AC/DC Tribute

Aπό το www.rockroll.gr

Μύλος (Αποθήκη), Θεσσαλονίκη, Ανδρέου Γεωργίου 56, (2310 551838)

Την Παρασκευή 24 Νοεμβρίου στην Αποθήκη του ΜΥΛΟΥ θα πραγματοποιηθεί ένα special αφιέρωμα σε αυτό το τεράστιο συγκρότημα . Τη μεγάλη ευθύνη να φέρουν εις πέρας αυτό το εγχείρημα σε συναυλιακό επίπεδο την έχουν οι STEAMBOAT, ένα από τα καλύτερα Hard Rock σχήματα στην Ελληνική επικράτεια, που μετά από πολύμηνη προετοιμασία θα εμβαθύνει με πολύ σεβασμό στους ήχους των AC/DC. Θα προβληθεί πριν την συναυλία οπτικοακουστικό υλικό αρχειακής αξίας . Σε αυτήν τη γιορτή της μουσικής θα συμμετέχουν ως guest : ο Ηλίας Ζαϊκος από τους Blues Wire, ο Λάκης Ρακατζάς από τους Phenomenon, ο Παναγιώτης Καραμπιτζάκης( Γκάιντα ) και ο Βασίλης Παραλής ( φωνή ) .
Κόστος εισιτηρίου: 12 ? με μπύρα
Ωρα: 21:30

τα παιδια που παιζουν ειναι πολυ καλοι φιλοι κ παιζουν απιστευτα!
μην το χασετε!

Απ 'οτι φαίνεται είναι πολύ καλή και οργανωμένη φάση. Πιστεύω ότι την Παρασκευή κάθε ροκάς που σέβεται την ύπαρξή του δεν έχει κάτι καλύτερο να κάνει.

ποιοι ειχαν κανει το αφιερωμα στους thin lizzy περσι στο Μυλο?

όσοι πάτε θα έχετε και ένα special ROCK HARD δωράκι… 8)

Όντως πρέπει να είναι πολύ καλή η οργάνωση μιας και το 3ήμερο που ήμουν πάνω έβλεπα παντού αφίσες με το logo “AC/DC” λες και έπαιζε το κανονικό γκρουπ στην πόλη!!!

Καλά θα ήτανε αλλά… :cry:

Απ’οτι φαίνεται θα γίνει χαμός. Έχει πέσει πολύ αφισοκόληση στην πόλη. Γουστάρω !!!

Kαλά ήτανε αλλά ο φίλος που τραγούδησε τα κομμάτια του Johnson εκτέθηκε. Πράγμα αναμενόμενο.

Setlist

Live Wire
Shot Down In Flames
Hell Ain’t A Bad Place To Be
Bad Boy Boogie
Sin City
Touch Too Much
Whole Lotta Rosie
Boogie Man
Back In Black
Hells Bells
Dirty Deeds Done Dirt Cheap
The Jack
TNT
You Shook Me Allnight Long
You ain’t got a hold on me
Ride On
Thunderstruck
It’s A Long Way to The Top
Let There Be Rock

ontos itane kali fasi to live ke ta pedia pexane poli kala.to palikari pou tragoudise ta epoxis brian eixe toulaxiston poli kefi ke ayto toulaxiston adistathmise tin oli katastasi…oso gia ton sosia tou bon bravo tou.apla.opos ke bravo se olous tous mousikous.alla na min pexoune to overdose gamoto mou… megali apousia(gia mena).ade ke sidomos na tous xanadoume

τα παιδια παιξανε φοβερα! ο κωστακης(αυτος που τραγουδησε Bon Scot) ηταν απλα απιστευτος αλλα κ ολοι οι κιθαριστες σπερνανε! μπραβο στα παιδια!

Crabsody που καθοσουν?

Ήμουν ακριβώς δεξιά δίπλα στην κονσόλα. Κοιτούσα μπας και σε αναγνωρίσω αλλά μάταια.

Eνα μπραβο στα παιδια.Παντα τετοια.Ηταν παρα πολυ καλοι και το σετ λιστ ηταν ικανοποιητικοτατο!Λιγη παραπανω ενταση στις κιθαρες πιστευω ηθελε,εκτος αν φταιει το μερος που καθομουν(πισω αριστερα).

δεν εφταιγε το μερος… δεν ειχαν καλο ηχο τα παιδια…

κ εγω ρε c Crabsody ηταν σαν ψαχνω ψιλους στα αχυρα… επρεπε να βρω καποιν με ACDC μπλουζα που να χτυπιετε… το 70% ηταν ετσι…χαχαχαχαχα :stuck_out_tongue:

Παιδιά εγώ δεν θυμάμαι πότε άκουσα καλό ήχο στην Αποθήκη. Η ακουστική του μέρους είναι χάλια. Πάλι καλά ήτανε. Για μένα το πιο μελανό σημείο ήταν ο τραγουδιστής που προσπάθησε να πει τα κομμάτια του Johnson. Σε κανα death συγκρότημα παίζει ο τύπος;

Χαχαχα, εγω σημερα ειδα στον υπνο μου (γιατι μονο εκει μπορεις να δεις αυτο το πραγμα δυστυχως) οτι ηρθαν οι AC/DC και ειχα παει με τον Crabsody (ο οποιος βαριοταν την ζωη του) να τους δουμε αλλα η συναυλια σταματησε στο πρωτο τραγουδι επειδη καποιος σκοτωθηκε ή κατι τετοιο. Ισως να ηταν η αντιδραση του οργανισμου μου που δεν πηγα στο Tribute. :frowning:

Πήγαινα σε συναυλία των AC/DC και βαριόμουν την ζωή μου; Ε ναι αυτό μόνο σε όνειρο μπορεί να συμβεί :lol:

http://forum.filaki.gr/forum/viewtopic.php?t=2833

Μπείτε όλοι!!! ΤΩΡΑ!!!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Φεύγω για Θεσσαλονίκη αμέσως…

χαχαχααχχααχ

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: