Συναυλίες που χάσαμε και μετανιώνουμε γι'αυτό (aka- the klama thread)

Ξεχασα και τη συναυλια που πονεσε πιο πολυ απ’ολες.
Slipknot(κωλοστρατος).

Mην το θυμίζεις…:frowning: ήμου γ λυκείου,είχα πανελλήνιες και είχα πάει ήδη στην πρώτη μου συναυλία ΗΙΜ και δε με έπαιρνε κ άλλη!:frowning: Ακόμα το μετανιώνω…δεν παίζει τελικά να ακούσω ποτέ το Ghost love score με την Tarja!:frowning:
Eπίσης Cohen ήθελα να πάω αλλά ήμουν διακοπές!

αν και δεν μου πολυαρεσουν και οι δυο, εχω μετανιωσει που δεν πηγα Black Sabbath/ Velvet Revolver. Επισης και οτι δεν πηγα να δω καπου U2 στην πιο προσφατη περιοδεια τους.

ΥΓ Για τους Guns n’ Roses δεν ξερω ακομα αν εχω μετανιωσει η οχι…

Της Dolores O´Riordan στν Θεσσαλονικη…Πανω που ειχα πεισει τους γονείς μου να πάω, ανέβασα 39 πυρετό…:cry:

Δε ξέρω αν θα είχε νόημα να συμπεριλάβω συναυλίες τις οποίες “έχασα” αν και εκείνη την χρονική περίοδο δεν άκουγα τη συγκεκριμένη μουσική (επομένως το “έχασα” έρχεται ετεροχρονισμένα). Για παράδειγμα θα ήθελα σαν τρελός να είχε δει τους Bad Religion όταν είχαν έρθει στο φεστιβάλ Rock Of Gods το 96 νομίζω, την ίδια μέρα με τους Paradise Lost… Απο την άλλη τότε δεν είχα αρχίσει ακόμα να ακούω τα συγκεκριμένα συγκροτήματα, επομένως…

Πραγματικά, δε μου έρχεται κάποια. Σε όσες ήθελα να πάω, πήγα.

Σε όλες, εκτός απο ΜΙΑ, την οποία και έχασα λόγω στρατού… Roger Waters, 2 χρόνια πριν… :frowning:

Testment 2008:(:frowning:

άλλες δύο που θυμήθηκα οτι έχασα και το μετανιώνω…

smashing pumpkins 1998…το έμαθα μια μέρα μετά…την τύχη μου μέσα!!! #-o #-o

αν και δε φταίω…
muse 2007…την ώρα που πήγαινα να συναντήσω την κοπελιά μου και να ξεκινήσουμε για τη συναυλία,μου βγήκε ένας απο στοπ και αντί για τη μαλακάσσα ήμουν σπίτι με σπασμένο χέρι… [-X

Sonic Youth στη Θεσσαλονίκη

Αν σε παρηγορεί και γω που πήγα σ αυτό το live, δεν έκατσα να τους δω ολόκληρους. Ήταν απίστευτα βαρετοί και έφυγα. :stuck_out_tongue:

:)Ω, σ’ευχαριστω παρα πολυ.Τα λεμε το δεκεμβριο(μαλλον θα εχω και το θλιβερο μπαζακι μεχρι τοτε).

Χαλαρά Waters:(:frowning:

Σε 2 αν και δεν το μετανιωνω γιατι δεν ειχα αλλη επιλογη.James Brown πριν λιγα χρονια γιατι δεν ειχα λεφτα και οι γονεις μου λειπαν για καμια μιαμιση βδομαδα και περισυ Diamanda Galas στην αθηνα επειδη επισης δεν ειχα λεφτα και σε μερικες μερες εφευγα ιταλια να δω McLaughlin(οποτε μικρο το κακο:lol:)

Dark Tranquillity Θεσσαλονικη 2007:(

Wayne Shorter το 1991 στο Jazz festival του Λυκαβηττού
ΜcLaughlin Φεβρουάριος 98 στο μέγαρο (γ… τη θητεία μου)
Porcupine Tree Μάρτιος 2003 Ρόδον
Fish προχθές :lol:

Ελα ρε!! Τοσο ασχημα ηταν?? Απο κριτικες που διαβασα ηταν μια χαρα… Κοιτα κ σετλιστ…
Over The Wall / Into The Pit / Apocalyptic City / Practice What You Preach / New Order / Electric Crown / More Than Meets The Eye / Low / Trail Of Tears / Henchmen Ride / Souls Of Black / The Preacher / (encore) / D.N.R. / 3 Days In Darkness / Alone In The Dark / Disciples Of The Watch

Καθαρα απο βλακεια που με εδερνε τη συγκεκριμμενη περιοδο εχασα…

Slayer
Death (αμφοτερους τη μια και μοναδικη φορα που επαιξαν στη Θεσ/νικη)

Μetallica/Monster Magnet
Rolling Stones.(Εξεταστικη και γενικοτερα κολληματα στον εγκεφαλο τη διετια 97-99)

Dead Can Dance(το 95 αν θυμαμαι καλα,στην περιοδεια του Spiritchaser σε μια μαγικη-οπως εμαθα-καλοκαιρινη βραδια στο θεατρο Δασους,λογω κακης συνεννοησης με την παρεα.Ακομα το φερω βαρεως.)

Θα εχανα και εκεινο το επικο λαηβ Slayer/Pantera που θα γινοταν το 2001,για οικονομικους λογους,αλλα ακυρωθηκε και δεν το προσθετω σ αυτη τη λιστα.

uriah heep - γιατι το αφησα τελευταια στιγμη και τελικα δεν πηγα …δεν βρηκα και παρεα…
metallica - ειχα φυγει μια μερα πριν για αγγλια …
machine head , slpiknot , rage against the machine - γιατι δεν τους ηξερα η δεν ακουγα πολυ
iron maiden - το 2005 δεν μ αφηναν οι γονεις μου …

Δυστυχως αρκετες…

Rock of Gods (αφραγκιες), Sabbath 2005 (εξωτερικο), Waters 2006 (στρατος), Rage against (τον επαιξα), Savatage 96 Ροδον (15 χρονων χωρις παρεα), Slayer/System (δε με συγκινουσαν ιδιαιτερα τοτε), Gamma Ray/Hammerfall, Pink Floyd στο Hyde Park (η προπωληση στο Νησι εκανε φτερα κ θα κλαιω στους αιωνες των αιωνων…).

Με σωζει μονο οτι εχω παει σε νιοστες σε σχεση μ αυτες που εχω χασει

W.A.S.P. - The Crimson Idol Tour…
:cry::cry::cry:

δεν ξέρω γιατί δεν πήγα, δεν μπορώ να πω πως πονάει και πολύ αλλά όσο το σκέφτομαι μάλλον τελικά βλακιούλα έκανα …

άλλη βλακεία … αν δεν ήταν οι maiden θα έπαιρνα το τριήμερο του rockwave

άντε ίσος και angra το 05 γιατί και καλά είχα πανελλήνιες σε 4 - 5 μήνες :?

αυτό δεν παίζει …
λόγος για να πας και να δεις τελικά τη μπάντα από πιο κοντά ίσως …:p:p