Μachine Head

Ίσως ο ορισμός της attention whore.

4 Likes

Είναι ο ορισμός της attention whore.

4 Likes

Γελοιότητες. Άρχισε το promo για τον νέο δίσκο μάλλον.

4 Likes

15 τραγουδια ο νεος δισκος.
ενας τιτλος τραγουδιου ειναι Behind the mask

Δεν είμαι σίγουρος. Υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός από τον Corey Taylor.

3 Likes

Καλά μη νομίζεις, υπάρχουν υποκατηγορίες και σε αυτό!
Ο Flynn ας πούμε είναι ο ορισμός της politically correct attention whore, που δράττεται κάθε ευκαιρίας να τραβήξει την προσοχή, διατρανώνοντας την πολιτκή του “ορθότητα” και αντιτιθέμενος σε οτιδήποτε politically incorrect συμβεί και απασχολήσει την κοινή γνώμη, ή έστω το μέρος της κοινής γνώμης που ο ίδιος θεωρεί πελατολόγιό του.

1 Like

… και ο γαμημένος ο Corey όπου σταθεί και όπου βρεθεί ΚΛΑΙΕΙ.
Τι είναι αυτό το κακό με αυτούς τους γελοίους πια?

2 Likes

Σορρυ παιδες αλλα προσωπικα τον παω τον Flynn, ναι ειναι πολλες φορες υπερβολικος στις δηλωσεις και τις αντιδρασεις του και το παρακανει αλλα εκτιμω το οτι ειναι ειλικρινης και λεει ο,τι σκεφτεται.

Για το θεμα με το Davidian πιστευω και ευχομαι να του περασει, δεν γινεται να μην παιζουν την κομματαρα live.

1 Like

Σημερα θα ξεκινησουν τα γυρισματα για το βιντεο του τραγουδιου Catharsis.

Θα βγει το αλμπουμ και σε digipack με dvd μεσα απο την συναυλια του San Francisco

1 Like

Here’s a sum-up of the Robb Flynn You Tube Live yesterday:
Machine Head will begin shooting a music video tomorrow for the title track of the new album ”Catharsis”.
The new album ”Catharsis” will have 15 songs and a runtime of 75 minutes. The lable was talking about cutting songs from the album because it was too long.
Robb:
”There is this theme that kind of weaves through out every song and if you broke up the songs then you kind of break up the theme. I don’t wanna say it’s a concept because that’s sounds like really pompus and stupid but… it’s kind of a concept… and it’s pompus and stupid (laugh). So it’s not a really a concept but it kinda is a concept.
In the end, 15 songs you know, and if you took a piece out, it like messed up the whole flow, like it mixed up the balance. You know we got like some really mellow stuff. I’ve talked about this numerous times, it’s probably the most melodic we’ve ever been on a record. Definitely the most grooving we’ve been in a long time. I would say it’s maybe the least, maybe not the least thrashies we’ve ever been but it’s the least thrashiest in a while. It definitely got lika a lot of the ”Ten Ton Hammer”, ”Take My Scars” kind of grooves, that kind of vibe. ”
It will come in many different versions.
The regular CD (jewel case) will come with a 24-page booklet.
The special edition of the CD (digipak) will include a live DVD from the San Francisco show back from February 21st, 2015 at The Regency Center (21 songs).
Setlist here: https://goo.gl/HTLVZ5
The will also be a ”Super Delux”, ”Super Limited Edition” version available only via Nuclear Blast mail order. It will be really cool.
Oh, and Robb Flynn is still younger than Mick Jagger and Bob Dylan.

It definitely got lika a lot of the ”Ten Ton Hammer”, ”Take My Scars” kind of grooves, that kind of vibe. ”

αυτό.

:+1:

1 Like

Fuck… :disappointed:

3 χρόνια πέρασαν από την κυκλοφορία του

“CATHARSIS” Pre-Order begins This Friday!
All formats will be available for pre-order including:

  • Standard CD Jewelcase
  • Deluxe CD Digipak (w/ bonus DVD of the San Francisco performance)
  • Stand-alone, double Vinyl of “Catharsis” (in 3 different “splatter patterns” and full color Picture Disc).
  • Ultra Premium, Mail Order-only, Limited Edition Box Set (includes CD, San Francisco live DVD, plus bonus CD of alternate live performances, Vinyl-version of album, Vinyl-version of bonus Live material )
  • Spotify pre-save
  • iTunes pre-order
1 Like

The dry-erase board at the jam room in Oakland. August, 2017. Tentative working titles and Riff names.

1 Like

Ποστάρω εδώ την άποψή μου για δισκοφραφία τους, καθότι το άλλο είναι για το νέο άλμπουμ.

  • Burn my Eyes: Για το ντόρο και την “ανανέωση”, οπαδικό 10αρι. Βέβαια νομίζω αντικειμενικά (που είναι ο Quintom να μου την πει για αυτήν την πρόταση), είναι πιο κάτω… Εγώ θα του βάλω ένα light 9αρι παιδιά.

  • The More Things Change: Άδικα έφαγε τόσο κράξιμο, φυσική συνέχεια του ήχου του ντεμπούτου. Καλή παραγωγή, εμένα μ αρέσει η μετάβαση… ΟΚ συνθετικά δεν πρωτοτυπούν αλλά διαμορφώνουν ήχο και νόρμες… Light 8άρι

  • The Burning Red: Μέχρι προσφάτως ο χειρότερός τους, για μένα. Με χαλάει η παραγωγή (πολύ αδύναμη, ειδικά κιθάρα και ντραμς). Στάσιμοι για πρώτη φορά, νοίωθω ότι δεν τους βγήκαν τα νέα στοιχεία. 6

  • Supercharger: Δε μετράει πολύ η άποψή μου καθώς το έχω ακούσει 2-3 φορές αλλά περνάω καλύτερα όταν το ακούω απ’ ότι το προηγούμενο. Φαίνονται πιο ορεξάτοι και σίγουρα έχει καλύτερη παραγωγή οπότε 6,5

  • Through the Ashes of Empires: Wow! To opener είναι κομμάτι καριέρας… Νομίζω επίσημα μπαίνουν στη δεύτερη φάση τους, πιο “metal” αλλά και τα κομμάτια είναι καλύτερα συνθετικά. Δεν είναι όλος ο δίσκος σταθερά ψηλά αλλά μιλάμε για highlight. Στιβαρό 9άρι

  • The Blackening. Έχουν ειπωθεί τα πιο πολλά. Δίσκος 10ετίας στο metal. Προσωπικά τον βάζω μέσα στους καλύτερους 30-50 που έχω ακούσει ever. Έπος… Και πλην ελάχιστων σημείων, η βελόνα σταθερά στο 10αρι.

  • Unto the Locust: Το κλασσικό φαινόμενο της δύσκολης διαδοχής. Ξεκινάει φοβερά, πέφτει λίγο προς το τέλος για μένα. Επίσης λόγω διάρκειας (νομίζω είναι ο μικρότερός τους; ) μου βγάζει λίγο ένα αίσθημα ότι βιάστηκαν, δεν ξέρω… Θα ήταν ιδανικός αν έβγαινε λίγο πριν το Ashes ή πριν το Blackening. Τώρα τον παίρνει λίγο η μπάλα… Επίσης νοιώθω ότι αρχίζουν λίγο να το χάνουν στην παραγωγή. 8

  • Bloodstone & Diamonds: Δε με κράτησε καθόλου. 2-3 καλά κομμάτια το οποία χάνονται. Τους έκανε μάλλον κακό η αλλαγή δισκογραφικής και το τόσο promotion. Συνεχίζεται το θέμα με την παραγωγή που δεν είναι τόσο καλή όσο παλιά. Νομίζω ότι είναι το τελευταιο τους κανονάκι πριν χάσουν το momentum του σερί των καλών δίσκων που έβγαλαν. 6.5-7

5 Likes

Ωραία κριτική αλλά το supercharger που είναι?

Ναι τον παρέλειψα όντως αλλα δεν τον έχω ακούσει και αρκετα όποτε δε θα είναι δίκαιη η άποψή μου.