Accept @ 23/5 αθηνα - 24/5 θεσσαλονικη

και αύριο να έπαιζαν, εκεί θα ήμουν…

εύκολα η πιο φορμαρισμένη classic metal band.

το πρόβλημα με αυτούς είναι οτι με τα νεα κλασικά δεν μένει χώρος για τα παλιά κλασικά… κάτι πρέπει να γίνει με αυτό

Να παίζουν κάνα 4ώρο ίσως;;; :stuck_out_tongue:

Οχι απλα να παιζουν τα παλια κλασικα

Εγώ προτιμώ αυτό το νεοκλασικό στο Σύνταγμα πάντως:

[SPOILER]:P[/SPOILER]

ναι αλλά είμαστε στο 2015 και ευτυχώς και τα κανούρια είναι ήδη κλασικά.

Ενταξει αλλα να παιζουν τα παλια

Η μπάντα ξαναδημιουργήθηκε μετά από διακοπή πολλών ετών και τα πράγματα προχώρησαν. Για να έχουν μέλλον χρειαζόντουσαν νέους οπαδούς και αυτό σημαίνει ότι χρειαζόντουσαν νέα τραγούδια. όλες οι κινήσεις τους αλλά και το setlist τους δείχνει ότι ζούνε στο σήμερα σεβόμενοι και την ιστορία τους. Το setlist είναι δίκαια μοιρασμένο, εξάλλου από τη στιγμή που όλα τα νέα τους άλμπουμ είναι εξαιρετικά μέχρι στιγμής και κάποια τραγούδια έχουν ήδη γίνει κλασικά δεν έχουν λόγο να στηρίζονται μόνο στα παλιά τους, δεν είναι ούτε θέλουν να είναι nostalgic μπάντα.

Ακριβώς αυτό. Τρεις δουλειές πολύ πάνω του μέσου όρου με τον πιτσιρικά στα μικρόφωνα. Μπορούν άνετα να το κάνουν αυτό και πολύ σωστά το κάνουν. Στηρίζουν άνετα τρίωρο και βάλε στη σκηνή και ακόμα να λείπει πράμα…

[SPOILER]Εμένα, βέβαια, μου λείπει ο Udo…:roll:
Aλλά δεν μπορώ να μην παραδεχτώ αυτό που συμβαίνει…[/SPOILER]

τεράστια μπάντα, λαμπρή ιστορία, ευοίωνο μέλλον και ΤΡΟΜΕΡΕΣ συναυλίες…

Αλλη μπαντα, αλλη ιστορια.

Υποθέτω ότι το ίδιο πρέπει να έλεγες και για τους Maiden εποχής X Factor σωστά;

Θες να γυρισει ο udo δηλαδη; Γιατι εγω και τον bruce ηθελα και τον udo. Αποψη μου, δεν προσπαθω να πεισω κανεναν. Απλα το setlist δεν γαμαγε με την καμια. Απο εκει ξεκινησε η κουβεντα. Αλλα και αυτο αποψη μου ειναι.

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει να γυρίσει ο Udo από την στιγμή που ο “καινούριος” είναι ισάξιος. Γούστα είναι αυτά οκ.

Μαλλον ειμαι ρομαντικος και θελω να θυμαμαι τα παιδικα μου χρονια.

Πάντως ο Udo έβγαλε ένα αρκετά καλό δισκάκι φέτος…οπότε έχεις και τα 2.

αν είχατε δει accept με Udo στο ρόδον πριν 15 χρόνια να “ερμηνεύει” fast as a shark θα τα ξαναλέγαμε για το ποιός είναι ισάξιος

Εγω επειδη ειχα δει γι’αυτο μιλαω.

Ναι, αλλά πριν 15 χρόνια! Οχι 2, οχι 5, ουτε καν 10.

Ανούσια σύγκριση όμως. Είχαμε δεν είχαμε δει καμία σημασία δεν έχει ακριβώς επειδή έχουν περάσει 15 χρόνια και είναι δεδομένο ότι δεν ερμηνεύει έτσι πλέον.:wink:

Ο Mark στέκεται πολύ καλά στα παλιά τραγούδια και αυτό αρκεί, εξάλλου δεν έιχαν γραφτεί για τη δική του φωνή οπότε η όποια απόκλιση λογική και αναμενόμενη είναι. Αν κάποιος πάει για να ακούσει τη φωνή του Udo ενώ ξέρει ότι άλλος τραγουδάει, αυτό είναι δικό του πρόβλημα όχι της μπάντας.

Η μπάντα έχει κάνει σαφές με την όλη στάση της ότι βλέπει μπροστά και έχει αποκτήσει πολλούς νεότερους οπαδούς με τα νέα εξαιρετικά άλμπουμ της που ήδη βγάζουν κλασικά τραγούδια.

Αδυνατώ να καταλάβω γιατί αρκετοί μονίμως διαμαρτύρονται ότι ο νέος τραγουδιστής μιας μπάντας δεν είναι σαν τον παλαιό κλπ. Απλά τα πράγματα, σε όποιον δεν αρέσει ο νέος ή τα νέα τραγούδια ας μην ασχολείται πλέον με την μπάντα και ας ακούει μονο τα cd με τα παλιά άλμπουμ.

Η ανωμαλία της υπόθεσης είναι ότι πολλοί συνεχίζουν να πηγαίνουν στα live και παράλληλα γκρινιάζουν κιόλας! Αφού δεν τους αρέσει να ακούνε κλασικά τραγούδια ερμηνευόμενα από άλλον γιατί πηγαίνουν;:?