AC-DC Tribute Live @ Lazy - Σαββατο 14/03

Mπραβο παιδια, πολυ καλοι!!!=D>=D>=D>
Πολυ κεφι και διαθεση και πιστή εκτελεση των τραγουδιων! Μου εκανε εντυπωση και η διαρκεια αφου περιμενα 1,5-2 ωρες το πολυ να παιξετε και εσεις φτασατε σχεδον τις… 3!!!8O Well done!:smiley:

To μονο κακο ειναι οτι δεν ηξερα πως επαιζε reserve φαση στα τραπεζια και ετσι παρ’ολο που οταν φτασαμε υπηρχαν κενες θεσεις αναγκαστηκαμε να τη βγαλουμε στο ορθιο αφου μας ειπαν πως ειναι “κρατημενα”…
Δεν πειραζει, χαλαλι ομως! Αλλωστε σε τοσο καλο live δεν πολυελεγε να καθεσαι!:lol:

Τελικα ρε Wallace εσυ εισαι καποιος απο τη μπαντα ή καμια σχεση? Παντως σιγουρα δεν εισαι ο Rich, ετσι?:lol:

ΥΓ: Τελικα εσεις μιμηστε τους AC/DC ή αυτοι εσας?:stuck_out_tongue:

Cheers lads, it was great!:drunk:

Εμείς σκάσαμε 5 άτομα, πληρώσαμε είσοδο, αλλά επειδή ήταν φουλ και δεν χωράγαμε ούτε όρθιοι να κάτσουμε χωρίς να μας ενοχλεί η σερβιτόρα πέρα δώθε πήραμε τα λεφτά μας πίσω και φύγαμε ;p
Κρίμα γιατί φαινόταν ωραίο (άμα καθόσουν ;p)

Η μπάντα αυτή είναι φοβερή.
Στο συγκεκριμένο μαγαζί να πηγαίνετε από τις 10, όταν παίζουν, ή να παίρνετε και τηλ. για τραπέζι.
www.lazy.gr

πολλοι καλοι ολοι τους…φωναραααααααα (μην ψωνιζεσαι)…

το μονο κακο αυτη η πουστια με το εισητηριο 910 ευρω στην πορτα + εχτρα για το ποτακι)…χαλαλι για τα παιδια αλλα οχι και για το μαγαζι που ειναι μια σταλια…

Στο εισιτήριο περιλαμβάνεται μικρό ποτήρι μπύρα και δίνεις νομίζω άλλα 2 ευρώ αν πάρεις ποτό.
Από τα 10 ευρώ, τα 5 παίρνει η μπάντα.
Το δεύτερο ποτό είναι κανονικά 7 ευρώ και η μικρή μπύρα 5. Λογικά πράγματα.

λογικο να πληρωνεις 7 ευρω την κορονα???
πας καλα?..#-o
η μηπως εισαι του μαγαζιου?:-s
θαπροτιμουσα να πηγαιναν τα 7 ευρω στα παιδια

Γιατί, στα άλλα μαγαζιά πόσο πάει η Κορόνα ρε άρχοντα?
Ξέρεις, όταν έχεις ζωντανή ορχήστρα στο μαγαζί, κόβεις και αυτά τα μπλε χαρτάκια και η εφορία σου τον πιάνει κανονικά. Δηλαδή, εσύ πόσο θες να την πληρώνεις? Όσο στο περίπτερο?
:D:D

Πάνω από 5 είναι πολλά, άσχετο απ’ το αν εσύ γουστάρεις να ακουμπάς 7 ευρώ για μια μπύρα

Αρχηγέ μου, δεν δίνω πάνω από 5 για μπύρα…ποτέ!

Παντως χαίρομαι που έστω και έτσι έγινε χαμος στο post :lol:
Ότι και ναναι πάντως αλήθεια αξίζει η μπάντα και μακάρι να γίνετε παντα χαμός. Το θέμα είναι ότι πολλοί δεν πιστεύουν ότι είναι καλή μπάντα και νομίζουν ότι τους δουλεύουμε όταν το λέμε. Και οι περισσότεροι όταν έρχονται τρελλαίνονται και λένε "πω… έχεις δίκιο " και άλλα τέτοια.
Νομίζω ότι αξίζει αυτή η μπάντα να παίξει μπροστά σε πάρα πολύ κόσμο σε ένα μεγάλο event για να τη μάθουν γενικότερα. Εγώ αυτό πιστεύω ειλικρινά, από όσες μπάντες έχω δει τόσα χρόνια, είναι πραγματικά πολύ καλή όχι μόνο σαν tribute, περα από αυτό που κάνει, αλλά και γενικά σαν rock μπάντα να τη δει κάποιος αξίζει πραγματικά.
Δεν ξέρω ποια ειναι η γνώμη σας…

Ti σχεση εχεις με τα παιδια;;;

Ενημερωτικα και μονο ρωταω ε.

OK, τα παλικαρια τα αξιζανε τα λεφτα και με το παραπανω, τα ειπαμε, απλως κατι πανω σε αυτο:

Πριν 3χρονια ειχα δει σε ενα Ροκ Κλαμπ στη Γλασκωβη μια tribute band στους Iron Maiden. Μπορει και να τους ξερετε αφου ειναι αρκετα γνωστοι, μιλαω για τους Maiden Scotland.
Δεν θυμαμαι πως ακριβως λεγοταν το club, παντως ειναι ενα ψιλοπαρακμιακο σε μια στοα κατω απο το Central Station εαν εχει κανεις ιδεα. Κανονικα δεν παιζει εισοδος εκει. Πας πινεις τα pints σου, ακους και το μεταλ σου και φευγεις σαν (πιωμενος) κυριος. Απλως εχει και ενα μικρο stage για live βραδιες, οπως δηλαδη το lazy.
Eκεινο το βραδυ λογω του live πληρωσαμε 2λιρες (!!) εισοδο το ατομο! Οι μπυρες που πηραμε εξακολουθουσαν να εχουν 1,6λιρες η μια οπως καθε αλλη βραδια, οπως και σχεδον σε καθε αλλη παμπ, μπαρ, κλαμπ της πολης. Και μιλαμε για pint Giunness και οχι για το μπουκαλακι Κορονα των 330ml…
Να υπολογισουμε και τη διαφορα στα επιπεδα μισθων?

Ετσι, απλως για να εχουμε καποια ιδεα ποιος μας πιανει τελικα τον κωλο…

Συγγνώμη δηλαδής που επεμβαίνω αλλά διαβάζοντας αυτά τόσο καιρό ? είδα φώς και μπήκα που λένε? και θα πώ κάτι από πείρα τόσα χρόνια στις γειτονιές της Αθήνας?
Στην ουσία ΔΕΝ υπάρχει 5 Ευρώ για τη μπάντα και για κάθε μπάντα? αυτό είναι ασφαλιστική δικλίδα του κάθε μαγαζιού για να μη δώσει ένα σοβαρό σταθερό μισθό όπως κανονικά θα έπρεπε… αυτό βέβαια είναι μια γενικότερη νοοτροπία που σηκώνει κουβέντα. Είναι κάτι ανάλογο με το ποδόσφαιρο?. Μια και αναφέρεσαι στη Βρετανία.
Εδώ ο καθένας δεν νοιάζεται τόοοσο πολύ για τη μουσική ή για το να προσφέρει κάτι καλό στους θαμώνες του μαγαζιού του που του τα σκάνε κανονικά και συχνά (όπως π.χ. σε μια εγγλέζικη pub) όσο για το να βάλει κάποια σίγουρα και εύκολα χρήματα ή στην καλύτερη να μη μπεί μέσα? ΜΗΔΕΝ δηλ στο ?scouting?, ΜΗΔΕΝ στη διαφήμιση και ΜΗΔΕΝ στο ρίσκο και στην επένδυση! Παίζει όποιος να ΄ναι, φέρνει και τους φίλους του και? άιντε στο καλό? αν είναι καλός, έχει καλά αν όχι και τι έγινε? Έχει δεν έχει κόσμο? κλπ κλπ κλπ. Σου λέει φέρε κόσμο για να πληρωθείς… όταν παίζω όμως 2-3 ώρες δεν δουλεύω??? Δεν ψυχαγωγώ τους θαμώνες??? Εμένα ποιος με πληρώνει?? Ή όταν π.χ. δουλεύεις σε μια τράπεζα σου λένε φέρε τους φίλους σου να καταθέσουν για να πληρωθείς??? Οπότε: θέλεις να παίξεις??? 2 ή 3 ή στην καλύτερη 5 για τη μπάντα από την πόρτα και όλα οκ!!! Αν δεν έχει κόσμο? δεν μπαίνουμε μέσα? τι στο καλό 4-5 άτομα θα έχει μια μπύρα θα πιούνε?. ΑΝ πάλι έχει κόσμο ΣΙΓΑ μην τους δώσει αυτά που πρέπει?. Για να πούμε για το συγκεκριμένο δηλαδή πόσο κόσμο είχε το Σάββατο??? Κάποιες στιγμές δεν είχε να σταθείς, είδα κάποιους που φύγανε? πιστεύεις ότι αυτοί που παίξανε πήρανε πάνω από 500 Ευρώ όλοι τους?? Δηλαδή πήραν χρήματα για 100 εισιτήρια με 5 Ευρώ που λένε πιο πάνω πως πήρανε??? Είχε δηλ ΜΟΝΟ 100 εισιτήρια??? Μακάρι? τι να πώ… αν και δεν το πιστεύω? όχι γι ?αυτό συγκεκριμένα αλλά τι γίνεται συνήθως λέω?
Για να μη παρεξηγηθώ δεν μιλάω τώρα για το συγκεκριμένο αλλά γενικά μιλάω? το συγκεκριμένο δεν το ξέρω, δεν ξέρω πως δουλεύει και μακάρι να μην είναι έτσι? το γενικό κλίμα όμως έτσι είναι?. Ξέρεις μια τέτοια tribute band πόσες λίρες θα έπαιρνε στην Γερμανία ή αν θέλεις στη Βρετανία?? Μπορείς να υπολογίσεις?? Να σου πώ το απλό ότι αυτοί εκεί μπορούν και ΖΟΥΝ από αυτό!!! Εδώ ποιος ζει από αυτό??? Και θέλουμε και ROCK!! Με τι παιδεία???
Sorry για τη φλυαρία μου? αυτά?..

Το μαγαζί αυτό, λόγω χωρητικότητας, στις καλύτερές του κόβει 130-140 εισιτήρια.
Παρόλα αυτά, το σκεπτικό σου έχει βάση…υπάρχουν και άλλες παράμετροι οι οποίες έχουν εντοπισθεί στα τέτοιου είδους μαγαζιά…αλλά οκ…

Φιλε μου δεν διαφωνουμε απολυτως σε ΤΙΠΟΤΑ. Ειλικρινα δεν εχω κανενα προβλημα με το ποσα πηραν τα παιδια και μακαρι να τα επιαρναν και ολα γιατι πραγματικα το αξιζανε…

Αυτο που ειπα εχει να κανει με τον τροπο που λειτουργουν καποια πραγματα στην Ελλαδαρα. Πολυ σωστα το εθεσες. Θεμα νοοτροπιας και ελλειψη παιδειας…