Acid Death

Δεν υπαρχει θεμα για τα παλικαρια και ιδου. Ελληναρες, τεχνικο ντεθ που ματωνει αυτια αλλα δυστυχως εχουν διαλυθει, απ’οσο γνωριζω. 1 ΕP (δεν το εχω ακουσει) και 2 μεγαλους δισκους που θα παρουσιασω πιο κατω.

Ο πρωτος τους λοιπον full lenght δισκος ειχε ονομα “Pieces Of Mankind” και ειναι πραγματικα πολυ καλος δισκος (αρχικα δεν μου περασε απο το νου οτι ειναι απο Ελλαδα)

Μετραει σημαντικα λοιπον… Παρτε και μερικα κομματακια σαν πρωτη γευση.

Kαι απο το 1998 περναμε στο 2000… Οπου σκαει η δευτερη ΔΙΣΚΑΡΑ. Μεγαλο σκαλωμα, πολυ ωραιες μελωδιες και αρκετη πορωση βεβαιως. Random’s Manifest ο τιτλος αυτου. Το γκρουπ εμφανως πιο δεμενο, εχει παρουσιασει βελτιωση σε αρκετους τομεις (γουσταρα πολυ περισσοτερο τα φωνητικα εδω για παραδειγμα) και μας προσφερει εναν δισκο που αξιζει να ακουσετε αν δεν το εχετε ηδη κανει.

Οριστε και καποια κομματακια απο τον δισκο τουτο.

Ωραίο συγκρότημα, επιθετικό, τεχνικό και το σημαντικότερο με ωραία Τραγούδια!

Στη συνολική τους δισκογραφία έχουν 2ep, 2 full και ένα split με τους Πορτογάλλους Avulsed.

Θεωρώ το ‘Pieces of Mankind’ ως την καλύτερη δουλειά τους και από ότι θυμάμαι είχαν προκαλέσει αίσθηση τότε…

Κάποια μέλη τους κυκλοφορούν ακόμα μέσα στην Ελληνική σκηνή!

γαμανε!!

γκρουπαρα!!!

κριμα που διαλυσανε

ο ντραμερ τους ητανε χταποδι

ευτυχως προλαβα και τους ειδα μια φορα λαιβ
και μας ειχανε φιλοτιμησει με γαματες διασκευες (philosofer και heartwork)

και οι 2 δισκοι ειναι φοβεροι
ιδιαιτερα για την ελληνικη σκηνη τα χρονια που κυκλοφορησανε

προσωπικα αγαπημενο ειναι το 2ο
με την φοβερη εξωφυλλαρα
και τις πιο αγριες διαθεσεις

τρομερες μουσικες

Eχω την εντυπωση πως ειναι μονο 1. “Balance The Power” ή καπως ετσι στις αρχες του 90.:-k

apathy murders hope
λεγωτανε
αν δεν απατωμαι

και ειχε απεξω κατι κρανια
κατι τετοιο

εδιτ: ακυρο
το apathy murders hope
θεωρειτο single

και το ep λεγωτανε οντως balance the power το 1992
τσεκ δις
http://www.metal-archives.com/band.php?id=517

Όντως είχαν κάνει αρκετή αίσθηση τότε και σε ένα είδος όπου δεν ήταν και της μόδας. Για μένα το πρώτο είναι αγαπημένο άλμπουμ και το θεωρώ από τα κορυφαία της σκηνής εκείνης της περιόδου. Ο όρος technical thrash με αρκετές death επιρροές τους ταιριάζει καλύτερα νομίζω. Τους είχα δει και εγώ μια φορά σαν support των Kreator (νομίζω ήταν στην περιοδεία του Outcast).

Το κομμάτι Frozen Heart είναι από τα πιο απιστευτα και πορωτικά κομμάτια

απλά κάντε την χάρη στον εαυτό σας και δώστε μια ακροαση. από το 3ο λεπτό και μετά δεν υπάρχει λέμε το κομμάτι. και λίγο πριν το 4ο μπαίνει μία απίστευτη ριφφαρα που σε κάνει να κοπανηθεις θες δεν θες.

Όπως αναφέρθηκε, όντως κάποια από τα μέλη τους υπάρχουν ακόμα στον χώρο. (Kinetic)

καλή μπάντα. τους είχα δει 2 φορές λάηβ, η μία ήταν σαπόρτ στους Death. νομίζω πως μερικά μέλη τους παίζουν τώρα στους Kinetic

Sτους Death στην Αθήνα? Εκεί είχαν παίξει οι Descend ρε συ.

Συγκίνηση! Μπαντάρα από τις λίγες, πραγματικά είχαν να δώσουν ακόμα πολλά σαν Acid Death. και τα δύο ήταν δισκάρες! Tα μέλη τους ήταν ήδη από τότε μέχρι τώρα μαχητές της ελληνικής σκηνής - ο Dennis έπαιζε στους Piranha αν θυμάμαι καλά, ενώ τώρα συνεχίζει στους Infidel.

Σάββα άσε τους Κinetic και ξαναφτιάξε τη μπαντάρα!

Αγαπημένο κομμάτι το Our Shadows http://www.youtube.com/watch?v=AStTewhfwsw&feature=related

Τους είχα δει μια φορά στο Αν, αν θυμάμαι με Hellfire support, και τα είχαν παίξει. Ήσουνα μέσα ρε θηρίο?

Σκατοκωλοκωλοφαρδοι…εχετε δει κ live των Death!! Εγω οταν ειχαν ερθει ημουν 8 χρονων ρε! Δεν μπορουσα να παω ρε!

Οντοπικ: Απο τα λινκ του youtube γουσταρα ασχημα! Θενξ Μαρτιαν!

είσαι σίγουρος? μήπως τότε είχαν παιξεί στους Kreator στο Ροδον? γιατί εγώ θυμάμαι να παίζουν ζωντανά τη διασκευή Carcass σε μεγάλη συναυλία στο ρόδον?

Στους Death πάντως ήταν στάνταρ οι Descend, μην ξανααναφέρουμε πως είμασταν μέσα και δακρύζουν κάποιοι.:stuck_out_tongue:

ναι ρε στάνταρ. Θυμάμαι καθαρά τη μαλλούρα του μπασίστα των descend που έμοιαζε με τη δικιά μου. λολ. Και είχαν παίξει και διασκευή orgasmatron.

Τώρα που το λες, ναι, θυμάμαι πως οι Acid Death είχαν ανοίξει κι αυτοί μια μεγάλη συναυλία στο Ρόδον την ίδια εποχή (στην οποία δεν είχα πάει, αλλά οι κολλητοί μου είχαν πει τα καλύτερα λόγια για τους AD) αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ ποιά ήταν… μάλλον αυτή των Kreator το '97 πρέπει να’ταν, αλλά δεν είμαι 1000% σίγουρος.

ναι ρε των Kreator ήταν στην περιοδεία του Outcast, το ανέφερα και πριν.

Στους Death ήταν στανταρ οι Descend και όχι οι Acid Death.

α γειά σου. αλτζχαημερ βλέπεις… #-o

Οι οποίοι Descend ήταν το σχήμα που έκαναν μέλη των Epidemic επιχειρώντας ένα νέο ξεκίνημα μετά το ?έπος του Λονδίνου? αλλά δεν κατάφεραν και πολλά πράγματα?

Μπράβο, έπαιζε ο Μόρφης

o δίσκος των Descend γαμεί ρε. τα έχω πει αλλού κιόλας :stuck_out_tongue:

α)σωστος.θελουμε acid death ξανα
β)γαμαει το κομματι!και μενα απο τα αγαπημενα μου!
γ)οχι.τους ειδα σαπορτ σε rotting christ :slight_smile: