ACID KING live in Athens 10/4/2010

Σύμφωνα με αυτό. http://www.facebook.com/#!/event.php?eid=142227599159443

Αξιόπιστο; :-k

Και επίσης, τι ΡΟΝΤΕΟ ρε;;

Αξιόπιστο είναι.

Το λάιβ ισχύει.

Και επειδή την εταιρεία που το διοργανώνει την τρέχει γνωστή μορφή της φάσης και είναι και το πρώτο ιβέντ θα το καταπιούμε και θα πάμε στο Ροντέο να στηρίξουμε.

Είδα και βιντεάκι [B]Moho [/B]στο fb και πολύ χάρηκα. :D:D:D

Α και μπαντάρα οι Άσιντ Κινγκ.

Ντάξει το διόρθωσες, αλλά όπως και να΄χει, μπαντάρες είναι και οι βασιλιάδες και οι μάγισσες :smiley:

Άμα είναι έτσι όπως τα λες τότε πάω πάσο, να πάτε και να στηρίξετε. Εγώ δύσκολα θα μπορέσω, μιας και μέσα στην άνοιξη έχω ήδη προγραμματισμένω να κατέβω 1-2 φορές, και αυτό θα κάτσει δύσκολα. Απλά το πήρε το μάτι μου και είπα να ανοίξω θρεντ, γιατί σίγουρα θα ενδιαφέρει αρκετούς από δω μέσα.

Πιστεύω θα έχω την ευκαιρία να τους δω στο μέλλον.

Hey, πώς μου ξέφυγε αυτό !?
Καλή φάση! Αν και δε νομίζω να τα καταφέρω κι εγώ…

Τί γίνεται άραγε με δαύτους? Θα βγάλουν κανα δισκάκι?
Αν δεν κάνω λάθος, έχουν περάσει 5 χρόνια από το τελευταίο… :-k

Αναμένεται πολύ [SIZE=“4”][FONT=“Franklin Gothic Medium”]βαρύς[/FONT][/SIZE] Απρίλης πάντως… (Electric Wizard, Pentagram :papas:)


:bow2:

Κάντε την παλικαριά και κάντε κάποιος quote τις λεπτομέρειες από το facebook.
Δεν έχουμε όλοι account…:wink:

edit: Πήγα να μπω στο official site τους να διαβάσω κανα νέο, αλλά κάποιος κατσαπλιάς το χάκαρε…

Γαμώ τις μπάντες!

Το Busse Woods είναι από τους καλύτερους στόουνερ δίσκους των '00s, ενώ και τα υπόλοιπα είναι εξίσου πωρωτικά.

Δεν ξέρω αν έχουν ανακοινωθεί τιμές (ούτε εγώ έχω FB), αλλά πάνω από 15 δεν δίνω. Ελπίζω να μην είναι παραπάνω, γιατί είναι κρίμα να χάνονται τετοιες μπάντες.

Time
Sunday, April 10, 2011 · 9:00am - 1:00pm
Location Rodeo Club
Created By
Just Shot Yoda Productions, Jorgo Farsalas, Giorgitsi Giorgitsa
More Info Acid King first time in Athens!

Support bands to be anounced soon!

μέχρι στιγμής μόνο αυτά λέει.

Οι θρυλικοί ACID KING από το San Francisco έρχονται για πρώτη φορά στην Ελλάδα! Πρωτοπόροι του ψυχεδελικού Heavy Rock ήχου, ξεκίνησαν το 1993 πατώντας στην ψυχεδέλεια των Hawkwind και τη ριφολογία και γκρούβα των Black Sabbath. Η frontwoman Lori S., ο Joey και ο Mark θα στρώσουν τα μονολιθικά μονοπάτια τους και στην Αθήνα στις 10.04.2011.

οι τύποι είναι απλά θεοί θα είμαστε εκεί να τιμήσουμε και να γουστάρουμε !!!

Acid King μπαντάρα, πρόσφατα τους ανακάλυψα. Τα σαπόρτ μια χαρά οπότε γιατί όχι?

Πείτε μου έναν λόγο όμως γιατί να στηρίξουμε Ροντέο;
Αυτός δεν ήταν ο χειρότερος συναυλιακός χώρος της Αθήνας;

Επίσης, έφυγε ο άλτερ από εκεί;

ναι.

νομίζω πως ναι. :-k

ένιγουέη, 17 ευρώ για ροντέο είναι οντως πολλά. Αλλά λέω να στηρίξω γιατί αυτός που το στήνει είναι γνωστή ντουμόφατσα και μπορεί στο μέλλον να φέρει καμιά όμορφη ντουμοσλατζιά οπότε πες με και κωλοτούμπα. :stuck_out_tongue:

Μάλιστα. Θα το σκεφτώ.
Εκείνες τις μέρες θα έρθω Αθήνα, οπότε… θα το σκεφτώ!

Ναι, αλλά κι αυτούς πάλι στο Ροντέο μπορεί να τους φέρει!

ε ναι προφανώς.
Επιλέγεις να στηρίξεις με την ελπίδα να βρει τα πατήματά του ο νέος διοργανωτής και στο μέλλον να μπορεί να ανοιχτεί σε άλλους χώρους. Ε άμα πάρει το ροντέο εργολαβία εγκαταλείπεις έχοντας δει άσιντ κινγκ.
win-win situation για άλλη μια φορά.

Κι έλεγα δεν θα βρεθεί κανείς να ανοίξει θρέντι. Αλλά μαζευόμαστε οι κλασσικοί 5-10. Δεν πειράζει, οι Acid King γαμάνε ασάλιωτα και θα τους τιμήσουμε κι ας παίζουνε σε τρύπα. Btw όταν είχα δει Wishbone Ash στο ροντέο μια χαρά τους φχαριστήθηκα. Βέβαια είμαι κλασσικός βρωμιάρης κι όσο πιο σκατά είναι ο ήχος και όσο πιο πολύ ιδρωτσίλα παίζει τόσο πιο πολύ φτιάχνομαι. Σοβαρά τώρα, καλά είχα περάσει, έχει κανείς διαφορετική εμπειρία;

Θα τιμηθούν φυσικά κι ας είναι Μάρτης και Απρίλης τιγκαρισμένοι…

Νέο αφισέτο.

:hippy::hippy:

Πάμε γαμώ

ΜΠΑΜΠ!

Πάμε μωρή μπαντάρα Acid King!

Γάμησαν πραγματικά. Τρομερή όρεξη, γεμάτο 90λεπτο, ριφάρες, μαστούρα και τέτοια.

Βέβαια όπως λέει και ο Μπλίντινγκ, “το ροντέο είναι ροντέο”. Δεν έβλεπα το χριστό μου, σε κάποια σημεία ο ήχος χανόταν και τα φωνητικά μου έκαναν εντελώς παράταιρα.

Συνολικά πάντως άξιζε και με το παραπάνω και έτσι ολοκληρώθηκε το επικό DISTORTION WEEKEND. Για μένα μαζί με Universe που είδα την Παρασκευή, ήταν το εκπληκτικότερο συναυλιακό τριήμερο που έχω ζήσει.

Άντε και Πένταγκραμ τώρα να αφήσουμε τα κοκκαλάκια μας…

ΥΓ. Τσιρζ σε Μπλίντινγκ και Νέκροκεμπαμπ που γνώρισα!

Ξέραμε από πριν ότι στο Ροντέο χάνεις (οπτικά) το μισό λάιβ τουλάχιστον, αλλά τουλάχιστον ο ήχος ήταν αρκετά καλός.

Nechayevschina είδα μόνο ενάμισι κομμάτι. :frowning:
Routes μπαντάρα! Ωραίο γκρουβ, ωραίες συνθέσεις, ωραίο attitude, ΩΡΑΙΑ μπάντα γενικά.
Acid King άρχοντες. Έτσι παίζεται το stoner. 90 λεπτά πόρωσης και κάβλας. Τέλος.
Τιμιότατο λάιβ. Στιρζ σε κέυσερ, μπαν και κυρίως νεκροκεμπάμπ.

Αργότερα φωτός κλπ.