AIRBOURNE - No Guts, No Glory

Κυκλοφορεί αρχές Μαρτίου και ήδη έχουν κυκλοφορήσει ευρέως (βλ. youtube) και επισήμως 2 τραγούδια (No way but the hard way & Get busy livin’). Αν είχατε έστω και την παραμικρή απορία, είναι στο … γνωστό στιλ :stuck_out_tongue:

ωραια τα τραγουδακια στο γνωστο στυλακι…ομορφιες θα χουμε και παλι…
αν και για να πουμε του στραβου το δικιο αν αυτα που κυκλοφορησαν ειναι οι κραχτες του δισκου, μαλλον υπολοιπονται των αντιστοιχων της προηγουμενης κυκλοφοριας…αλλα και παλι νταξ…αλητεια!

Πολυ ωραια και τα 2, στο γνωστο στυλ τους, σημερα τα ακουσα… Αντε να βγει το αλμπουμ, ανυπομονω, το Runnin’ Wild ειναι τρομερο… Τους θεωρω την καλυτερη νεα Hard Rock μπαντα, ακολουθουν τα βηματα των AC/DC και εχουν μελλον μπροστα τους… Και φαινονται και γαμω τα τυπακια…

ακολουθουν τη συνταγη AC/DC “βγαζουμε 15 ιδιους δισκους”???:stuck_out_tongue:

περα απο την πλακα ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει απο νεα συγκροτηματα κ μακαρι να συνεχισουν ετσι… τα σπανε τα κομματια(οπως ολα τους), αντε να τους δουμε κ live…

φερτε τους κι’απο δω ρε παιδια!!!

Και που ειναι το κακο σε αυτο? Ασχετα που δεν ειναι και τοσο ιδιοι οσο λενε καποιοι…

εσυ καταλαβες οτι τους κατακρινω??? #-o

μακαρι να εβγαιναν κι’αλλες τετοιες μπαντες στην εποχη μας…

Aνηκω στην κατηγορια που λατρεψε το runnin wild…αλλα αν δεν αποβαλλουν τις ολοφανερες επιρροες τους δεν θα τραβηξουν πολύ…πανω απο ολα μετραει το προσωπικό υφος…

Σορρυ αν το εξελαβα λαθος… Μακαρι δεν λες τιποτα, αν και οντως πρεπει να διαμορφωσουν και τον προσωπικο τους ηχο…

Λοιπόν, ήρθε από άμαζον (με 3 βδομάδες καθυστέρηση - να χέσω τους ταχυδρόμους της Πετρούπολης), το έβαλα χθες βράδυ, ο γνωστός ήχος, κανένα φρένο στα γκάζια, πορωτικά και βρώμικα ριφς, ό,τι περίμενα (και ήθελα). Στο 4ο προς 5ο τραγούδι άρχισα να ψιλοκουράζομαι και πήγα για ύπνο :sleep:. Ίσως ήταν αργά, δεν ξέρω. Θα το ξαναδοκιμάσω σήμερα. Έχει και 5 bonus tracks, πανάθεμά το…

Ειναι στις αμεσες αγορες… Δεν το εχω ακουσει ακομα αλλα τα 2 βιντεο ειναι πολυ καλα…

αυτο… εγω το επαθα στο 7ο-8o, πιστευω οτι εκαναν λαθος που εβαλαν τοσα πολλα τραγουδια στο δισκο … κατα τα αλλα ειναι οτι ακριβως περιμεναμε απο airbourne…

No Way But the Hard Way!!!:metal::metal::metal::metal:

Νταξ, καλό είναι. Αλλά αυτή η μουσική είναι βασικά για λάιβ, όχι για να κάθεσαι σπίτι σου να ακούς. Βάζεις το δίσκο και από το πρώτο μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο η ένταση είναι συνεχής, κι άμα δε σπάει λίγο κάθε τόσο με κάτι διαφορετικό ή λίγο πιο ήρεμο, μπορεί να κουράσει. Ακόμα και οι AC/DC (λέω τώρα ένα τυχαίο όνομα που μου ήρθε στο μυαλό) είχαν κομμάτια που άλλαζε το τέμπο και έτσι φαίνονταν ότι έχουν μεγαλύτερη γκάμα. Εδώ δε συμβαίνει αυτό. Ή πρέπει να είσαι κάτω των 18 για να απολαύσεις όλο το δίσκο. Εφάμιλλο του πρώτου πάντως, απλά λείπει το στοιχείο της έκπληξης.

αυτό ακριβώς .
είναι ένας απλος , ωμός και δυνατός χαρντ ροκ δίσκος χωρίς πρωτοτυπίες και νεωτερισμούς. γουστάρεις ; πορώνεσαι . δν γουστάρεις ;;;; too bad !

:bounce:

btw, μέχρι ένα δεκάρικο αν το βρω θα το αγοράσω !