Αναβαθμιση = υποβαθμιση (adsl γραμμεσ)

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=55296

Μετά την “αναβάθμιση” των ονομαστικών ταχυτήτων η πλειοψηφία των γραμμών έχει πολύ μικρότερη πραγματική ταχύτητα απ’ότι πριν.Όσοι έχετε πρόβλημα με τις γραμμές σας μπορείτε να λάβετε μέρος στη διαμαρτυρία προς τον ΟΤΕ.

Προσωπικα ειχα 512,εγινε 1024 και καποια διαφορα δεν ειδα ως τωρα. :evil:

Είσαι από τους τυχερούς μάλλον.Εγώ είχα 384 και κατέβαζα με 40 KB/s και από όταν πήγα 786 κατεβάζω με 25-30 Kb/s.Στο forum του link έχει ανάλογες περιπτώσεις.Συνήθως όσο μεγαλύτερη είναι η σύνδεση,τόσο μεγαλύτερο το πρόβλημα.

Είχα 384 και κατέβαζα με 40 ενώ τώρα με 768 με 75.

Me too.

Βασικά παίζει και ποια εταιρία είναι του καθενός (εμένα Forthnet), ενός φίλου μου που είχε 512 έγινε 1024 αλλά κατεβάζει με 70 όμως αυτός έχει Otenet, οπότε καλά να πάθει… :twisted: :twisted:

Me too.

Βασικά παίζει και ποια εταιρία είναι του καθενός (εμένα Forthnet), ενός φίλου μου που είχε 512 έγινε 1024 αλλά κατεβάζει με 70 όμως αυτός έχει Otenet, οπότε καλά να πάθει… :twisted: :twisted:[/quote]

Μπα δεν παίζει ούτε αυτό γιατί και εγώ έχω otenet και πάω σαν τον Eagleheart. Mάλλον το DSLAM του καθενός παίζει ρόλο

Me too.

Βασικά παίζει και ποια εταιρία είναι του καθενός (εμένα Forthnet), ενός φίλου μου που είχε 512 έγινε 1024 αλλά κατεβάζει με 70 όμως αυτός έχει Otenet, οπότε καλά να πάθει… :twisted: :twisted:[/quote]
Κι εγώ otenet έχω…

ειχα 384 μου την εκανα 768
και αλλαξα χωρα εχς 10Μ και μου λενε οτι είναι αργό… :?

Φυσικό είναι… Αλλά θεωρούν εκεί γρήγορα κι άλλα εδώ… Τι συγκρίνεις τώρα… :wink:

Εγω παλι εχω 384 και κατεβαζω με 70 kbps. Μαλλον ειμαι απο τους τυχερους :smiley:

Να υποθέσω πώς μας δουλεύεις;

Απλά δεν υπάρχουν πια 384 και 512.
Το 384 έγινε 768 και το 512 έγινε 1024, απλα σε μερικούς επιτυχώς και σε άλλους όχι αλλα 384 δεν νομίζω να υπάρχει.