Agnostic Front

Οκ,δε νομιζω να χρειαζονται πολλες συστασεις.Ποια η γνωμη σας για το ιστορικο αυτο NYHC συγκροτημα?

Φοβερη μπαντα και απο τις αγαπημενες του ειδους.

Εχει δει κανεις το ανεπαναληπτο live του 1991 με Gorilla biscuits και Sick of it all? :bow:

Δεν το θυμαμαι αυτο.Υπαρχει σε DVD?

Δε ξερω.
Εγω το εβλεπα ενα ολοκληρο καλοκαιρι με τον ξαδερφο μου σε βιντεοκασσετα, μεχρι που καταστραφηκε :Ρ

Φτου γαμωτο,θα μ’ενδιεφερε αυτο.3 μεγαλα τερατα της σκηνης μαζι σε περιοδεια.

Θα ψαξω στο ιντερνετ…ολο και καπου θα υπαρχει, δε μπορει!
Αλλα το live ειναι σκετη κολαση. Τι να λεμε τωρα!

Και που να δεις την Eastpack Resistance tour με Discipline,Biohazard,Do or Die,Hatebreed,Born from Pain.Μακελειο.

φοβερή μπάντα! Το Something’s Gotta Give τα σπάει, όπως και τα άλλα βέβαα!

Εγώ μόνο το πρώτο έχω ακούσει από αυτούς, το ‘‘Victim in pain’’. Αγνό hardcore, πριν μπασταρδευθεί με metal… Βασικά αυτοί, oi Cro- Mags και οι Youth of Today παίζει να ήταν τα πρώτα πραγματικά hardcore συγκροτήματα.

Να τσεκάρω και κανέναν άλλο δίσκο τους;

Οτι εχω στο πρωτο ποστ συν το Cause for Alarm.

Αν και το Νεουρκέζικο hardcore αντιπροσωπεύει πλήρως αυτά που απεχθάνομαι και αποφεύγω στο hardcore, άκουσα τις προάλλες τον δεύτερο τους δίσκό, cause for alarm και έμεινά.

hardcore/thrash στα καλύτερα του. όχι στα επίπεδα των gang green βέβαια!!! αλλά βαρούσε γερά και ουσιαστικα!!!

επίσης leper jesus, τα ονόματα που αναφέρεις είναi αρκετά μεταγενέστερα. το hardcore ξεκίνησε το 1978 βάση ιστορικών ντοκουμέντων!!!

To gotta go είναι για τρελλό pogo…

Μμμ, αν ενοείς Minor Threat, Bad Brains και Black Flag, πάντοτε τους θεωρούσα punk. Αν όχι, σε ποιες μπάντες αναφέρεσαι;

Ναι και σε αυτά μαζί. Ε όχι και πανκ ροκ ρε συ, hardcore είναι με την βούλα. Στο 1978 αναφέρομε στο επ των Μiddle class - out of vogue

Τους Middle Class δεν τους ξέρω, θα τους τσεκάρω. :wink:

Για τους άλλους 3, μια ζωή σαν punk αυτό ορίζω, αφού το αντίστοιχο των Clash, Sex Pistols, μου ακούγεται περισσότερο rock 'n’n roll (που λέει ο λόγος). Anyway, δεν έχουν και τόση σημασία οι ταμπέλες στην τελική.

Και το Crucified επισης(το οπιο ειναι διασκευη απο το ιστορικο oi/punk συγκροτημα Iron Cross).Δυστυχως ομως οι τελευταιες τους δουλειες δεν εχουν κατι το ιδιαιτερο(live παντως ακομα γαμανε).

Συμφωνώ ρε μαν για τις ταμπέλες, αλλά το αντίστοιχο των Pistols, clash κτλ, ήταν οι Ramones, Avengers, X, Germs και ίσως Fear. Στο documentary american hardcore κάνει σωστότατο διαχωρισμό πιστεύω αν και λείπουν οι husker du!

Απο τους θεους του ειδους.Τα πρωτα τους ειναι τερασια επη!
Θελω να τους δω λαηβ!Πολυ!

Ηρθαν 3 φορες και δε πηγα σε καμια ο μαλακας.Μακαρι να ερθουν συντομα με το καινουριο δισκο.