ACID KING live in Athens 10/4/2010

Ωραίο live ήταν!
Όγκοοοος )))
Έπαιξαν 2 καινούρια!
Σε συζήτηση με τη Lori είπε οτι μάλλον του χρόνου θα το βγάλουν…τώρα θα πάνε back home για ηχογραφήσεις…:frowning:

Αύριο θα επανέλθω με κανα videaki αν και δεν νομίζω να βοήθησε ο φωτισμός…

όντως δε βοηθούσε ο φωτισμός για πολλά πράματα, δυο-τρεις καλούτσικες φωτό όμως κατάφερα να τις βγάλω.

ο νεκρομέηχεμ σε στονερζ λάιβ, ΠΟΥ ΒΑΔΙΖΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΣ.

επόμενο βήμα - η επανάσταση στην ελλάδα. :please:

Βούλωστο μωρή κατσαρίδα!

Όμορφα περάσαμε 8) Φιλιά σε όλες!

Δυο λόγια για τα σαπόρτ:

Νεζεβζίνα (που λέει και ο τραγουδιστής των Routes) τους έχω δει 3 φορές μέσα σε ένα μήνα και η αλήθεια είναι ότι τους έχω βαρεθεί λιγάκι. Όπως έχω ξαναπεί θέλουν δουλειά. Το Yeniçeri με το οποίο κλείνουν συνήθως είναι γαμάτο και αυτό γιατί παίζουν πολύ με τα ανατολίτικα στοιχεία σε αυτό το κομμάτι. Τα υπόλοιπα κομμάτια τους είναι στερεοτυπικό ποστ ροκ και τα βαριέμαι αρκετά. Τα καινούρια τους, δυστυχώς, φαίνεται να κλίνουν περισσότερο προς το στερεοτυπικό ποστ ροκ παρά στο γαμάτο, ανατολίτικο ποστ ροκ. Και εντάξει οι κιθάρες θέλουν πολύ δουλειά. Πάντως, εντάξει, πιτσιρικάδες είναι, έχουν μέλλον. Είμαι σίγουρος ότι θα βελτιωθούν.

Routes είδα πρώτη φορά και γούσταρα άπειρα. Μπομπάτη στοουνεριά με μπόλικα Kyuss στοιχεία. Έφαγα βέβαια μερικά ντέζα βου σε κάποια σημεία, αφού μου παραθύμισαν Kyuss (σε κάποια φάση νόμιζα ότι άκουγα το Demon Cleaner, ενώ σε κάποια άλλη το Supa Scoopa), αλλά γενικότερα γούσταρα τρελά. Έχω και το ομώνυμο τους άλμπουμ, που δεν του είχα δώσει αρκετές ακροάσεις, οπότε και το ξαναέχωσα και τρώει λιώσιμο.

Η ελληνική άντεργκραουντ στόουνερ σκηνή πάντως είναι στα ντουζένια της και δεν υπάρχει κάτι που θα μπορούσε να με κάνει πιο χαρούμενο.
Μπράβο παιδιά!

ελα ρε, τα καινούρια routes σου θύμισαν τόσο Kyuss;;
εγώ νομίζω οτι εχουν ξεφύγει αρκετά από αυτό, τι να πω…

και για νεζεβζινα θα διαφωνήσω, το yeniceri έχει γίνει λίγο κλισέ (ντάξει μετά τις 7-8 φορές λάιβ, τι θα γινόταν ;p), τα καινούρια κομμάτια που φάνηκαν πολύ γαμώ. επίσης δεν τους λες και ποστ ροκ!

Και τα 2 τα σαπορτ πρώτη φορά τα έβλεπα λάηβ. Νεζεβζίνα δεν μπορώ να πω οτι βαρέθηκα, μια χαρά ήταν και φαινότανε δεμένη η μπάντα. routes νταξ ΓΑΜΗΣΑΝ. Μπομπάτοι και δυνατοί όπως πρέπει, άντε να ακούσουμε και το καινούργιο τους.

Άσχετα από το αν έχει γίνει κλισέ το yeniceri, είναι κομμάταρος! Κι εγώ το έχω βαρεθεί από τα τόσα λάιβ αλλά αυτό δεν έχει να λέει κάτι για το κομμάτι.
Από τα 2 καινούρια το ένα είναι καλό ενώ το άλλο είναι ύπνος.
Επίσης, ίσως ο πιο σωστός όρος, για το τι παίζουν, να είναι ψυχεδελοτζάμ, αλλά νομίζω ότι πρέπει να βελτιωθούν αισθητά οι κιθάρες και να πειραματιστούν περισσότερο γιατί αλλιώς θα μείνουν στάσιμοι.

Οι Routes σε 2-3 σημεία μου θύμισαν έντονα Kyuss. Σε άλλα όχι και τόσο. Γενικότερα γούσταρα πολύ πάντως.

videaki από το live!

http://drdoomslair.com/2011/04/12/acid-king-live-rodeo-club-04-10-2011/

Cheers!