Μachine Head

Aκούω τις γνώμες σας για αυτό το Τεράστιο συγκρότημα…Ολοι οι δίσκοι τους είναι μνημεία του Heavy ήχου…Ακόμα μετανιώνω που δεν πήγα στην συναυλία τους στο Gagarin όπου έγινε ο απόλυτος πανικός (Μέχρι και διασκευές σε Metallica και Pantera έπαιξαν… 8O ) Και επίσης κάτι μου λέει πως ο νέος τους δίσκος που βγαίνει την άνοιξη θα αφήσει εποχή…

Ποτέ δεν μου άρεσαν, έτρεφα και τρεφω μία αντιπάθεια προς το συγκρότημα αυτό…

A different opinion…για να μην έχουμε παρεξηγήσεις :wink:

πωπωπω μεγαλε νταβιντιαν τι μου θυμισες. και το εξωφυλλο του νεου ειναι και επος. συνήθως τετοια εξωφυλλα εχουν οι δισκαρες.

πρεπει να φυγω. θα παραθέσω τις αποψεις μου για αυτο το τρισμεγιστο γκρουπ εντος ολιγων ωρων…

Το “Τhe Blackening” έχει αρχίσει και κόβει βόλτες στο δίκτυο :slight_smile:
Μία φορά πρόλαβα να το ακούσω. Μάλλον έχουμε να κάνουμε με δίσκαρο. Θέλει πολλά ακούσματα όμως επειδή έχει μεγάλα τραγούδια και γίνεται της ιερόδουλης εκεί μέσα.

Έχοντας προλάβει να ακούσω κανα 2 φορές το “The Blackening”, οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι ανάμεικτες. 8 κομμάτια μεγάλα σε διάρκεια, πολλα riff, πολλές εναλλαγές και γενικά διαφορετικοί Machine Head. Αρκετα στοιχεία απο metallica και συγκεκριμένα από and justice for all. Τουλάχιστον έτσι μου φανηκε εμένα με τις πρώτες ακροάσεις. Καλο ακουγεται παντως… machine head ειναι αυτοι…

Μετά από καμιά 10αριά ακροάσεις έχει βρει το δρόμο του για τα καλύτερα του 2007 από τώρα γιατί απλά σπέρνει!

Εχω εναν μονο δισκο τους,το Burn My Eyes,το οποιο το θεωρω πολυ καλο,με κορυφαια τα Block,Davidian (:wink:) ,Death Church και Blood For Blood.
Δεν τους εχω ψαξει και πολυ,θα γινει ομως κι αυτο στο μελλον

Μεγάλη γκρουπάρα που κυκλοφόρησε 2 κορυφαίες δισκάρες, έκανε κοιλιά στο supercharge και επέστρεψε με το Through the ashes…

Όμως και πάλι το Blackening είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ. Στάνταρ μέσα στα καλύτερα του 2007 από τώρα και χωρίς υπερβολή. Όταν έχουν κέφια δείχνουν το δρόμο και στέλνουν αδιάβαστα τα γκρουπάκια της σειράς.

Το Blackening σπέρνει τρελά…Ειδικά το Wolves είναι και γαμώ τα κομμάτια,όχι ότι τα άλλα υστερούν…Πάντως θέλει καμιά 10ριά ακροάσεις για να το κάνεις κτήμα σου…Χαλαρά στο Top 5 του 2007 από τώρα…Μακάρι να τους ξαναδούμε στην Αθήνα,να τα σπάσουμε πάλι!!!

To Burn my eyes έχει από τις καλύτερες παραγωγές που έχουν γίνει ποτέ…Λες και βγήκε σήμερα…Και επίσης η περιοδεία τους ως support των Slayer (μαζί και με Biohazard εν έτει 1994) ήταν από τις καλύτερες που έχουν γίνει ποτέ…Και εμείς εδώ κοιμόμασταν τον ύπνο του δικαίου όπως πάντα…

To blackening einai tromero album. Dn kserw an kanw lathos alla nomizw oti exoun kanei pisogurisma,dld ntaks wres wres m thimizei ta 2 pwrta,pio polu k apo to ashes.

Πραγματικα πολυ δυνατο αλμπουμ, εχει ειδη βγει στο soulseek. Οντως η χρονια φετος θα εχει πολυ καλες κυκλοφοριες.

[SIZE=“7”]ΠΑΤΟΣ[/SIZE]

:-k [-X #-o :thumbdown:

:-k :-k +1

Ναι αλλα τι πατος?Πατος της Σακιρα ή πατος της Φαραντουρη?:stuck_out_tongue:

Εμενα παντως μ αρεσε πολυ το Blackening και οσο τ ακουω μ αρεσει περισσοτερο.Και φυσικα γκρουπαρα οι Machine Head.Στο live απλα μετα μαζευαμε τα κομματια μας.:metal:

http://www.youtube.com/watch?v=dcmtb6tkcvk 8)

oi machine head gamousane gamane k tha gamane!!!#-o
opoios itan mesa sto gagarin katalabainei!!!
anatrixila logo k prosfatou thanatou tou dimebag,
me ton flyn siginimeno k me to new level k to walk an thimamai kala na spernoun olo to gagarin!!
sto creeping death resta apla k t l !!!
makari na supportaroun tous metallica to kalokairi [-o< [-o< [-o< :bow2: :papas:

Poly kaloi mpanta alla exoun arxisei oloi oi trendydes sthn glyfada kai akoune oloi apo to through the ashes of empire kai mou to paizun oti kseroun kai apo ta palia den exoun akousei tpt kai vidwnw:x :x :x :x :x :x tespa emena pio poly mou aresei to burn my eyes apo ola!to burning red me psiloxalase kai to kainoyrgio poly kalo cd!!

Τελικά το Blackening πάει καρφωτό για καλύτερο της χρονιάς…Μακάρι να τους δούμε και σύντομα…