ACID WITCH - Stoned

δεν το ακουγα λογω φωνητικων, ειδα σχολια εδω μεσα, το ακουσα και ειναι οντως πολυ πολυ καλο. γενικα δεν ξερω γιατι, μου βγαζει μια χαβαλετζιδικη ατμοσφαιρα, ισως ειναι το εξωφυλλο, δεν ξερω. καταπληκτκες κιθαρες παντως, ντουμαρει ανελεητα, αν ειχε καθαρα φωνητικα θα με κερδιζε πολυ περισσοτερο.

εχει ΡΙΦΑΡΕΣ ε. WITCFYNDER FINDER λεμε

Και αυτά τα δύο πάαααααρα πολύ καλά! Για να είμαι ειλικρινής το V δεν το είχα προσέξει πολύ αφού το άκουγα μόνο από το myspace τους. Ε ντάξει φοβερό και αυτό ενvοείται, λίγο λιγότερο πρωτότυπο όμως σε σχέση με το Ram.

Πάντως, έτσι από περιέργεια ποια θεωρείς φοβερή δισκάρα το 2010;

Υ.Γ. Sorry για το off-topic…

…Για να επανέλθω, θέλω να πετύχω τον Lasse (φωνητικά Acid Witch, κιθάρα/φωνητικά Hooded Menace) τώρα για καμιά συνεντευξούλα για να δούμε αν τελικά είχε αποχωρήσει από Acid Witch αν μάλωσαν κτλ και αν τελικά θα σταματήσει τα vocals από τους Menace κ.α…

Πάντως άκου μια και το πρώτο!

σε μερικές μέρες στο ανάλογο τόπικ. :smiley:

Interview, με τον Lasse ήταν τραγουδιστής στους Acid Witch και τραγουδιστής, κιθαρίστας στου Hooded Menace.

http://drdoomslair.com/2010/12/28/curse-of-the-eyeless-dead-interview-with-hooded-menace/

Cheers.

Σήμερα και εγώ άκουσα το album. Σε ένα τοπικ για τα riffs του 2010 νομίζω πόσταρε ο pot ένα σημείο από το κομμάτι If Hell Exists το οποίο γούσταρα πάρα πολύ. Τα παιδιά μίλησαν παραπάνω. Πάρα πολύ καλός δίσκος, αρκετά βαρύς να το πω, έχει πολλά μα πολλά riffs(ένα δείγμα του pot) και στα φωνητικά απλά τα συνηθίζεις δεν είναι τίποτα:p

Trick or Treat μεγάλο κομμάτι όπως και το Witchfynder Finder, If Hell Exists κλπ κλπ βασικά όλος ο δίσκος. Δεν το περίμενα να μου αρέσουν καθώς δεν έχω καμία επαφή με το είδος, αλλά για όλα υπάρχει η πρώτη φορά.

Παρατηρώ οτι οι περισσότεροι έχουν πρόβλημα με τα φωνητικά. Περίμενα να συμβαίνει το αντίθετό αφού έχουν μια ιδιάιτερη χροιά, ειδικά αυτά του Witchtanic ήταν φοβερά και αρκετά διαφορετικά απ’ότι υπήρχε! Στό stoned μιας και τραγουδάει ο Dave πλέον έγιναν λίγο περισσότερο κλασσικό death αλλά και πάλι…

Παρατηρώ όμως από τα post οτι ελκύουν άτομα που δεν έχουν σχέση με death…interesting!