AC/DC News and Rumors

ROCKWAVE 2020, AC/DC :stuck_out_tongue:

4 Likes

Το να γυρισει ο Κλιφ ειναι το μονο ευκολο νομιζω,αν δει οτι γυρισαν οι αλλοι δυο,θα γυρισει και αυτος.

1 Like

Πληροφορια εκ των εσω ετσι?:sweat_smile::rofl:

Το κύμα θα είναι σκληρό σαν πέτρα του χρόνου #mike_blackie

7 Likes

έγραψες :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:

Θα έρθουν Ελλάδα οι AC/DC αλλά θα είναι στο Long Beach Festival και όχι στο Rockwave.

και εγώ που νόμιζα για Γιορτή Τσιπούρας :confused:

3 Likes

Μπα δεν ταιριάζουν καθόλου μουσικά με Einstürzende Neubauten για να είναι αυτοί ένα από τα support της ημέρας

8 Likes

Shot in the dark θα λέγεται το κομμάτι, ωραίο το απόσπασμα

4 Likes

Ευχαριστα νεα, ειδικα το γεγονος οτι ειναι το σωστο lineup (οσο γινεται αυτο, α ρε Malcolm), γιατι αυτη η αηδια με Axl δεν επρεπε να συνεχιστει. Γενικα ειχα φαει τρελη ξενερα εδω και χρονια με την κατασταση στην μπαντα και τις αποφασεις που ειχαν παρει, αλλα βλεπω να βαδιζουν παλι στον σωστο δρομο. Ωραιοτατο το teaser-ακι…

1 Like

Ποιες αηδίες ρε, ο Axl έσωσε τους AC/DC όταν περιόδευσε μαζί τους, μακάρι να είχα καταφέρει να τους δω. Είναι και τρελλός fan εποχής Bon κι έλεγε πολλά τραγούδια εκείνης της εποχής.

3 Likes

Διαφωνω καθετα, δεν ειχαν αναγκη κανεναν να τους σωσει οι AC/DC. Απο αποψη αποδοσης μια χαρα ηταν ο Axl, υπερανω καθε προσδοκιας, αλλα σαν κινηση οπως φερθηκαν στον Brian ηταν 1000% λανθασμενη απο ολες τις αποψεις. Και μην πουμε παλι για συμβολαια κτλ, για τους AC/DC μιλαμε, οχι για καμμια μικρη μπαντουλα, ειναι μεγαθηριο, αν ηθελαν τα ρυθμιζαν ολα οπως επρεπε.

Κάναν τρομερές συναυλίες με Axl. Επίσης δεν ξέρουμε πως φέρθηκαν στον Brian. Δεν πιστεύω ότι το ότι συνέχισαν ήταν ασέβεια ούτε προς τον Bon ούτε προς τον Malcolm ούτε προ τον Brian. Ήταν φανταστικοί με Axl αλλά χαίρομαι και εγώ που επέστρεψε ο Brian. Το κομμάτι φέρνει αρκετά σε Stiff upper lip το ριφάκι με ρεφραίν αλλά War Machine ή Dogs of War. Ωραίο είναι αλλά το θέλουμε ολόκληρο. Για μένα ήταν έκπληξη ότι τελικά επέστρεψαν γιατί πέρασαν δυο χρόνια από τις φωτογραφίες στο Vancouver. Eίμαι πολύ χαρούμενος περιμένω τον δίσκο σαν τρελός. Δεν έχουν κάνει ποτέ μέτριο δίσκο οπότε έχω εμπιστοσύνη

4 Likes

Πάμε για μια νέα αρχή,πολλές φορές οι AC/DC είχαν βρεθεί σε σημείο οριστικής διάλυσης,όμως πάντοτε συνέχιζαν και αυτό τους δικαίωνε,ίσως η επιλογή του AXL να ξένισε η να ήταν άκυρη,όμως πρέπει να παραδεχτούμε ότι ήταν παραπάνω από εξιοπρεπης χωρίς καν να έχει καμία σχέση φωνητικά με bon/brian,θα ταίριαζε ένας tornillo ξέρω γω με γρεζι και βραχνή φωνή.

Καλό δείγμα το teaser.

Δεν περιμένω να ακούσω AC/DC εν έτι 2020 και να πάθω την πλάκα μου. Χαίρομαι που η μπάντα επέστρεψε με το πιο original line up που μπορούσε. Επίσης να ναι καλά να κάνουν 1-2 μεγάλα τουρ ακόμα έτσι για να πάρουμε μια τελευταία τζούρα ατόφιου αλητικου hard Rock που τόσο λείπει σμρ (όλες οι μεγάλες μπάντες του είδους αποσύρονται σιγά σιγά)

3 Likes
10 Likes

A shot in the dark, always creeping up on you…

Ωραιότατο, σα να μην πέρασε μια μέρα. Νομίζω ότι μέσα στη σκατίλα των ημερών ήταν ένα ευχάριστο διάλειμμα.

6 Likes

Ο τρόπος που κάνουν κάποιον χαρούμενο μέσα σε 03:06 είναι μνημειώδης.

5 Likes