AC/DC - Plug Me In DVD

Kαι μερικά λόγια για το 2ο DVD. Ξεκινάει με μερικά κομμάτια από Ιαπωνία το 1980. Δεν έχει καλή εικόνα αλλά αξίζει. Ο Brian με αφάνα σε συνεχές παραλήρημα να δίνει το χέρι όλη την ώρα στου Γιαπωνέζους και γενικά το συγκρότημα σε τρελά κέφια. Πράγματι αυτή θα ήταν μια από τις 5-6 παλιές συναυλίες τους που θα διάλεγα να πάω αν ανακαλύπτοταν η μηχανή του χρόνου. Στη συνέχεια 2 κομμάτια από την περιοδεία Cannon And Bell το 1981 με καλύτερη εικόνα και ήχο. Ακόμα καλύτερα τα 5 κομμάτια που ακολουθούν με τον Simpn Wright αυτή τη φορά στα drums για την περιοδεία του Flick Of The Switch. Τη συναυλία στο Ηοuston δεν τη είχα ξαναδεί σε αντίθεση με αυτή του Detroit την οποία την έχω σε bootleg. (Τρομερή η εισαγωγή με το Guns For Hire). Ακόμα στα θετικά βάζω το ότι συμπεριέλαβαν το φοβερό Bedlam in Belgium. Συνέχεια με 4 κομμάτια από το Monsters Of Rock στη Μόσχα το 91. Εκείνο νομίζω οι περισσότεροι το έχουν δει ήδη. Καλό είναι πάντως που βρίσκεται και εδώ. Όσοι δεν το έχετε δει τί να πω; Κρίμα. Μια από τις κορυφαίες στιγμές του Plug Me In ακολουθεί και δεν είναι άλλη από το Gone Shooting live στο VH1 channel. Τρομερή εκτέλεση ενός εκ των πιο υποτιμημένων κομματιών τους. Κρίμα πάντως που δεν μπήκε όλη η εμφάνισή τους εκεί γιατί περιέχει και άλλα διαμάντια “ψιλοξεχασμένα” όπως τα riff raff, down payment blues και go down. Eκπληκτικός ο Brian σε ένα από τα σήματα κατατεθέν του Bon. Ακολουθούν 3 κομμάτια από την περιοδεία του Βallbreaker που τολμώ να πώ ότι είναι καλύτερα και από το DVD No Bull. Κορυφαία στιγμή από το live του Stade De France είναι η εκτέλεση ως encore μετά το For Those About to Rock (πράγμα από μόνο του σπάνιο) για μοναδική φορά στην ιστορία του συγκροτήματος (ούτε ο Bon το είχε πει) του άσματος που λέγεται Ride On. Το κομμάτι αυτό είναι συνδεδεμένο με τη Γαλλία γιατί ήταν η τελευταία ηχογράφηση του Bon 6 μέρες πριν πεθάνει και την έκανε με το Γαλλικό συγκρότημα Trust που ήταν φίλοι του. To κομμάτι το παίζουν απροβάριστο (ο Brian διαβάζει εκείνη την ώρα τους στίχους) αλλά είναι μοναδική στιγμή ούτως ή άλλως. Τα σπουδαία όμως συνεχίζονται. Τα Stiff upper lip και Thunderstruck από τη συναυλία τους στο Μόναχο το 2003 στα πλαίσια μερικών συναυλιών που δώσανε τότε σε μικρούς χώρους. Απίστευτη απόδοση. Το dvd κλείνει με 3 κομμάτια από το Toronto Rocks festival. Το If you want blood είχαν πάρα πολλά χρόνια να το παίξουν και είναι κρίμα γιατί είναι φανταστικό και live. Το Τhe Jack για μια από τις ελάχιστες φορές χρησιμοποιείται και για το striptease τους Αngus. Στα bonus ξεχωρίζει το βιντεάκι που τους δείχνει να κάνουν rehearse στο Gone Shooting καθώς και το jamming των Angus και Μalcolm με τους Rolling Stones στο κλασσικό Rock Me Baby.

Μάλιστα… Εμμ, Καλό review, καλό.

δεν ξερω αν εχεις κατι προσωπικο με τον crab αλλα πρεπει να ξερεις οτι υπαρχουν και αλλα ατομα στο forum και οτι καλο ειναι να τα σεβεσαι. αν τον εχεις αχτι τοσο πολυ βρες που μενει τρεχα στο σπιτι του και πες του οτι θες…
α και κατι αλλο η ποζερια δεν ειναι καλο πραγμα, δεν τις βλεπει μονο ο crab τις photo αλλα και εμεις, και οσο να ναι ζηλευουμε…:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Πηγα πρωτη μερα κ μ ειπαν οτι μαλλον δν θα το φερουν κ γι αυτο πηρα την απλη.
Και πηγα χτες,κοιταζα το dvd κ ερχεται ενας κ μου λεει αυτο το εχουμε κ σε τριπλο.Πρεπει να ταν ο ιδιος μλκας που μ ειπε οτι δν θα ερθει το τριπλο.

Τι λες ρε Seeker. Με τον crab θα πάμε Μαλακάσα παρέα το είπαμε.
Μου πέρασαν τα νεύρα τώρα.
Κάτσε ρε μεγάλε να μην ενημερώσω τι extra έχει βγει? Μου τα στέλνουν που μου τα στέλνουν.Τι κακό κάνω ΔΛΔ?
Τι μία βρίζω τον crab μου τη λέτε, την άλλη τον υποστηρίζω πάλι τα ίδια;
Λοιπόν δεν έχω τιποτα με τον crab πια. Ok? ΓΚΕΓΚΕ?
Παντώς στην παρουσίαση του 3του DVD έχω κάτι καλό να βάλω :slight_smile:

:?: :?: :?: :?: :?:

40 E τα 3dvd στο γνωστο μαγαζι της Πανεπιστημιου…
Μαλλον απο το εξωτερικο θα το παρουμε:p :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Όταν είδα το πρώτο DVD με τον Bon Scott πραγματικά δάκρυσα. Το πακέτο είναι must have. Ειδικά ο φάκελος με τα εισιτήρια και τα πάσα είναι το κάτι άλλο. Άντε με το καλό να τους δούμε το καλοκαίρι στο ΟΑΚΑ.

Μου δώσαν και αυτό.
Τώρα για να πω την αλήθεια δεν έχω κάτσει να ακούσω τα cd’s αλλά προφανώς θα είναι rip από το DVD.

μπορει καποιος να μου πει τι ακριβως παραπανω εχει η εκδοση με τα 3 DVD?

AC/DC ?Plug Me In? 3 DVD (Lasted 7 hours):
The box ultra collector This box includes the 2 DVD of the edition above like one 3rd DVD and a completely incredible collection of goodies of the group!!!

DVD 3: ?Beetwen The Aces?
21 new performances in video and covering the two eras of group with Good Scott, then Brian Johnson (London, Glasgow, Sydney, Strait, Munich, Toronto, Rio, Tokyo, Paris Stage of France?.)
Included:
-1 poster 40 X 60 of the round Highway to Hell (Germany November 197
-1 Booklet collector 24 pages
-4 tickets in concerts worships in exact counterpart (New York Madison Public garden Garden August 25, 2000 - Paris Stage of France June 22, 2001 - San Sebastian, Spain January 16, 1981 - Munich, Germany Circus Krone June 17, 2003)

  • Pass All Access of the round ?Back In Black? (1980-1981)
  • Pass Guest of the round ?For Those Butt To Rock? (concert of February 2, 1982 in Dallas, Texas)
  • Pass After Show of the round ?For Those Butt To Rock? (concert of October 15, 1982 of Hammersmith Odeon of London)
    it flyer in the concert at the Stage of France of June 22, 2001

Titles of the DVD 3 ?Between The Aces?:

She’ S Got Balls [St Albans High School, Australia, March 1976]
It’ S.A. Long Way To The Signal [St Albans High School, Australia, March 1976]
Let There Be Rock’n’roll [Sight & Sound In Concert, London, October 1977]
Bad Servant boy Boogie [Apollo Success, Glasgow, April 1978]
Girl’ S Got Rhythm [Pop Signal, 1979]
Guns For Hire [Band rehearsals 1983]
Is house One Fire [Joe Louis Arena, SEMI Strait, November 1983]
Highway To Hell [Dublin 1996]
Girl’ S Got Rhythm [Entertainment Center, Sydney, November 1996]
Let There Be Rock’n’roll [Stuttgart 2000]
Angus Rules Intro [Stiff Upper Lip Tour Film 2001]
AC/DC Live At Houston Summit 1983:
Guns For Hire
Shot To thrill
Sin City
Is house One Fire
Back In Black
Bad Servant boy Boogie
Rock’n’roll Ain’ T Noise Pollution
Flick Of The Switch
Hells Bells "

Γενικά έχει περισσότερα κομμάτια από τις εμφανίσεις που υπάρχουν στα άλλα dvd και φυσικά τα εκπληκτικά memorabilia. Kατ εμέ εννοείται ότι αν πάρεις πρέπει να πάρεις αυτην την έκδοση

ναι, τελικα αξιζει…

Πάντως εμένα που μου το στείλανε και το πήρα σήμερα, δεν βλέπω εισητήρια, μόνο από Γερμανία ένα έχει. Βέβαια ήταν ανοιχτό το boxset οπότε μπορεί και να με λήστεψαν. (αλλά δεν το πλήρωσα.Πιάνετε για ληστεία?)

Simera mou to pire dwro h kopela mou!!!:vibrate: :vibrate: :vibrate: :vibrate:

Καλά ε μιλάμε είσαι πολύ τυχερός!!! Εύγε στην κοπελιά. Πρόσεχέ την σαν τα μάτια σου

Τς τς τς.Ξεπουλατε τη ζωη σας και την ψυχικη σας γαληνη για ενα cd…:lol: :lol:

μόλις το παρέλαβα (οι βλαμμένοι από το κούριερ το είχαν αφήσει στην είσοδο …)

λογικά κατά το βραδάκι θα αρχίσω να το βλέπω σιγά σιγά …

όσο για τα εξτρά που έχει μέσα … :wink: :wink: :wink:

Entometaksy to atimo pou to pire xabari?? Den tis eixa pei tipota kai einai sxedon asxeth me tin rock kai apla prin apo liges meres perasame apo ena diskadiko kai eida tin timh tou, tpt perissotero! Peritto na pw oti den ypirxe katalytero dwro apo ton xwro tis mousikhs gia ayton ton kairo! :smiley: Aytes tis meres omws pnigomai opote apo vdomada pou tha laskarei to programma tha to apolaysw opws tou aksizei! Oute kan tin syskevasia den exw anoiksei! :smiley:

Περιμένω reviews από ΜΕΤΑL_LAWS, Guardian_of_ the_blind και hokam. ; Άντε ρε!!!

Χα,χα, ειμουν σιγουρος οτι κατι τετοιο θα εγραφες!! Εγω πιστεψε το ή οχι δεν το εχω καν ανοιξει! Πνιγομαι στην δουλεια εδω και μερες και μαλλον την Παρασκευη που θα ξελασκαρω θα το ανοιξω γιατι θελω να το απολαυσω ολοκληρωτικα! Ειναι και η λιμιτεντ και θα εχω ολο το Σαββατοκυριακο κατι σαν αφιερωμα AC/DC!!!:smiley: :smiley: :smiley: