Agua De Annique - 20-21-23/02/2009

Όπως αναφερεί και το επίσημο site της μπάντας, έρχονται για συναυλίες σε Θεσσαλονίκη(20),Λάρισα(21) και Αθήνα(23).

Συγκεκριμένα θα παίξουν στο Eightball στη Θεσσαλονίκη, στο Club Stage στη Λάρισα και στο An στην Αθήνα.

οοο ευχάριστα νέα.

Ωραια και Λαρισα κιολας!!!Θελω ‘‘Strange Machines’’?πειραζει???

όλοι θέλουμε ένα strange machines… και ένα leaves.ααααχ.

Μπηκα σε ενα site και ειδα το playlist απο ενα προσφατο live της μπαντας και παιζουν ολο το δισκο τους(το ‘‘air’’) και 2-3 gathering κομματια απο το ‘‘home’’.

Εντελώς αστεία τιμή.

πραγματικά

Παιδια,μολις γυρισα απο Λαρισα ,απο το live της Anneke.Ηταν πολυ καλοι,αν και την αδικησε πολυ ο ηχος.Το μονο κακο οτι επαιξε μονο μια ωρα και οχτω λεπτα.Ειχε κεφι,τσαχπινια,παθος και πολυ ναζι πανω στη σκηνη.Επισης αρκετα καλοι,αν και οχι το ειδος μου ,ηταν το support group.

Κι εγώ χτες πήγα στη συναυλία στην Αθήνα!

Το μόνο κακό ήταν ότι παίξανε κι εδώ πολύ λίγο…! Κατα τ’ άλλα, η φωνή της Anneke φανταστικη, και η υπόλοιπη μπάντα μια χαρά και γενικά τα σπάσανε όλοι τους ;p

Πρώτο κομμάτι παίξανε το Hyperdrive από Devin Townsend (από το δίσκο Ziltoid the Omniscient, δεν ξέρω αν και ο Townsend το έχει διασκευάσει από αλλού) κι έμεινα μα----ας! Είναι από τα αγαπημένα μου κομμάτια και ήταν το τελευταίο μέρος που θα περίμενα να το ακούσω!! Ακόμα μου φαίνεται παράξενο όταν το σκέφτομαι o.O

Πάιξανε και 2 gathering απ’ ότι θυμάμαι (η Anneke έπαιξε μόνη με την ακουστική της κιθάρα το My Electricity!), επίσης παίξαν 2-3 καινούρια κομμάτια… Not bad!

Όχι, δεν παίξανε Ayreon :confused: Σιγα μην παίζαν βέβαια ;p

Γενικά την απόλαυσα τη συναυλία… Αν και κάπως σύντομη…

Αυτάαα απο μένα…

26 ευρω για μια ωρα ρε παιδια?
Αν δεν εδινα εξεταστικη θα ειχα παει μιας και το αλμπουμ των agua μ αρεσε αρκετα…

Καλά ναι η τιμή ήταν τσουχτερή (στην Αθήνα πρέπει να παίξαν περίπου 1 ώρα και 15 λεπτά…:wink:
Αλλά ήταν το δώρο γενεθλίων προς τον εαυτό μου :stuck_out_tongue:

Καταπληκτική ακόμα μια φορά.
Ρε, Faith No More!!! Επίσης, ωραίες εκτελέσεις και πιο δυνατές σε σχέση με το δίσκοντα.

Για τη διασκευή λες;; Για το κομμάτι που βγήκαν λέω!

(από την άλλη ίσως κάτι έχασα στη σηζήτηση :P)

Βγήκαν με το “Hyperdrive” του Townsend.
Έπαιξαν και Faith No More όμως. Digging The Grave.

:!::!::!:

Ναι και το παίξαν πολύ καλά το FNM
Αλλά μόλις συνειδητοποίησα στην αρχή ότι παίζουν το Hyperdrive είχα ένα πανηλίθιο χαμόγελο, το έχω λιώσει το κομμάτι τις τελευταίες μέρες, πώς τους ήρθε;;;

Και το Scorpion Flower μην ξεχνάτε… Και το My Electricity κατά το ήμιση a cappella! :wink:

(Θα μπορούσαν να παίξουν κι άλλα τραγούδια πάντως, είναι η αλήθεια…)

Πήγα και εγώ στη συναυλία της Αθήνας. Η Anneke απλά φοβερή. Φανταστική φωνή. Κράτησε μεν λίγο η συναυλία αλλά έπαιξαν πολύ καλά. Έπαιξαν και κομμάτια από Gathering. Το Alone είναι από τα αγαπημένα μου…:slight_smile: Ελπίζω να την δούμε πάλι σύντομα:rockon: