Accept @ 23/5 αθηνα - 24/5 θεσσαλονικη

πλησιάζει το Σάββατο… ετοιμαστείτε γαι τη συναυλία της χρονιάς…

5 και σήμερα…

Η συναυλία της χρονιάς έγινε την προηγούμενη κυριακή (10/5) στο γκαγκάριν αλλά ντάξει :Ρ πάμε για την 2η καλύτερη συναυλία της χρονιάς! :Ρ

καθώς υπάρχουν 2 support, ξέρουμε ώρα έναρξης συναυλίας και τι ώρα θα βγουν οι Accept?

Accept…Accept…Accept

προσφατο set list

[/QUOTE]Stampede
Stalingrad
Hellfire
200 Years
Losers and Winners
London Leatherboys
Starlight
Dying Breed
Final Journey
Shadow Soldiers
From the Ashes We Rise
Restless and Wild
Ahead of the Pack
No Shelter
Princess of the Dawn
Dark Side of My Heart
Pandemic
Fast as a Shark
Metal Heart
Teutonic Terror
Balls to the Wall[QUOTE]

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΥΡΙΑΝΗΣ ΣΥΝΑΥΛΙΑΣ

19:30 doors
20:00 - 20:30 Null ‘o’ Zero
21:00 - 21:30 Fortress under siege
22:00 - 00:00 Accept

ηρθε η ωρα να απολαυσουμε την τρομερη κ φοβερη μπαντα που λεγεται ACCEPT

ΑΠόψε λοιπόν!!!

Γαμησανε το σύμπαν! 2 ώρες ο ένας ύμνος μετά τον άλλο! το απόλυτο μεταλ παρτυ από την απόλυτη μεταλ μπάντα! είχε και εκπλήξεις το σετλιστ bulletproof, midnight mover. τα καινούργια όλα τούμπανο, ο Lulis αγεραστος και τίμιος, ο νέος ντράμερ δυνατος και οι υπόλοιποι ΘΕΟΙ! αυτά για αρχή.

Μπάντα με 2 flyng V, ΔΕΝ γίνεται να μην παίζει καλά, ΝΟΜΟΣ
Μπάντα που ξεκινά το live και παίζει σερί 7 κομμάτια και μετά σταματά για να μιλήσει λιγάκι στο κοινό, ΔΕΝ γίνεται να μην παίζει καλά, ΝΟΜΟΣ
Μπάντα που ποζάρει με ανοιχτά τα πόδια και τις κιθάρες ψηλά, ΔΕΝ γίνεται να μην παίζει καλά ΝΟΜΟΣ
Μπάντα που ο κόσμος τραγουδάει μέχρι και τα solos, ΔΕΝ γίνεται να μην παίζει καλά, ΝΟΜΟΣ
Μπάντα των 80’s που το μισό τις σετλιστ είναι κομμάτια από το 2010 και μετά, ΔΕΝ γίνεται να μην παίζει καλά, ΝΟΜΟΣ
Μπάντα με 2 flyng V, μπορεί να παίζει μόνο από ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ και πάνω, ΝΟΜΟΣ

Ρε οι τυπάδες μας κάνουν πλάκα δεν παίζεται αυτό το πράγμα, μπαίνουν κάνουν τον χαβαλέ τους φεύγουν και ψάχνουμε από εμείς από κάτω να δούμε που ήταν ο οδοστρωτήρας εεεε η αγέλη με τους ταύρους που πέρασε από πάνω μας !!!

Και με μια χαμογελάρα ΝΑ !! όλη την ώρα παίζοντας την κιθάρα του !!

ΑΝΕΤΑ η ποιο φορμαρισμένη / καλύτερη classic heavy μπάντα αυτή την περίοδο !!!

[SPOILER][/SPOILER]

και μερικές φώτος από το live !!!

[SPOILER]

[/SPOILER]

Τι να πρωτοπει κανείς για τους ACCEPT… Εκπληκτική συναυλία, πολύ καλό setlist, ισοπεδωτική απόδοση των κομματιών… αλλά αυτή η κιθάρα του Hoffman: ήχος κρύσταλο, θεσπέσια σόλο, ο τύπος να παίζει χωρίς σταματημό και να χαμογελάει στον κόσμο.

Νομίζω ότι το ευχαριστήθηκαν και το υπερ ευχαριστηθήκε!!! Εύκολα η ποιό “ζεστή” ατόφια κλασσικού heavy metal μπάντα.

Προς Θεσσαλονικείς: ΜΗΝ τους χάσετε απόψε!!!

Τι να πρωτοπει κανείς για τους ACCEPT… Εκπληκτική συναυλία, πολύ καλό setlist, ισοπεδωτική απόδοση των κομματιών… αλλά αυτή η κιθάρα του Hoffman: ήχος κρύσταλο, θεσπέσια σόλο, ο τύπος να παίζει χωρίς σταματημό και να χαμογελάει στον κόσμο.

Νομίζω ότι το ευχαριστήθηκαν και το υπερ ευχαριστηθήκε!!! Εύκολα η ποιό “ζεστή” ατόφια κλασσικού heavy metal μπάντα.

Προς Θεσσαλονικείς: ΜΗΝ τους χάσετε απόψε!!!

ο Wolf είναι απίστευτη δύναμη πάνω στη σκηνή και με τον Peter που δεν σταμάτησε να χτυπιέται σαν έφηβος κάνουν το απόλυτο μεταλ δίδυμο. η καλύτερη μεταλ μπάντα αυτή τη στιγμή και δισκογραφικά και συναυλιακα! και ο κόσμος πολύ καλός χθες. ο, τι αγαπάμε στο μεταλ υπήρχε σε αφθονία χθες!

Δεν υπάρχει κάτι ουσιαστικό να προσθέσω, τα είπαν όλα οι αποπάνω.

Δεν υπάρχουν δεύτεροι Accept τη σήμερον ημέρα.-

Ημουν ο καθυστερας της βραδιας που γκρινιαζα για το setlist μαλλον 8)
Για την αποδοση δεν εχω να πω πολλα παντως, τα ειπατε καλυτερα

Δεν εισαι μονος

Απίστευτη ενέργεια, απίστευτο παίξιμο και εξαιρετικό setlist και με ευχάριστες εκπλήξεις! Ο Mark εξαιρετικός, ο Wolff είναι ένα show από μόνος του, οι χωρογραφίες άψογες, το πως συντονίζεται με τον Baltes και γενικά όλοι μεταξύ τους επίσης για σεμινάριο. Ο drummer τα έσπαγε άγρια και ο ήχος από το θηρίο του ήταν φοβερός! Συγχαρητήρια στη μπάντα, άντε να μας ξανάρθουν σύντομα!
Τα support σχήματα ήταν μέτρια πάντως και αυτός ο Hannibal μου φάνηκε γελοίος!

Ας μου επιτραπεί κι εμένα ένα παραλήρημα για τους Accept, τους ήρωες της εφηβείας μου. Αυτούς που, 25 χρόνια μετά, εξακολουθούν να μου δίνουν αφορμές για να τους έχω σε τεράστια εκτίμηση.

Αφορμές όπως το χθεσινό live στο Principal, όπου επί δύο ώρες παρέδωσαν μαθήματα για το πώς πρέπει να αποδίδεται αυτή η μουσική ζωντανά. Κουβαλώντας στο οπλοστάσιο τους σπουδαία κομμάτια παρουσίασαν ένα setlist (μοναδική διαφοροποίηση με αυτό των Αθηνών το “Bloodbath Mastermind” αντί του “Hellfire”) που ενώ σέβεται τον καινούριο τραγουδιστή, αναγνωρίζει ότι στα παλιά οφείλουν την δημοφιλία τους. Κι ενώ το κοινό (που είχε από νέους έως …“μεταλλικές” οικογένειες) ήταν από την αρχή στο πλευρό τους, αυτοί προσπαθούσαν διαρκώς να κερδίσουν κάθε οπαδό, με αστείρευτο πάθος και ενέργεια.

Αλήθεια, βλέποντας αυτούς τους τύπους που πλησιάζουν (τουλάχιστον οι βασικοί του συγκροτήματος) τα εξήντα, να χτυπιούνται λες και είναι η πρώτη (ή η τελευταία) συναυλία τους, δεν μπορείς παρά να ευχηθείς να συνεχίσουν να το κάνουν για πολύ καιρό.
Γιατί όσο οι Accept τα “σπάνε” επί σκηνής, εμείς θα είμαστε πάλι 15 χρονών…

τους απολαύσαμε για ακόμα μια χρονιά. εγγύηση για να περάσεις καλά

Πρωτη φορα τους ειδα λαιβ,το ειχα αχτι κιολας που δεν μπορεσα στο παρελθον!!Πραγματικη πολυ ωραια εμπειρια!!Τα κλασσικα κομματια ηταν εκει (αν και εγω προσωπικα παντα ηθελα να ακουσω τον Baltes να λεει το the king ,αλλα ενταξει πολλα θελω:P)Tα νεοτερα αψογα εκτελεσμενα και γενικοτερα ολα με φουλ ενεργεια!