AC/DC rocks

Ολοι ξερουμε και παραδεχομαστε αυτο που λεει ο τιτλος.

Αλλα…

ποιο απο τα τραγουδια τους που περιεχει τη μαγικη λεξη προτιματε;

Βαζω πολλαπλη επιλογη για να μην ψηφιστουν μονο τα Let There Be Rock κα ιFor Those About To Rock.

Παρακαλουνται οι καμμενοι φανμποηδες να μην τα ψηφισουν ολα. :smiley:

Δεν μπηκε στο πολλ το It’s A Long Way To The Top γιατι αμεσα δεν περιεχει τη λεξη ροκ, αλλα και τα She Likes Rock N Roll, Rocking All The Way, Whiskey On The Rocks, Rock Your Heart Out, Rock’N’Roll Singer, There’s Gonna Be Some Rockin’ που τα θεωρησα χειροτερα αυτων που μπηκαν στο πολλ.

Let there be rock, Rock’n’roll ain’t noise pollution και For those about to rock. Απλά.

Εχω την εντυπωση οτι υπαρχει αναλογο τοπικ. Anyway.

Hell Ain’t A Bad Place To Be, For Those About To Rock, Touch Too Much. Επισης πολυ αγαπημενα τα Walk All Over You, Sin City, Down Payment Blues και Problem Child

εγω τα εβαλα ολα!!!

εγω ψηφισα for those about to rock and rock n roll train

Μπερδευτηκες…

Βλεποντας το τοπικ με τα εξωφυλλα των maiden χτες εφαγα μια φλασια να κανω ενα πολλ με τραγουδια των AC/DC που περιεχουν τη λεξη rock.

Eυτυχώς έβαλες μέσα τα Can’t Stop Rock N Roll, Rock N Roll Dream. Είναι τα αγαπημένα μου γενικώς από τα τελευταία 2 άλμπουμ. Α υπάρχουν και τα Rock in Peace και Rocking in the Parlour :wink: :slight_smile:

let there be rock…η δημιουργία του rock σε ένα κομμάτι και For those about to rock.

Ε η ανατριχίλα που με πιάνει κάθε φορά που ακούω το “Let There Be Rock” δε συγκρίνεται με οτιδήποτε… 8)

Για όλους εμάς-εσάς που ροκάρουμε-τε μας-σας χαιρετώ:rockon::!:

thats the way i wanna rock n roll

ΚΑΥΛΑ…

For those about to rock…FIRE, WE SALUTE YOU! επος
και μετα το Hard as rock! Babe it’s harder than a rock! :smiley: :stuck_out_tongue:

Ναι !!

For Those About to Rock

Δν γινεται να διαλεξω…

For Those About To Rock, Cant Stop Rockn Roll, Hard As A Rock, Rock `n Roll Train…

FOR THOSE ABOUT TO ROCK αλλα λειπει το BACK IN BLACK:!:

Aμα κοιταξεις καλυτερα θα δεις οτι δεν ειναι τοποικ για το καλυτερο τραγουδι των AC/DC.

Υπαρχει και αυτο βεβαια.:wink:

Εχεις δικιο συγνωμη