Accept 13-2-2011 Athens - Gagarin 205

λαθος με καταλαβες ελεγα για τα φωνητικα και οχι για την φυσιογνωμια του γκρουπ και εγω εξαλλου μεσα ειμαι οπως ειπα και παραπανω αλλα με λογικη τιμη εισιτηριου,δλδ αμα ειναι 30αρι το δινω,αντε να καταφερω να δωσω 35,τωρα για 40αρι θα το σκεφτω

εδω που τα λέμε ο Hoffman είναι ο πυλώνας των Accept… Τεράστιος συνθέτης…

πάντως οι κριτικές από τις συναυλίες τους με τον νέο τραγουδιστή είναι πολύ καλές…υπομονή μέχρι Φεβρουάριο λοιπόν…

Λοιπόν, τοποθετούμαι στο σκηνικό…
Τον καινούριο δίσκο των Accept θα τον αγοράσω και θα τον ακούσω και το πιθανότερο είναι ότι θα μου αρέσει κιόλας.
Δεν λέω ότι έχω το αλάθητο στην ιστορία. Για την ακρίβεια, θεωρώ ότι δεν έχω καν δίκαιο. Τη στάση μου την αποδίδω σε ένα κόλλημα. Ο κοντός είναι μεγάλη αδυναμία και τον θεωρώ την κορυφαία μορφή του γκρουπ. Ας είναι ο Wolf o συνθέτης. Μόνο ο κοντός κατ’εμέ, θα μπορούσε να δώσει οντότητα στο μύθο των Accept και το έκανε με την ιδιαίτερη χροιά της φωνής του. Δεν λέω ότι ο νέος τραγουδιστής είναι κακός. Κάθε άλλο. Αλλά στη δικιά μου (κολλημένη) λογική ο τραγουδιστής των Accept ήταν, είναι και θα είναι ο Udo Dirkschneider…
Και τέλος είναι και κάτι άλλο που με στοιχειώνει εδώ και 17-18 χρόνια. Είναι αυτή η γαμ…ένη συναυλία στο Ρόδον, που δε θα πάψει ποτέ να είναι ότι καλύτερο έχω βιώσει στα 20+ χρόνια που παρακολουθώ συναυλίες…

οντως ρε φιλε εκεινη η συναυλια ηταν τρομερη.Θυμαμαι πως λιγες μερες μετα επαιζαν οι gunsnroses στο οακα και οι συγκρισεις ηταν καταφανως υπερ των γερμανων οσο διαφορετικες και αν ηταν οι συνθηκες αλλα και το κοινο.

Ποιοι επαιζαν; Αυτοι που μας εστησαν δυο ωρες για να τα τσουζουν στα παρασκηνια; :lol::lol::lol::lol::lol:

Ενταξει, σπουδαια μπαντα οι GNR, αλλα σορι κιολας… Μην μπερδευουμε τα σκ@τ@ με την κολωνια. Και προς αποφυγην παρεξηγησεων, μιλαω για τις συγκρισεις στη συμπεριφορα των συγκροτηματων και στην ποιοτητα των συναυλιων, οχι στο ειδος μουσικης που παιζουν. Αυτα για τους φανμποηδες, διοτι ειναι πολλοι εδω μεσα :slight_smile:

Μάιος του 93, έπαιξαν οι Accept 2 βράδια κολλητά στο Ρόδον και το club έπεσε…

Α γεια σου…τα βλέπεις; Αααυτό ακριβώς έλεγα…

Δεν διαφωνω, απλά άλλος ο UDO του 1993 και άλλος του 2010, βλέπεις 17 χρόνια είναι τα ρημαδια…
Ταπεινή μου άποψη ότι ο νέος τραγουδιστής ταιριάζει στο ύφος των Accept, θα το δούμε αυτό βέβαια και live 8)

Σας ζηλευω οσους ησασταν το '93… Και τι δεν θα εδινα να τους δω τοτε… Τωρα ομως [-X

Καλή και η νοσταλγία, αλλά το καλύτερο είναι ότι εδώ έχουμε ένα γκρουπ που με βάση την τελευταία κυκλοφορία του νιώθω ότι είναι σε πολύ δημιουργική φάση. Είναι από τις σπάνιες φορές που ένα ιστορικό γκρουπ-μεγαθήριο θα έρθει για λάιβ και δεν μας τρομάζει η προοπτική ότι θα παίξουν και μερικά κομμάτια από το καινούργιο για την προώθησή του. Ας το χαρούμε. Κάτι νέο και δυνατό υπάρχει στον αέρα. Και δεν είναι ναφθαλίνη.

Είναι καλό όταν οι νέοι δίσκοι των παλιών συγκροτημάτων μπορούν να συμπληρώνουν επάξια τα κλασικά κομμάτια και να δένουν στο setlist. Π.χ. έχω δει ότι γενικά παίζουν το Abyss (κομματάρα) και το Locked and Loaded. Δεν μας χαλάει καθόλου.

Βέβαια στο Balls on the Wall κ Metal Heart θα γκρεμιστεί το venue. :papas:

Ακόμα είμαι αναποφάσιστος…

Δε λέω καλή φωνή ο κύριος TT Quick (κοίτα να δείς που δε θυμάμαι το όνομα του αλλά θυμάμαι την παλιά του μπάντα) αλλά προσωπικά το κενό που άφησε ο Udo είναι αντιστρόφως ανάλογο του ύψους του.

Θα δείξει…

ρε παιδιά ήμαρτον. εδώ έφυγε ο ντίκινσον από τους μέηντεν, πήρανε τον μπέηλι (ήμαρτον χ 2) και όλοι συνέχισαν να βαράνε προσοχές γιατί ήταν οι μέηντεν και εδώ γκρινιάζετε που οι Αξέπτ γύρισαν με δισκάρα και πανάξιο αντικαταστάτη? εδώ ταιριάζει γάντι το γνωμικό με τον τζάμπα γάιδαρο και τα δόντια του…

θα τα δούμε όλα αυτά από κοντά τον Φεβρουάριο. Τεράστια μπάντα, με φοβερή ιστορία και κομμάτια δυναμίτες…
Θα λειώσει το Gagarin…

Ρε συ Τραμπάκουλα δε λέμε ότι δεν αξίζουν, απλά με μερικές μπάντες είναι συναισθηματικό το θέμα.

Σα να ξαναβλέπεις μια γκόμενα που γούσταρες ξανθιά και να χει βάψει το μαλλί πράσινο. Δε λέω μπορεί να είναι οπτασία αλλά εσύ την ερωτεύτηκες αλλιώς. :wink:

Τεσπά, όπως είπα θα δείξει…

το συναισθηματισμό του πράγματος τον καταλαβαίνω αλλά στην προκειμένη περίπτωση τείνει να γίνει παραλογισμός (δεν αναφέρομαι σε προσωπικό επίπεδο). τεσπά η άποψή μου είναι πως “ουδείς αναντικατάστατος”. γιά κάθε όζζυ που φεύγει υπάρχει και ένας Dio και οι Accept πέτυχαν διάνα στη συγκεκριμένη περίπτωση. μπορεί να μην είναι κλώνος εμφανισιακά αλλά η φωνή του είναι αυτή ακριβώς που πρέπει. όλα τα άλλα είναι αδιάφορα γιά μένα

Mark Tornillo λεγεται ο καινουριος

Accept αγαπημένη μπάντα τα κάναμε μπουρδέλο όταν ήρθαν με UDO ζωνάκι αλλά χωρίς UDO δεν…
Τωρά μπορούν έρθουν για μια τελευταία συναυλία oi broke up Running Wild να τα μαμήσουμε όλα και μετά να τους βάλουμε σε μπαουλάκι και βουρ στη θάλασσα;
Άντε γιατί μας ξεφτιλίζουν τα παιδικά μας όνειρα οι κολοεπανενώσεις.

Εχεις συνειδητοποιησει τι δισκος προεκυψε απο την ‘‘κωλοεπανενωση’’ ??? :? :-k

οτιναναιξερωγω?