AC DC - Power up

Είναι ένας αρκετά καλός δίσκος , τώρα όλα αυτά τα βαρυγδουπα που γράφουν θα παίζουν και εμπορικά συμφέροντα και συναισθηματισμός (acdc είναι αυτοί ε)

Για μένα δεν υστερεί σε σχέση με όλα τα άλμπουμ από το ballbreaker και μετά, μπορεί να μην έχει την χιταρα μέσα αλλά κυλάει πολύ όμορφα και δεν θα χαρακτήριζα κανένα κομμάτι filler. Εννοείται δεν μπορεί να συγκριθεί με τα μεγάλα άλμπουμ του παρελθόντος, αλλά όταν παίζει το δισκάκι εγώ πάντα περνάω γαμω (θυμήθηκα τώρα μια ιεροτελεστία που έκανα τα χρόνια του λύκειου, πριν βγω για καμιά μπύρα ή οτιδήποτε πάντα άκουγα κάποιο άλμπουμ των acdc την ώρα που ετοιμάζομουνα)

1 Like

Πρέπει να παραδεχθώ ότι ήμουν πολύ βιαστικός στο να καταδικάσω το δίσκο. Τώρα που τον ακούω από το βινύλιο τον απολαμβάνω πραγματικά. Μια χαρά είναι και μάλλον και επίτευγμα τηρουμένων των συνθηκών. Άσε που γενικότερα δεν βγαίνουν και τόσες πια δισκάρες στη ροκ πλέον για μένα. Λατρεύω πραγματικά το Witch’s Spell. Εκτός των φωνητικών του Brian στο δίσκο θέλω να προσθέσω και τον τρομερό ήχο στο μπάσο. Είναι συγκλονιστικός

3 Likes

Ρε είναι πολύ ωραίος ο δίσκος, εγώ τον έχω ακούσει πολλές φορές και πάντα συνεχόμενα, δεν έχει κακό κομμάτι. Βιάστηκες, αλλά ποτέ δεν είναι αργά :stuck_out_tongue:

2 Likes

Καλος τηρουμένων των αναλογιών. και αυτό και το προηγούμενο υποδεεστερα των Black Ice & Stiff Upper Lip. Αλλά αφού δεν βγάζουν και τόσο συχνά…

1 Like

Σιγά την υπερδισκάρα το Stiff Upper Lip. Να τα λέμε αυτά. Άνισος δίσκος, με fillers, και με ορισμένα (όχι πολλά) σούπερ κομμάτια.

1 Like

Ωραία βάλτε σε σύγκριση

Δύσκολη επιλογή… μάλλον τελευταίο θα έβαζα το ballbreaker και στις τρεις πρώτες θέσεις τα stiff upper, black ice και καινούριο, δύσκολο όμως να τα βάλω σε σειρά . Είναι όλα δίσκοι της ίδιας κατηγορίας, ούτε δισκαρες αλλά ούτε και μέτρια.

Με γρήγορη σκέψη Ballbreaker πρώτο για μένα, μετά μάλλον Black Ice, Power Up, Stiff Upper Lip, Rock Or Bust. Τα δύο τελευταία ίσως αλλάζουν και θέση ενίοτε.

Βουρ :stuck_out_tongue:

Stiff Upper Lip
Ballbreaker
Black Ice
Rock or Bust
Power Up