Συναυλίες που χάσαμε και μετανιώνουμε γι'αυτό (aka- the klama thread)

Aφού γλίτωσα το λιθοβολισμό για το Slayer/ SOAD, συνεχίζω…

Suffocation
Είχα πάει για μπάνιο την ίδια μέρα και είχα καεί απ’τον ήλιο #-o#-o

Pro-Pain/Iron Monkey 2000
Δεν τους ήξερα τότε…:frowning:

James/Unkle φέτος
Μπέρδεψα τις ημερομηνίες, και είχα κανονίσει να βγω την ίδια μέρα…#-o

halford στο ροδον λογω φροντιστηριου.και οχι απλα εχασα μια συναυλια αλλα εχασα την απολυτη συναυλια.ε και alice cooper ηθελα να παω και δεν πηγα.αλλα χαλφορντ ακομα δεν το εχω χωνεψει.

Βασικά δεν έχει νόημα να λέμε για συναυλίες που δεν μπορούσαμε να πάμε για χ λόγους ή δεν ξέραμε την μπάντα τότε.
Αλλά μόνο γι αυτές που εξαρτιόνταν αποκλειστικά από μας και μείναμε απαθείς / κόλλησε ο εγκέφαλος.
Εκεί που πονάει πραγματικά:twisted:

Μπλιντιν, η αιτία για σαφοκέισον όλα τα λεφτά:lol::lol:

Επίσης, δεν είχα πάει Di’ Anno διοτι δεν είχα ιντερνετ τότε, και γενικά δεν είχα πάρει πρέφα οτι ερχότανε. Μετά από μια βδομάδα είδα αφίσα στο Μοναστηράκι :εμοτ που κοπαναει τη κεφαλα του στο τοιχο:

Εδιτ, με αφορμή το ποστ του Σκουρτζ: Στα λαιβ που θελω να πάω, κατα 99,9% είμαι ήδη εκεί.

Εδιτ 2: Το πιο σπαστικό είναι μετά το λαιβ που έχασες να διαβάζεις οτι γάμησε. Πφφ. Αυτο για Primordial.

Τελευταία Nevermore επίσης (όχι το MMD)…

+2
1+1:p
Στην αρχή πονούσε λίγο το At The Gates αλλά το ξεπέρασα γρήγορα.

Οι Primordial γάμησαν!!!Λέει να κάνουμε καψώνια ο ένας στον άλλον?:twisted:

μια τετοια φαση ηταν η συναυλια μανσον .δεν ακουγα τοτε και τον θεωρουσα ποζερι και μπουρδα.ε θα ξαναρθει και τοτε δεν το χανω.

Βασικά μόνο μία μου έρχεται στο μυαλό και με καίει: Leonard Cohen. Δυστυχώς μόλις ανακάλυπτα το μεγάλο αυτόν ερμηνευτή (είχα ακούσει πολύ λίγα τραγούδια), ήμουν και ταπί από το Rockwave, και δεν πήγα. Μετά από λίγες μέρες τον άκουσα ολοκληρωμένα, και μόλις συνειδητοποίησα ότι μάλλον δε θα ξανακάνει και περιοδεία, ένιωσα τεράστια απογοήτευση που δεν πήγα. Για λίγο το σκεφτόμουν να ταξιδέψω φέτος το φθινόπωρο Παρίσι και να τον δω, αλλά τα λεφτά ήταν πολλά. :frowning:

Επίσης και αυτό που όταν το σκέφτομαι, σκάω: Nirvana, τελευταία συναυλία τους EVER, στο Μόναχο, 1994. Έμενα στην ίδια πόλη, αλλά ήμουν μόνο 5. #-o

:lol::lol::lol:
Καφρίλα έτσι??? :lol:

Με Primordial σπάστηκα πάρα παρα πολύ, διοτι ήταν και το σετλιστ γαμάτο. Κάποια στιγμή θα τους πετύχω, αλλά το σετλιστ…:frowning:

Deus Ex Machina
Mekong Delta

σε λίγη ώρα και τα δυο :stuck_out_tongue:

Iced Earth 1999
Savatage 1996
Machine Head 2005
Slipknot 2004

metallica 1999 κωλο στρατός…

rage against the machine 2000…απο τις αγαπημένες μου μπάντες…το συζητάγαμε με την παρέα μου και τελικά βαρεθήκαμε…δεκτό κάθε κράξιμο… :tomato: :tomato: :cry: :cry:

dolores o riordan 2007…απολυμένος από τη δουλειά έπρεπε να “κόψω” κάποια συναυλία για να πάω στις υπόλοιπες…ακόμα το μετανιώνω…

Megadeth
John Oliva’s Pain
και Motley Crue στο Gods of Metal πριν 3 χρόνια αν δε κάνω λάθος. Ας όψονται οι αναγκαστικές μετακομίσεις…:frowning:

+1 δε κοβω και φλεβα οπως εσυ αλλα ηθελα να τους δω για την ιστορια και μονο.Δυστυχως ειναι κι αλλα.

Biohazard-2002.Ειχα 38 πυρετο εκεινη τη μερα και ημουν ταβλα.Μετα τα οσα εγιναν δε βλεπω να ξαναρχονται(ουτε Hellfest κλεισανε στην επετειακη τους γαμωτο)
Metallica-1999.Ημουν 13 χρονων τοτε και δε μ’αφηνανε.
Public Enemy-2004.Δουλευα και δε μπορουσα(τωρα δε τους χανω)
Monster Magnet-2004.Ειχα σπαστει με τη 33αρα στο Ροδον και δε πηγα(λερη κραξε με ελευθερα.Το δεκεμβριο ομως δε τους χανω)
Cypress Hill-2004.Ουτε που θυμαμαι τι εγινε και δε πηγα(μαλακια μου παντως γιατι δε ξαναρχονται)
Integrity-2003.Πονεμενη ιστορια.
[B]Linkin Park[/B.Εixα μολις γυρισει απο το Hellfest και δεν ειχα διαθεση για πολλα πολλα(WISE ριξε μου γιαουρτι)

[SIZE=“4”]Μono[/SIZE]…τοτε τους ανακάλυπτα…κλαααααααααααααααψψψψψψψψ!!!
& GY!BE που ειπώθηκε πριν αν κ τότε ήμουν πολύ πίσω στο θέμα μουσική…μετά έστρωσα!!χεχε!

Δεν είναι οτι έχω μετανοιώσει και οικτρά για την επόμενη,(αφού ξανάρθαν μετά) αλλά ο τρόπος που την έχασα βγάζει τρελλό γέλιο…

1999 και την ίδια μέρα παίζουν Iced Earth στο Ρόδον (όταν ηχογραφήθηκε το Alive in Athens) και Mayhem (πρώτη φορά στην Ελλάδα) στο woodstock. Μιας και η 2η άρχιζε αργά, αποφασίζουμε με την παρέα μου να πάμε και στις 2.

Φεύγουμε στα καπάκια με το που τελειώνουν οι Iced Earth, μπαίνουμε στο αμάξι του πατέρα ενός φίλου, με προορισμό Περιστέρι. Δεν ξέραμε σίγουρα που ακριβώς είναι το κλαμπ, με λογικό αποτέλεσμα να χαθούμε στο Μπουρνάζι! Σουρεάλ σκηνικα με 4 μαυροντυμένους μαλλιάδες μαντράχαλους να ρωτάνε τις τρέντι ξέκωλες γλάστρες για το πώς θα πάνε στη Βασ. Αλεξάνδρου, και αυτές να το βάζουν στα πόδια γιατί μας είχαν περάσει για βιαστές (#-o), απάλυναν τον πόνο μας που δεν είδαμε τους ηγέτες του black metal… :lol::lol::lol::lol:

Isis + Red Sparowes.

Isis 2 φορές μάλιστα, γιατί η “παρέα” προτίμησε να πάει για καφεδάκι. Δε ξαναχάνω λάιβ λόγω παρέας πάντως, και μόνος μου καλά είναι

Red Sparowes δεν είχα ακούσει τότε, αλλά είδα στην αφίσα “μέλη Isis και Neurosis”, και το θεώρησα μια καλή εναλλακτική. Πάλι δε πήγα λόγω παρέας.

Πάντα έλεγα “σε λαιβ πας και χωρίς παρέα, δεν πας να πιάσεις κουβεντα άλλωστε”. Ευτυχώς δε την εχω πατήσει έτσι.

Επισης:

Bruce Dickinson τη τελεταία φορά που είχε έρθει στο Λυκαβηττό (ημουν διακοπές τότε-μάταια περίμενα τη περιοδεία για το Tyranny Of Souls)

Rockwave 2004 (προτίμησα Scorpions, no money)

Queensryche 2005 ή 2006 διορθωστε με, λόγω σχολίου

Nightwish στο Λυκαβηττό, 2005 νομίζω (ακομα δε ξέρω γιατί δε πήγα εκει)

Σε συγχωρώ μωρέ… Είμαι μεγαλόψυχος…