Μachine Head

Νομίζω πως θα πάει σε νέο album με τον Jared σε ποιο safe στυλ. Με τον Mader θυμάμαι ήταν στα μαχαίρια οπότε δύσκολο. Jordison συν κανένας πιτσιρικάς και έτοιμο το lineup.

1 Like

i guess you haven’t been keeping up with the ropes.

Δεν ειμαι σιγουρος αν εννοεις τα σχοινια ή τις ροπές

1 Like
2 Likes

2 Likes

Μακάρι να έρθουν Ελλάδα για αυτή τη περιοδεία. Την τελευταία φορά έπαιξαν μόνο το Davidian από τον καλύτερο δίσκο τους, αμαρτία.

3 Likes

Μπόμπα αλλά δυστυχώς βγήκε το τουρ και μέχρι στιγμής είμαστε έξω. Πφφφφφ

cheap gimmick to get the fans excited meta tin kourada pou akouei sto onoma “Skatarsis”. time to hang it up rob.

1 Like

Αλλη μια αρπαχτη nostalgia tour απο ακομα μια μπαντα.

Καλο το Burn My Eyes αλλα δυστυχως δεν ειναι Blackening @shadowking69 :stuck_out_tongue_winking_eye:

Μια χαρα ηταν το Catharsis, πολυ αξιοπρεπης δισκος απο μπαντα με 9 δισκους και 25 χρονια ιστοριας.

Τουλάχιστον εδώ παίρνει τα μέλη που είχε τότε, όχι “αέρα πατέρα αρπαχτη”. Φοβερό το Blackening σίγουρα το δεύτερο καλύτερο τους ίσως και το τρίτο :stuck_out_tongue:

1 Like

Δε θα σε αφησω να εκτεθεις αλλο, θα πω ναι σε οτι λες :stuck_out_tongue:¨

Ε επιστροφη του Κοντος και του Μαντερ για το τουρ αυτο , το κανει ακομα περισσοτερο αρπαχτη, αφου κι αυτοι μια χαρα θα εισπραξουν κολλαριστα δολλαριακια, δε νομιζω να το κανουν για την ψυχη της μανας τους το τουρ, ή γιατι ξυπνησαν προχθες και ειπαν “ε ρε τι δισκαρα ειχαμε βγαλει τοτε”

1 Like

Αρπαχτή και Ναι ο καλύτερος τους δίσκος. Δεύτερος το through the ashes και μετά το the blackening.

(Αν δεν είχε γίνει Και εντελώς μπίλιες και με τον Duce , θα είχε επιστρέψει και αυτός).

1 Like

Είναι πιο τίμια αρπαχτή από το να έπαιρνε ακυρους και να βγει για την συγκεκριμένη
περιοδεία.

1 Like

Α αυτο ναι. Τουλαχιστον το κανει 25 χρονια μετα την κυκλοφορια, οχι οπως καποιοι αλλοι που ειπαν το 2011 οτι 16 χρονια ειναι ενας καλος αριθμος για να παιξουν ολο το Draconian Times σε περιοδεια :sweat_smile:

Burn My Eyes παντως εχει αρκετα fillers :sunglasses:

Το real eyes realize real lies ξερω γω. Ούτε μισή μέτρια στιγμή, κάτι death church, old, blood for blood ακόμα και η διασκευή σε Poison Idea κάνει πλάκα σε δισκογραφίες

2 Likes

Burn my Eyes ο απόλυτος δίσκος των Machine Head κατά τη γνώμη μου. Μακάρι να τα βρούνε γενικά και να γράψουν και κανένα δίσκο μαζί, αν και το βλέπω δύσκολο γιατί οι άλλοι θα ζητήσουν αρκετά λεφτά λογικά…

5 Likes

Έρωτας μέχρι τελευταίας δραχμής…

6 Likes

Πολλά έδωσες! Άσχετα τώρα με την μουσική αξία του δίσκου, έξι χιλιάρικα για ένα μονό CD ήταν ακριβά, αφού οι τιμές για τα καινούρια κυμαινόταν μεταξύ 5.000-5.500 δραχμές.
Για το “Brave New World” θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι έδωσα 5.500 το 2000 (μπορεί να έχω χάσει γενικά την αίσθηση για το πόσα πληρώναμε σε δραχμές τότε, αλλά τις τιμές των δίσκων δεν τις ξεχνάω!)