AINA - Days Of Rising Doom

Δε νομίζω να το έχει ακούσει κάποιος και να έχει αρνητική άποψη. Περισσότερο το βλέπω σα συλλογή με αρκετά και καλά κομμάτια. Ιδίως τα πρώτα κομμάτια από το πρώτο cd είναι πολύ καλά. Από τις λίγες φορές που αξίζει να αγοράσει κανείς ένα album τέτοιου στυλ.

Πραγματικά πολύ καλο CD. Μολις επεσε στα χερια μου και το ακουω τωρα.

Πέρασαν 2-3 μήνες από τότε που το πρωτοπήρα και ακόμα το ακούω.
Έχει καταπληκτικά κομμάτια, ιδίως τα “Siege Of Aina” (όχι η single version) και “Talon’s Last Hope”.
Πολύ ωραία συλλογή! Εύγε! 8)

Εγώ ενθουσιάστηκα με τα ονόματα που συμμετέχουν και το story και έτρεξα και το πήρα είναι πάρα πολύ καλό…Βασικά το προτιμώ απο το Avantasia… :twisted:

Πολύ καλό, πέτυχα ένα Limited Edition που έχει και DVD (όχι live δυστυχώς) και ένα bonus CD με διαφορετικές εκτελέσεις κυρίως. Και το βιβλιαράκι είναι πάνω από 30 σελίδες. Φοβερή έκδοση, μοιάζει με βιβλίο! -και είναι κατά το ήμισυ. Αν και metal, που δεν ακούω και πολύ, εντυπωσιάστηκα από το album.

Από όσο ξέρω εδώ μόνο αυτό κυκλοφορεί εγώ πέτυχα το τελευταίο στα metropolis…Τέλειο artwork…Και το story just perfect…Όλοι οι καλοί μαζεμένοι… :wink: :wink:

Το ακουσα στο σπιτι μια φιλης ,αλλα οπως ξερεται εγω τα βαριεμαι αυτα…αλλα δεν λεω,απο lay out ειναι πολυ καλο!!!

O κλάσικος Θωμάς :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: Που θα πάει όμως θα γίνεις poweras :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

O κλάσικος Θωμάς :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: Που θα πάει όμως θα γίνεις poweras :stuck_out_tongue: :P[/quote]

Μπα…
“I was born to Rock n’ Roll…” που λεει και ο Lemmy…

Sumpa8htiko… Me ta tosa atoma pou exei mesa to project, safws mporousan POLY kalytera pragmata…

To πολύ είναι μεγάλη κουβέντα από όσες metal όπερες είναι καλύτερη από πολλές απόψεις…Τώρα είναι γούστα…Πάντως θα υπάρξει συνέχεια… :wink:

metrio, mono rettke, hghes, night aksizane kat eme, bareta kommatia, to Avantasia poly kalytero, opws kai to one and future king.

Το NOSTRADAMUS τις σκίζει όλες… Και βέβαια το AVASTASIA είναι καλύτερο από το AINA…

Ότι πείτε!! :stuck_out_tongue:

To πολύ είναι μεγάλη κουβέντα από όσες metal όπερες είναι καλύτερη από πολλές απόψεις…Τώρα είναι γούστα…Πάντως θα υπάρξει συνέχεια… :wink:[/quote]

Μπά,το Avantasia αν και με λιγότερα άτομα ειναι σαφώς ανώτερο. Ναι μέν το Αινα είναι πιο ψαγμένο και “δύσκολο” σαν album,αλλα δεν έχει την συνοχή των Avantasia I&II.

Αvantasia δεν έχω ψάξει πολύ,έχω ακούσει δύο τρεία songia αλλά δε μου έδωσε και πολύ την ατμόσφαιρα της ΑΙΝΑ…Ίσως να μην έχω ακούσει τα καλύτερα!! :wink: