Aerosmith @ Καραϊσκάκη, 20/06

Θα δούμε σύντομα τι τιμές θα βάλει ο ντέμης στους guns n roses…και τότε θα κρίνουμε

Κλείσανε οι Guns και κοιμάμαι τον ύπνο του δικαίου; 8O

e fotini???:-k:-k

Μη μου λες ε Φωτεινή κι εσύ, είμαι στο σύμπαν των Aerosmith κι έχω κάψει κύτταρα :stuck_out_tongue:

μου αρεσει που θεωρουμαι γερος… :stuck_out_tongue:
Ο ντεμης δεν εβγαλε τα λεφτα του… Το ξερω και δεν θα σου πω τι και πως. Θα σου δωσω την συναρτηση πως γινεται μια συναυλια για να δεις πως οριζετε μια τιμη. Αμοιβη μπαντας, ξενοδοχειο, μεταφορικα, χορος διεξαγωγης, υπαλληλοι, διαφημηση, ΑΕΠΙ και προβλεψη κοσμου… Αφαιρεις χορηγους, μπυρες κτλπ. Οταν λοιπον κσνεις μια προβλεψη για 15000 ατομα κ εχεις 12000 τι λες; Με 3000 λιγοτερους στα 60? εισαι μεσα κατα 180.000?.. Απλα μαθηματικα… Αν λοιπον ειχε 18000 θα ηταν πανω 180.000 συν τα κερδη απο μπυρες για τα παραπανω. Απο αυτα τα παραπανω θα βαλει ενα κεφαλαιο να φερει αλλη μπαντα μεγαλυτερης εμβελειας. Προβλεψη κοσμου μεγαλυτερη. Αρα με μια καλυτερη τιμη μπορει να βγαλει το κοστος και να εχει κερδος… Αν ειχε 12000 πρεπει να βγαλει απο καπου την χασουρα. Μπορω να στο κανω πιο αναλυτικα αλλα βαριεμαι κ δεν εχει νοημα. Σκεψου απλα ποσο κοστιζουν οι aerosmith και ποσο ο Ozzy στην δικια σου τσεπη και προσπαθησε να καταλαβεις πως προκυπτει η διαφορα…

εγω ειδα τον Mark Cross , τον drummer των Firewind (ή πρωην drummer απ’οτι διαβασα στο metal hammer…)

Οκ φίλος, εσύ ξέρεις, εγώ δεν ξέρω και ποσώς μ’ενδιαφέρει το πως και το τι.

Μένω λοιπόν στην άγνοιά μου και
εσύ συνέχισε να κρατάς τα λογιστικά βιβλία του ντέμη.

οι guns n roses έχουν τον ίδιο agent με τους aerosmith για συναυλίες,ο κοντός ήθελε να φέρει έναν από τους δύο,και ο αντζέντης του είπε θα φέρεις και τους δύο,όσο για τον αν μπήκε μέσα θα το μάθουμε όταν ανακοινωθούν οι guns.
Στα έσοδα μιας συναυλίας είναι εισητήρια+χορηγοί(μόνο ο γερμανός θα έδωσε κανά 300άρι)+μπαρ

Madman ειλικρινά ρε, μην επιμένεις.
Είναι μια δικιά σου θεωρία γεμάτη λογικά άλματα και πάει κόντρα στις υπόλοιπες οικονομικές θεωρίες.

entaksei fantastiki fwtini!!an ksereis kati pes!!:D:D:D

Εεεε, κι εγώ αναρωτιέμαι, δεν έχω ιδέα :stuck_out_tongue:

Τελικά υπάρχει η συναυλία σε mp3?

Εχουμε καμια κοντρα εμεις οι δυο κ δεν το εχω καταλαβει; Σου λεω πως εχουν τα πραγματα κι εσυ εχεις την δικη σου αποψη. Σεβαστη! Προχθες ημουν υπερασπιστης της didi, σημερα κραταω τα βιβλια του ντεμη. Ετσι γινετε το παιχνιδι. Η πρωτη συναυλια καθοριζει την επομενη. Θες να το καταλαβεις, θες οχι δεν ειναι απαραιτητο να συμφωνησουμε. Τα πραγματα ειναι πιο συνθετα απο οσο τα γραφω πριν αλλα καπως ετσι γινεται. Θα δεις την τιμη απο τους guns και θα μου πεις… Το θεμα απο αλλου ξεκινησε… Οχι για το αν εχασε ή εβγαλε κερδη ή υπερκερδη. Τεσπα δεν ασχολουμαι αλλο με αυτο το θεμα!

o λεουνακης που παιζει μουσικη στον ροκ φμ ειναι υπευθυνος τυπου (ξ κατι τετοιο) στην eleven

παρτε τον τηλ στον ροκ κ απαιτηστε να το ξαναπαιξει

μεχρι τοτε

παιζει πολυ καλο bootleg σε ποιοτητα flac σε γνωστο tracker αποκλειστικα για bootlegs

οποιος ενδιαφερεται pm…

Παιδιά μην κράζετε τον don de la conto.

Να λετε πάλι καλά που δεν τους έκανε κλειστό τριετές συμβόλαιο
και δεν έκοψε 80.000 εμφανίσεις με το όνομα aerosmith στη πλάτη…
:lol::lol:

Ακόμα θα πληρώνατε…

ρωτήστε και μας τους αεκτζήδες τι περνάμε…

Συγχωρεμένος για το μεγάλο post.
Συμφωνώ απόλυτα μαζι σου αδερφέ.

Οτι και να πει κανείς τελικά ειναι λγο…
Ο Έλληνας ήταν, είναι και δυστηχώς θα παραμείνει, Έλληνας…
Σπαστικός, Μίζερος, Γκρινιάρης, Καρμοίρης, Κακομοίρης!!!
Τι ειναι αυτα τα πράγματα ρε σείς???
Δεν έχετε τι να πείτε και λέτε του κόσμου τις μακακίες?
ΕΛΕΟΣ!!!

Αλλος λεει για μπουνιές απεξω απο το γήπεδο.
αλλος λεει για το ακριβό εισητήριο.
αλλος για το χάλια εισητήριο.
αλλος επιστήμονας αναλύει το σύστημα κέρδους συναυλιών.
αλλος γιατι τα κοριτσάκια δεν γνώριζαν τα κομμάτια παρα μονο τα μπαλαντοειδη.
αλλος γιατι καποια κορίτσακια φορούσαν παντόφλες ή τακούνια.
αλλος κανει συγκρισεις με τα Live στο εξωτερικο…
Δλδ για το γαμάτο Live λίγα πράγματα εεε???

Αυτο μου βγαλατε τώρα…συγνώμη για το μεγάλο ποστ…Και να θυμαστε οτι οι Aerosmith ΓΑΜΗΣΑΝ και οσο ζω θα το θυμαμαι… Προτινω και σε σας το ιδιο!!!

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Ήταν μια μαγική συναυλία!!!Θεέ μου θέλω κι άλλο!!!

κοιτα, επειδη αυτα πανε σε μενα, να λειπουν οι χαρακτηρισμοι κ να γραφεις την αποψη σου…ολες τις αποψεις που στιρηζονται καπου τις σεβομαστε κ τις ακουμε,αν δεν τις αποδεχομαστε τουλαχιστον δεν τις χλευαζουμε…

αν πας σε μια συναυλια κ ξερεις 5 πραγματα πρωτα απ’ολα περνας εσυ καλυτερα κ δευτερον η μπαντα βλεπει ενα κοινο που γουσταρει κ δινει τον καλυτερο εαυτο της… προχτες καποιοι ουτε νε χειροκροτησουν με ρυθμο δεν μπορουσαν…

http://www.youtube.com/watch?v=vn8CkUWo1HI

κοιτα μετα το 4:00 που αρχιζει το toys την αντιδραση του κοινου… οταν σε τετοιο κομματι δεν κουνιεσαι λιγο ποτε θα το κανεις??
ηταν κ το τελευταιο κομματι κ υποτιθεται οτι θες να το διασκεδασεις οσο το δυνατον περισσοτερο γιατι δεν εχει αλλο…

σοβαρα τωρα, πιστευεις οτι το ειπαν προς τιμην της κορης του??8O
οκ…
η απαντηση σου ειναι μαζικη ανταποκριση του κοσμου, πρωτη κ τελευταια…

αλλο να χαιδευεσαι γιατι γουσταρεις τη συναυλια (το οποιο ειναι ενα βασικο συστατικο των ροκ συναυλιων κ εννοειται οτι το επιδοκιμαζουμε) κ αλλο να πας στη συναυλια επειδη η γκομενα γουσταρει 1-2 μπαλαντες κ θα βρεις την ευκαιρια να χωθεις, ξερεις οτι εισαι ασχετος αλλα τετοια ευκαιρια δεν χανεται…

καλα στο τελευταιο σχολιο τι να σχολιασω… αν οντως ισχυε τοτε θα γουσταρα να εχω τετοιο θεαμα…:wink:

Wrong quote? :-k

Τέλος πάντων όσον αφορά στην τιμή και στη ζήτηση έχεις λάθος, πώς να το κάνουμε. Πολιτική Οικονομία speaking…
Στο θέμα των τζαμπαζήδων και του ξύλου δεν παίρνω θέση γιατί δεν ήμουν εκεί.

@ mikemikemike:

Θα λέμε ό,τι γουστάρουμε, παίζει πρόβλημα?

Εγώ ως φανατικός των rolling stones πιο μικρός έκραζα τον κόσμο που δεν ήξερε 5 πράγματα και πήγαινε για το satisfaction κτλ. Αλλά τι πειράζει τον οποιοδήποτε για ποιό λόγο πάει ο άλλος στην συναυλία.Σιγά και οι Aerosmith στοχεύουν σε τέτοιο κοινό δεν είναι και οι πιο ποιοτικοί στην ροκ μουσική οπότε θα πάει στην συναυλία και ο ροκάς και η κοπέλα για τις μπαλάντες.
Όπως είπανε και οι Stones it’s only rock’n’roll, όποιος το ξεχνάει αυτό ακούει λάθος μουσική.