Accept - The Rise Of Chaos

O Udo είχε διακορέψει κωλαράκια στο λάιβ στο Academy πάντως.

Ο Τορνίγιο είναι 63. Σε πέντε χρόνια θα είναι 68 (ο Wolf θα είναι τότε 62). Άλλο να τραγουδάς καμπαρέ ξερωγω κι άλλο να ξερνάς το λαρύγγι σου. Αν και το φυζίκ του Mark δείχνει πως κρατιέται πολύ καλά για την ηλικία του, πιστεύω πως θα έχουν θέματα μελλοντικά, εξου και η ερώτηση

1 Like

Υπάρχει εκεί έξω…πάω να ανοίξω μια μοναστηριακή Henninger, πρωί πρωί!

3 Likes

:laughing: :joy:

Carry The Weight σε αγαπώ… Accept σας αγαπώ!

3 Likes

Ακολουθεί ποστ αποθέωσης

Ο δίσκος ξεκινάει με τον καλύτερο τρόπο, Die by the sword, ότι ζητάς από ένα γαμάτο Accept κομμάτι είναι εδώ, ριφφαρες, σολίδια “οοοο οοοο”, αντρικά δεύτερα φωνητικά, ουρλιαχτά… όλα είναι εδω. Κομματάρα.
Hole in the head στη συνέχεια, groovy με γαματες φωνητικές γραμμές, καλό αντρικιο ρεφρέν, όπως πρέπει.
Τα δύο γνωστά Rise of chaos και Koolaid τα ξέρετε, όλα κομπλέ. Δουλεύουν άψογα μέσα στο σύνολο και τα γουστάρω ήδη περισσότερο.
No regrets στη συνέχεια, heavy metal δυναμίτης, με μελωδικό γαμάτο pre chorus, κι ένα ρεφρέν που χωρίς να είναι τίποτα ιδιαίτερο θέλεις να κοπανηθεις, γιατί έτσι. Τόση ώρα δεν έχω πει πόσο Θεός είναι ο Hoffmann, ε είναι! Ριφφομαστορας από τους λίγους, λόγος για να παίξεις air guitar χωρίς αύριο.
To Analog Man θα μπορούσε να είναι σε οποιονδήποτε γαμάτο δίσκο τους των 80s, τι άλλο θέλετε να σας πω δηλαδή; Διασκεδαστικότατο, just an old school son of a bitch!
What’s done is done μετά, ωραιότατο και το ρεφρέν του και τα πάντα όλα του.
Worlds Collide ίσως το πιο οκ κομμάτι του δίσκου, δεν είναι κακο ούτε καν filler, απλά δεν είναι και σούπερ. Έχει σολαρα
Το Carry the Weight είναι το μέχρι στιγμής αγαπημένο μου, ριφφαρες, ρεφρεναρα που βγάζει και συναίσθημα. Είπα πόσο γαμάτος είναι ο Tornillo πάλι; Ε είναι! Γίγαντα μου να είσαι καλά που βοήθησες αυτή τη μπανταρα να αναγεννηθεί.
Και το Race to Extinction κλείνει τον δίσκο heavy metal-ικα όπως πρέπει.

Εύκολο 4/4 για την καλύτερη μπάντα της δεκαετίας, ένα κλικ πιο επιθετικό και heavy από το Blind Rage, χωρίς μπαλάντες και χωρίς fillers. 10 γαματα μεταλ κομμάτια με φοβερό ήχο. Αφήνουν πολύ πίσω άλλες πιο μεγάλες αλλά και μικρές μπάντες. Τα λέμε στο επόμενο live!

4 Likes

Το λατρεψα και γω…
Η Αξεπταρα εκανε καρε

3 Likes

'Εκτος απο το Carry… και το Die, άντε και το ομονυμο, χαοτικά μέτριο. Στο “no regrets” έχουν αντιγράψει το “run if you can ?” και “Analog Man” ? θυμίζει και αυτό κατι άλλο… ενα 7άρι…χαρισμάτικα επειδή είναι παλαιά η αγάπη. Εξακολουθώ να προτιμώ απο όλα το Stali.

Πρέπει να είσαι από τους λίγους, αλλά οκ συμβαίνουν κι αυτά. Προσωπικά το θεωρώ το λιγότερο καλό από το νέο σερί, αλλά κι αυτό είναι γαμάτο.

http://stream.wacken.com/

για όποιον ενδιαφέρεται στο πιο πάνω λινκ θα δει σε λίγο λαιβ τους Accept στο Wacken…με τις ορχήστρες και με τα όλα τους

4 Likes

ωωωω το βράδυ προμηνύεται γαμάτο

Headliners απόψε στο Wacken, άραγε είναι μεγάλο όνομα;
Περίεργο που δεν είναι οι Sabaton από πάνω τους…

2 Likes

Με μέσο μάλλον παίζουν επειδή είναι Γερμανοί…

2 Likes

κάποιος να πει στο κοινό ότι βγήκε η μπάντα :angry:

Α και ότι δεν έχει ούτε Μετάλλικα ούτε Μεηντεν φέτος :expressionless:

Οι μισοί πάνε για να πάνε :middle_finger:

2 Likes

και περσι στους maiden ετσι ητανε

2 Likes

Οι Γερμανοί είναι ψόφιο κοινό…όπως είναι γενικοτερα οι βορειοευρωπαίοι

3 Likes

ναι καλά τα λέτε και οι 2 αλλά το κοινό είναι απ όλη την Ευρώπη

Τεσπα , δεν είναι πρώτη φορά που βλέπω έτσι το wacken εννοείται

κάθε φορά μου κακοφαίνεται πάντως

1 Like

Εχω την εντυπωση πως απο ολα τα μεγαλα φεστιβαλ το Wacken ειναι αυτο με το χειροτερο κοινο και την χειροτερη αποδοση απο τις μπαντες.
Εμενα να δεις ποσο μου κακοφαινεται αυτο το πραγμα και το χειροτερο ειναι οτι το βλεπω ολο και περισσοτερο σε συναυλιες που πηγαινω

1 Like

Αν ζεις ή πηγαίνεις ταξίδια για πολύ μεγάλα φεστιβαλ στο εξωτερικό θα έχεις αγανακτήσει έτσι όπως μου τα λες:expressionless:

οντοπικ ( σχετικά ) πάντα πίστευα ότι το μεταλ ταιριάζει απίστευτα με χορωδίες , ορχήστρες κλπ . Είναι φτιαγμένα το ένα για το άλλο

τρομερό αυτό που ακούω από Accept και απλά ζεσταίνονται μου φαίνεται

1 Like

Οι Γερμανοί είναι το πιο νεκρό κοινό που υπάρχει και που έχει υπάρξει ποτέ. Και λογικό είναι, αφού τέτοια ώρα κανονικά θα ήταν στα κρεβάτια τους, αν δεν ήταν στο live.

1 Like

Ο Johnny Sins του Μεταλ δινει ρεστα σημερα παντως…
ΑΡΧΟΝΤΑΣ!

3 Likes