Συναυλίες που χάσαμε και μετανιώνουμε γι'αυτό (aka- the klama thread)

[B]Karma To Burn[/B]: Μαλακία δικιά μου. Ήταν να πήγαινα με ένα φιλαράκι, ο οποίος μου το ακύρωσε τελευταία στιγμή και από μαλακία δεν πήγα ούτε εγώ.

[B]Brant Bjork[/B]: Εδώ δεν μπορούσα να κάνω διαφορετικά. Εκεί τον Μάη που ήταν να γίνει αρχικά (πριν μας γαμήσει τα πλάνα το ηφαίστειο) θα πήγαινα. Μετά τον Ιούνιο, δούλευα Νάξο και δεν μπορούσα να φύγω.

[B]Om[/B]: Μαύρο δάκρυ λέμε. Δεν ξέρω γιατί μαλακίστηκα έτσι και δεν πήγα. Για καμία άλλη συναυλία δεν μετανιώνω τόσο που έχασα, όσο γι’ αυτή.

Αυτά για φέτος. Γενικά είναι κι άλλες, αλλά ας μην τα θυμηθώ καλύτερα…

[B]rage against the machine[/B] το καλοκαιρι σε ντονιγκτον, 1 ωρα δρομος αλλα αμα εχεις ομαδικες εργασιες με 3 καθυστερημενους κινεζους και της καθε καρυδιας καρυδι αυτα τραβας…μουνια

[B]peter hammil[/B] λογω εξετασεων σε 2 βδομαδες και τρελου διαβασματος για να σωσω οτι μπορουσα…επικη μαλακινση

[B]cathedral[/B] γιατι παιζαν κυριολεκτικα 15 λεπτα περπατημα απο κει που εμενα αλλα δεν το πηρα πρεφα και ειδα την αφισσα 2 μερες μετα…μουτζες στη μαπα μου

[B]High Voltage fest[/B] 5 μερες σχεδον πριν παραδωσω πτυχιακη…ε, πηρα τα @@ μου πανυγηρικα και εχασα ενα εξωπραγματικο line up

[B]Dilliger escape plan[/B] αφραγκιες, επικ φεηλ…

Έχασα τους slipknot το καλοκαίρι! Απλά δεν το κάνεις αυτό το λάθος για κανέναν λόγο…8O

Εγώ έχασα την τελευταία συναυλία των Heaven & Hell στην Ελλάδα και δεν μπορώ να συγχωρήσω με τίποτα στον εαυτό μου… :frowning:

Από κει και πέρα, έχασα Nevermore, Katatonia, Ozzy (κυρίως λόγω παρέας αλλά και χρημάτων) & Annihilator (λόγω μαλάκυνσης και βαρεμάρας :stuck_out_tongue: )
Μία ακόμη που δεν τρελάθηκα, αλλά θα ήθελα να είμαι μέσα ειναι των Rammstein.

δεν θα δω μπον τζόβι. ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ ΜΠΟΝ ΤΖΟΒΙ.

απο Ελλαδα…
το τελευταιο λαιβ των [B]Helloween [/B]που ημουν σιγουρος οτι θα επαιζε εισιτηριο και τελικα ηταν σολντ αουτ !

  • ακομα μια helloween δεν θυμαμαι ποια χρονια…

[B]Riot [/B]! την τελευταια φορα το λαιβ εγινε κανονικα κατω απο τη μυτη μας, δεν το πηραμε πρεφα… κριμα

[B]Necrodeath [/B]το εμαθα αφου εγινε %$%#$%$^

[B]Artillery[/B], ηταν να παιζαμε και σαπορτ, αλλα… στραβωσε η φαση για τους γνωστους λογους

[B]Infernal Majesty[/B] το 1997, την εχασα γιατι πολυ απλα τους εμαθα ενα χρονο αργοτερα #-o , για τον ιδιο λογο εχασα προπερσι τους [B]In Solitude[/B]… επαιζαν αυτοι μεσα κ εγω επινα μπυρες απεξω…μπραβο μαλακα ! τους εμαθα καμια βδομαδα αργοτερα και τραβαγα τα μαλλια μου…

απο Ευρωπη/Γερμανια, Running Wild μετανιωνω που δεν πηγα καμια γερμανια να τους δω οταν ακομα παιζανε… παει το ονειρο τωρα… επισης μετανιωνω που δεν πηγα οταν ηρθαν ευρωπη Mortal Sin, Sacrifice, Razor, και Rigor Mortis #-o

σιγουρα θαναι κιαλλα αλλα δεν μουρχονται τωρα…

εγω δεν την εχασα ακριβως αλλα περιμενα να βγουν και δεν βγηκαν ποτε!!!καταλαβαινεται ποιους λεω!!

[SPOILER] [/SPOILER]

TITAN FORCE στο up the hammers IV…:frowning:

Blind Guardian που ήρθαν φέτος και τον Οzzy όαν ηρθε Αθήνα και δεν ειχα φραγκο να πάω επειδη τα εφαγα ολα στο Sonisphere!

Και άπειρα lives στο 8ball επειδη έπεφταν οταν είχα φροντιστηριο! :’( FUUUUUUUUUUU

[B]Linkin Park το 2008[/B]. οχι οτι κλαιω που δεν πηγα, αλλα ηταν μολις τελειωσα το λυκειο, θα ηταν η πρωτη μεγαλη μου συναυλια, και γενικα ειχα λιωσει τα Hybrid Theory και Meteora κατα την εφηβεια μου και δεν ειχα πτοηθει για την ξενερα του Minutes To Midnight. ειχα και το εισιτηριο κανα 2 μηνες πιο πριν, το κοιτουσα και σκεφτομουν το live, αλλα ο φιλος μου που θα πηγαιναμε μαζι μου το ακυρωσε. ευτυχως πουλησαμε τα εισιτηρια…

[B]REM το 2008.[/B] Ναι εκεινο το live για τα εγκαινια του MTV στην Ελλαδα! η αληθεια ειναι πως με ειχε ψησει πολυ το τοτε αλμπουμ των REM και ηταν μια πολυ καλη ευκαιρια να τους δω, ηταν και τζαμπα κιολας! ελα ομως που σαν ψαρωμενο πρωτοετο που ημανε τοτενες δεν ηθελα να χασω την πρωτη μερα στη σχολη που ηταν η επομενη της συναυλιας και ετσι δεν πηγα. “Δεν πειραζει ειπα, θα ξαναρθουνε”. το πολυ το “κλαμα” επεσε λιγους μηνες πριν που ανακοινωσαν τη διαλυση τους…

[B]AC/DC το 2009.[/B] Επιτελους! ειχα πει οταν ανακοινωθηκε οτι θα ερθουν. και εννοειται οτι ψηθηκε και η παρεα! υπο εναν ορο και μονο ΔΕ θα πηγαινα! αν ερχοντουσαν οι Deep Purple(καταλαβαινετε…δεν τους ειχα δει και ποτε μεχρι τοτε!). με τα χαλια οικονομικα που ειχα και με το πολυ ακριβο τικετο των AC/DC δεν μπορουσα να παω και στις 2 συναυλιες, οπως και επισης δεν μπορουσα να μην παω στους Deep Purple…

[B]AC/DC το 2010 στη Βουλγαρια.[/B] εχω ξεκινησει το ψηστηρι στην παρεα λιγο καιρο πριν το live και η αληθεια ειναι οτι ειχε επιτυχια! κανονιζουμε 4 ατομα να παμε Σοφια με αυτοκινητο. πολυ λιγα εξοδα γενικα και χαβαλε στο ταξιδι κλπ κλπ. τελικα ομως ακυρβωνει το παιδι με το αυτοκινητο και αλλος ενας…

στεναχωριεμαι που θα χασω τους Psychotic λογω του οτι θα ειμαι γερμανια, τωρα θα μου πεις θα τους δεις εκει αλλα καμμια σχεση…
πιστευω εδω θα ειναι πολυ καλυτερα απο το ΚΙΤ…

Ανακεφαλαίωση και ξέθαμα για τον χαμό της συναυλίας του [B]Alitiz[/B].

[B]Φυσάω και δεν κρυώνει:[/B]
Black Sabbath 2005 Μαλακάσα, λάθος ζωής.

[B]Ηθελα πολύ να πάω και δεν καταλαβαίνω ακόμη γιατί δεν πήγα:[/B]
Iron Maiden 2005 Μαλακάσα, μερικά κομμάτια τα παίξανε τελευταία φορά ίσως, που θα ξανακουστεί το αγαπημένο μου Where Eagles Dare?

Alitiz.

[B]Διακοπές:[/B]
Faith No More, δις. Θα τους πετύχω κάπου, δεν ανησυχώ τόσο.

[B]Διαβάσματα:[/B]
Metallica, Big 4, Μαλακάσα 2010. For Whom the Bell Tollz και κεραυνός στην βροχή ρε πούστη;

[B]Στρατός:[/B]
Entombed & Arcturus, φέτος. Που θα πάει.

[B]Λεφτά:[/B]
Dodheimsgard πέρσυ στην Αθήνα πάλι.

…την τελευταία των Asphyx και των Therion:):!:

[B][SIZE=“4”]http://www.youtube.com/watch?v=fTGcTSR6rqc[/SIZE][/B]

Αυτό ρε φίλε ! Αυτό ! :cry:

Van Der Graaf Generator (με Porcupine Tree) και Kansas…και οι δύο το 2005…και οι δύο στον Λυκαβηττό…ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ :cry:

γιατι μπηκα σ αυτο το θρεντ γαμω το κεφαλι μου? φευγω και δεν ξαναμπανω εδω περα.

dark side of the moon με ροτζερ 2006 ή 7

ημουν μικρος και δεν ηξερα…

και το ελεγα απο μεσα μου…“πω αυτη πρεπει να ειναι και γαμω τις συναυλιες”

Πράγματι ήταν

Καλά αυτό είναι και λίγο υποκειμενικό,ως προς το πόσο διασκεδαστικό ήταν να σου πω την αλήθεια…

The Ocean, το '08, εν μέσω πανελληνίων. Να 'χουν το λουκουμάκι το νέο δίσκο και να μη μπορώ να παω μη και γίνει πόλεμος στo σπίτι.