Accept - The Rise Of Chaos

η αλήθεια είναι μας τον κάρφωσε κανονικότατα

τα σέβη μου till the end of time .

2 Likes

Ελπίζω να τους συνοδεύσουν και σε κανά Stalingrand / Metal Heart και στα λοιπά κομμάτια που έχουν στοιχεία που ταιριάζουν στο εγχείρημα

1 Like

ρε μαλάκες ζείτε ή έγινα τόσο φανμπους σήμερα και μόνο εγώ εχω πάθει πλάκα;;

5 Likes

Θεοί απλά! Μέσα στην καυλα ήταν το Stalingrad! Πωωω

3 Likes

Έτσι μπράβο νέο…να βαράς προσοχή μπροστά στους άρχοντες

2 Likes

επος
!!!ΦΕΡΤΕ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΟΡΧΗΣΤΡΑ ΗΡΩΔΕΙΟ ΧΘΕΣ ΚΙΟΛΑΣ!!!

2 Likes

They gave us the axe

τα balls μας χτυπήθηκαν αλύπητα στον τοίχο

Τι metal heart ήταν αυτό ρε

έφηβοι εξηντάρηδες διακορευτές

Θα πεθάνουν ευτυχισμένοι καλλιτέχνες που έκαναν κάτι μυθικό . Η μούρη του Wolf σε όλο το λαηβ τα λέει όλα

ΑΛΑΛΑ ΤΑ ΧΕΙΛΗ ΤΩΝ ΑΣΕΒΩΝ

God bless ya Accept . They can’t stop you

4 Likes

Στην υγειά των μύθων

μοναστηριακές heineken σαν αυτή που άνοιξα για να πέσουν οι σφυγμοί :stuck_out_tongue_closed_eyes:

5 Likes

Τεράστιοι πραγματικά, ελπίζω να παίξει σε κάνα YouTube αύριο να το απολαύσω με την ησυχία μου . Δεν μπορώ να περιμένω για την επόμενη εμφάνιση τους στην Αθήνα.

5 Likes

ολοκλήρωσα και το rise of chaos που ήμουν στα μισά όταν μας θύμισε ο @chinaski :+1: το λαηβ στο wacken

Λοιπόν, είναι αξιοθαύμαστο αυτό που έκαναν οι Accept. Επικό λάηβ που θα θεωρείται ιστορικό μάλλον και 4/4 άκοπα . Ρησπεκτ

Στο Rise δεν μπορείς να βρεις κάτι να του προσάψεις. Απλά δεν είναι τόσο γαμηστερό όσο το Blood of Nations & Stalingrand . Είναι χεβυ έχει ηχάρα και δεν έχει αδύναμη στιγμή

είναι ένας πάρα πολύ καλός χεβυ μεταλ δίσκος

Ξεχώρισα Carry the Weight , No regrets , Die by the Sword . Ύμνοι και όσο θα το ακούω τόσο θα μεγαλώνει

Για τον Wolf τι να πει κανείς. Θα είμαι σύντομος

Μουσικός σχεδόν 60 χρονών που ηχογραφεί με stratocaster με emg ( Και όχι τις flying V ) , που ηχογραφεί με kemper Profiling Amplifier και όχι λαμπάτο ενισχυτή , ( πράγματα δλδ μοντέρνα και σίγουρα όχι της εποχής του άρα έχει ανοιχτά αυτιά και μυαλό )που έχει μονό μαγνήτη στη neck position πολλών flying V του και έχει αυτή τη φάτσα

μόνο τεράστιος μπορεί να είναι

5 Likes

Αφού έχει μεταλλική καρδιά … δεν μασάει !

1 Like
3 Likes

Πρωινές σηκωμάρες! Και ξεκινάνε με το, ήδη κλασικό, Die By The Sword…

1 Like

Ανέβηκε και DIME.

Η μαγκιά τους είναι, αυτό που έλεγα στον @drenie, ότι βγαίνουν με το Princess… και στο καπάκι με το Stalingrad και είναι στο ίδιο επίπεδο, δεν καταλαβαίνεις ας πούμε ότι το δεύτερο είναι καινούριο. Μεγάλη υπόθεση…

3 Likes

σχετικά με αυτό σου απαντάει ο ίδιος ο Λύκος σε συνέντευξη που έκανα μαζί του το 2012

Έχουν ακουστεί το τελευταίο διάστημα κάποιες ενστάσεις σχετικά με το πόσο επηρεάζει η τεχνολογία την δημιουργία της μουσικής και κάποιοι νοσταλγούν τις παλιότερες εποχές. Εσύ τι πιστέυεις;

Για να είμαι ειλικρινής προτιμώ να ακολουθήσω την μοντέρνα εποχή. Παλιότερα μου είχε περάσει από το μυαλό να δουλέψω πάλι με την αναλογική ηχογράφηση, αλλά δουλεύοντας τα τελευταία χρόνια με την προηγμένη τεχνολογία, είδα πόσα πλεονεκτήματα σου δίνει. Βέβαια, υπάρχουν κάποιοι οι οποίοι το παρακάνουν με την τεχνολογία και βγάζουν μουσική που δεν έχει καθόλου ψυχή και συναίσθημα. Εμείς είμαστε μια παλιάς κοπής μπάντα, η οποία μπορεί να μαζεύεται και να παίζει τα τραγούδια της, αλλά σίγουρα χρειάζεται να μην παρακάνεις τα πάντα τέλεια και το αποτέλεσμα βγει βαρετό. Για να σου απαντήσω την ερώτηση όμως, δεν μας βλέπω να γυρνάμε στην αναλογική εποχή.

4 Likes

Καλοί είναι οι Judas Priest των φτωχών μωρέ!

1 Like

Οι Priest θα ήθελαν να είναι οι Accept βασικά, ας βγουν οι Priest με τέτοιο σετλιστ, μόνο από τα τελευταία 3-4 δισκάκια. Το χασμουρητό που θα πέσει θα σταματήσει ακόμα και την Γη…

6 Likes

Αϊντε λεμε! Βγαλτε ημερομηνιες !

2 Likes

Απίστευτη μελωδικότητα απέκτησαν τα τραγούδια. Ειδικά το Princess απογειώθηκε! Πετυχημένο πείραμα και μπράβο τους. Το καινούριο δεν το χω ακούσει ακόμη αλλά για μένα έχουν βάλει ήδη υποψηφιότητα για μπάντα της 10ετιας.

Σημ.: Γιατί “κολλάει” έτσι το βίντεο? Φταίει το μέγεθος?

2 Likes