::bounce:

Αναμενομενο το setlist, αλλα μιλαμε για setlist AC/DC οποτε ναι μεν εχει ολα τα hits και τα πιο γνωστα κομματια, αλλα ειναι ολα τοσο αθανατες κομματαρες που δεν μπορει να παραπονεθεις, δεν τα βαριεσαι αυτα τα κομματια.

2 εκπληξεις ειχαμε βασικα

[SPOILER] Το Have Α Drink Οn Me και το Sin City, με το πρωτο να αποτελει μεγαλυτερη εκπληξη, καλα δεν ειναι κανα κρυμμενο διαμαντι, ψιλοαγνωστο κομματι και ετσι, απλα παιζεται πιο σπανια απο τα υπολοιπα του setlist. [/SPOILER]

Πάντως απο οτι άκουσα γαμάνε. Αναμενόμενο