Agalloch - Marrow of the Spirit

Στο The mantle δεν ειχαν σχεδον καθολου αν θυμαμαι καλα

Σε τουλαχιστον 3 τραγουδια εχει.

Πω ακριβώς!Αυτός ο δίσκος τότε ακούγεται σωστά!
Πάντως κι εγώ δηλωνω υπέρ…μου αρέσει πολύ και σκοπεύω να το ακούσω πολλές φορές ακόμα. Πόσο κομματάρα είναι το to drown?8O

το ‘to drown’ είναι το καλύτερο φετινό post rock κομμάτι.
και γενικά πρόκειται περί δισκάρας.τα κομμάτια έχουν τόσες εναλλαγές, που όσες φορές και να ακούσω το δίσκο, δεν το βαριέμαι ποτέ.

πάρτε και απθεωτική κριτική από το pitchfork :stuck_out_tongue:

http://pitchfork.com/reviews/albums/14920-marrow-of-the-spirit/

πολυ καλη η κριτικη στην κεντρικη:thumbup:
τα ιδια σκεφτομουν και εγω!

α και ασχετο:horror το αβαταρ σου ειναι τεραστιο…προσκυνω rorschach!

διάβασα κι εγώ την κριτική και συμφωνώ στα περισσότερα.καλή δουλειά.το μόνο στο οποίο διαφωνώ είναι ότι εμένα η παραγωγή του δίσκου με κέρδισε από την αρχή και το θεωρώ από τα ατού του δίσκου, αλλά αυτό εναπόκειται σε ζητήματα προσωπικού γούστου, οπότε κλάιν…
ίσως να είναι και ο αγαπημένος μου δίσκος τους.το post στοιχείο είναι έντονο και μ’αρέσει πολύ αυτό.

:rockon:

rock/punk/metal/hardcore?

what?
το ότι οι agalloch είναι χωνευτήρι πολλών μουσικών ειδών είναι γνωστό.το ‘to drown’ όμως τι ακριβώς είναι?και βασικά ποιο είναι το point σου?

Σε πειράζω :stuck_out_tongue:

Απλά δεν διευκρινίζεις ποιο είναι το post στοιχείο. Ή το θέτεις ποιο γενικά :-k ?

απλά, όσο και αν το black metal στοιχείο είναι διάχυτο, τα τραγούδια είναι υπερβολικά προοδευτικά, και κάποιες εναλλαγές είναι εντελώς post-ίζουσες.ειδικά στο ‘ghosts of the midwinter fires’.

Πέρα από τις πίπες του χόρρορ.

Πέρα από κάθε αμφιβολία.

Ο δίσκος είναι εξαιρετικός.

Παντως η αληθεια ειναι πως οι agaloch δεν παιζει να χουν post-punk ουτε post-hardcore στοιχεια…

το ύφος σου είναι υπερβολικά ελιτίστικο.όχι μόνο τώρα.γενικά.
και εγώ μπορεί να μην παρεξηγιέμαι, αλλά να το προσέξεις αυτό.φιλικά.

έχουν hair metal όμως. 8)

Post-rock όμως? όχι ότι ασχολούμαι ιδιαίτερα με το είδος, αλλά από τα λίγα που έχω ακούσει, το to drown θα μπορούσε να περιέχει post στοιχεία. Αλλά μπορεί να λέω και βλακείες. :stuck_out_tongue:

Τελευταίο κόλλημα είναι το Black Lake Nidstang… αν κι έχει πέσει λιώσιμο στο δίσκο!

:? :?

Ακόμα όχι ε?
πφφ…δεν υπάρχει σωτηρία για’ σένα![-X

Υπαρχει μια. :roll:

Τον εχω ακουσει τον δισκο, αλλα οχι τοσο για να εκφερω πληρης γνωμη και για να τον συγκρινω με τα προηγουμενα.
Η πρωτη μου εντυπωση ηταν τελειως αρνητικη παντως.

Καμία!
Άκου το cd και ξεκίνα μετάνοια!:stuck_out_tongue:

Εκανα εδιτ 8)

και εμενα…οταν το ειχα ακουσει πρωτη φορα ειχα απογοητευτει τελειως
αλλο αν τωρα τον θεωρω [U][B]ισως[/B][/U] τον δισκο της χρονιας…θελει ακροασεις8)