Agalloch - Marrow of the Spirit

:(:(:frowning:

το ακουω τωρα το τραγουδι
εντιτ το οποιο γ@μ@ει ετσι απλα και ομορφα
τα καθαρα ειναι ανατριχιαστικα απλα…
ΑΝΑΜΕΝΩ το δισκο της χρονιας

Aκριβώς…κρύο, μουντίλα και Agalloch!

Ωραίο κομμάτι και μεγάλο!:slight_smile:
Άντε και λίγος καιρός μένει!

ΦΟβερό το καινούριο κομμάτι, περιμένουμε πως και πως την κυκλοφορία! Όντως θυμίζει κάτι απο τις πρώτες δουλειές τους αλλά οι μελωδίες είναι κάτι το εντελώς πρωτογνωρο :roll: Άντε να το ακούσουμε ολόκληρο!

Και καμιά περιοδία με στάση Ελλάδα περικαλώ? :roll:

Tους έμαθα αργά (απο το Ashes Against the Grain)… Kατέβασα τα πάντα… Αγόρασα ότι βρήκα… Το νέο album βγαίνει την ημέρα των γενεθλίων μου.

Τους έχω συνδυάσει με βροχή!

Αν βρέχει κιόλας δεν έχει καλύτερο δώρο!!!:roll:

Εγω τους εχω συνδιασει με το χιονι και τα Χριστουγεννα…:stuck_out_tongue:

Εγω με τα ταξιδια στο τραινο

Μάλλον μιλάμε για τον καλύτερο δίσκο της χρονιάς .

αυτο…αψογος συνδιασμος:)

Μιλαμε να Διασχιζω Ανατολικη Γαλλια-Ελβετια-Αυστρια με Βροχερο καιρο,Καταμαυρα συννεφα και τερμα μουντιλα:p

8O8O8O πωωωω μιλαμε αυτα ειναι…εγω ακουγα αθηνα-θεσσαλονικη με τρενο
μπροστα στα δικα σου δν πιανει μια

εντιτ illuvatar διερευσε???

Όχι. Άλλα αν κρίνω από το κομμάτι που άκουσα και το γεγονός ότι οι agalloch δεν απογοητεύουν , τότε σίγουρα μιλάμε για το καλύτερο άλμπουμ της χρονιάς. :smiley:

Οποιος το χει κανει με Σουηδια-Νορβηγια-Φινλαδια τον παραδεχομαι:p

Ghosts Of The Midwinter Fires

Καινούριο τραγούδι.

2 κομμάτια, 2 στα δυο ανατριχίλες. Αναμένεται άλλη μια έξοχη δουλειά και δεν μπορώ να περιμένω άλλο να βγει :-s

Kai ta 2 kommatia SPERNOUN kanonikotata. Den perimena tipota ligotero apo tous Agalloch. Anamenetai na einai tromeros diskos kai poly kali syntrofia twra pou exoun piasei kai ta krya :slight_smile:

Τι να σας πω, εγω παλι ειμαι πολυ απογοητευμενος. Δεν ειχα και τις τρελες προσδοκιες, αλλα τωρα θα δανειστω μια φραση κοπιραιτ Νομιστερακης και ΤΙ ΚΟΜΠΑΡΣΙΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΓΜΤ. Με-τρι-ο-τα-τα μου φανηκαν και τα δυο για Agalloch, περιμενουμε να τα ακουσουμε σε καλη ποιοτητα μαζι με τα υπολοιπα μπας και. Αλλα δεν το βλεπω.

Για τους ανυπόμονους leakαρε σε 192 και είναι μάλλον transcode.

Οι troo fans περιμένουν το βινιλ ριπ :stuck_out_tongue:

Κανα link παιζει?

λοιπον πρωτη εντυπωση :?

το ακουσα ΜΙΑ φορα και ο δισκος ειναι πολυ περιεργος,δεν ξερω.καταρχας πρωτη φορα με κουρασαν συνθεσεις.πολυ μεγαλα τραγουδια σε διαρκεια οπως παντα δηλαδη αλλα καπου χανουν.επισης δεν ξερω αν φταει η ποιοτητα π το ακουσα αλλα οι κιθαρες σε καποια σημεια ακουγονται σαν μια συνεχομενη βαβουρα…διαφορετικο ντραμινγκ.καποιους μπορει να ξενισει για εμενα ειναι οκ.βεβαια θελει πολλες ακροασεις. μια πρωτη εντυπωση ειπα.μπορει να ερθω μετα απο καμια βδομαδα και να αποθεωνω…:stuck_out_tongue:

γενικα δεν ειναι κακος δισκος,αλλα περιμενα κατι αλλο.τεσπα θα δειξει…

Και γω που τα κουσα 2-3 φορες δεν μαρεσε σχεδον τπτ.Πολες τσιριδες που παραπεμπουν σε black metal και τα τραγουδια τα βρηκα χωρις μελωδιες.Μου φαινονται ολα τα ιδια