Συναυλίες που χάσαμε και μετανιώνουμε γι'αυτό (aka- the klama thread)

Οι Van Der Graaf ηταν πραγματικα απιστευτοι, αλλα αυτο που μ εμεινε περισσοτερο ηταν κατι γεροι μπροστα. ΒΑΝ ΝΤΕΡ ΓΚΡΑΑΦ ΒΑΝ ΝΤΕΡ ΓΚΡΑΑΦ δωστου εκει μια ωρα συνεχεια, τελειωνει η μπαντα το σετ, αυτοι εκει συνεχιζαν, ΒΑΝ ΝΤΕΡ ΓΚΡΑΑΦ ΒΑΝ ΝΤΕΡ ΓΚΡΑΑΦ, βγαινουν οι Porcupine Tree, σταθεροι, ΒΑΝ ΝΤΕΡ ΓΚΡΑΑΦ ΒΑΝ ΝΤΕΡ ΓΚΡΑΑΦ, εχει φτασει στα μισα το σετ των PT αυτοι τιποτα, ακομα να φωναζουν. Ωσπου αρχισαν να παιζουν απ τα 90ς εκαναν εκει ενα ΩΩΩ και σταματησαν. ;p

Με τον πόνο μας παίζεις; :blow: Πάντως είναι πολύ σπαστικό αυτό όταν γίνεται, ιδίως όταν είναι στο σανίδι η support μπάντα, θυμάμαι έναν μαλάκα στο Καραΐσκάκη το '07 την ώρα που έπαιζε ο Joe Cocker να μας έχει πρήξει τα παπάρια φωνάζοντας Σκόρπιονς όλη την ώρα…

Σπαστικο οχι, απλα μου φανηκε αστειο, επρεπε να τους βλεπεις που ηταν ντιρλα τελειως, εβγαζαν μια ευθυμια περισσοτερο. Να σου πω την αληθεια περιμενα να βαρεθω στο λαιβ που λες, αλλα ηταν πολυ καλος και εχω την εντυπωση οτι πολυς κοσμος εφυγε με θετικες εντυπωσεις.

Xάνω την Patti Smith απόψε :(, αλλά δεν γίνεται αλλιώς… :frowning:

Ασε να μαντεψω, παντοφλα; =p

Όχι ρε… :lol:

Tραπέζωμα από φίλο που ζεί μόνιμα πλέον εξωτερικό…

Amenra to 2008 - gamw th douleia.
As opsetai h persinh eksilewsh, kai pali omws…
Swans 2013 - gamw th metanasteush.
Ponos omws. Fash old boy, teleutaia skhnh.
Polus ponos.

ps: “the one”, epishs fetos.

Editors 2010 (γμημενες πανελληνιες) & 2011
Linkin Park 2009
Muse 2007
Roger Waters 2011 (λογω παρεας κυριως…και μαλλον, δεν θα παω ουτε στην φετινη:()
Serj Tankian 2010

υγ. οσα δεν γραφουν λογο διπλα, ειναι λογω αποστασης(γμημενο terravibe)

Τώρα σιγά σιγά έρχεται η πρώτη Ιουλίου και χάνω το fest

[B]Sick Of It All live in Athens [/B]λόγω…του ότι βρισκόμουν Ρόδο για επαγγελματικούς λόγους!

…στανταρουήτα την συναυλία της Πάτι Σμιθ…και τώρα άντε να ξαναγίνει αυτό:):!:

Kasabian/Miles Kane - Eject 2012 :frowning:

malevolent creation Θεσσαλονίκη, δεν θυμάμαι ημερομηνία.:frowning:

Πρωτίστως τη συναυλία της Σακίρας στην Ελλάδα. Αλλά τότε ήμουν Β’Γυμνασίου και δε με άφηναν να πάω.
Μετά τους Σαμσάρες την πρώτη φορά που ήρθαν στην Ελλάδα (δε θυμούμαι ημερομηνίες), αλλά τους είδα μετά οπότε, νταξ. Αλλά, η πρώτη φορά είναι μοναδική.

[SPOILER]Για τη σακίρα ακόμα κλαίω. :frowning: [SPOILER]Και πιο πολύ κλαίω γιατί η Στεφανίδου είχε πει ότι θα ερχόταν στη Σαλονίκη και θα μπορούσε η αδερφή μου να με πάει…:cry::cry:[/SPOILER][/SPOILER]

:"""") Εμένα με παρακαλούσε ο φαδερούλης να πάω, γιατί λέει ήταν πιο πολύ για τα κοριτσάκια σαν και μένα και να παρατήσω τους παππούδες Σκoρπχιονς και Γουαιτσνεικ που πήγα ινστεντ. Αλλά δεν τον άκουσα και έτσι ξεπρόβαλε από μέσα μου (εν καιρώ) το ατόφιο ατσάλι… 8)

Οντοπι, τι να πρωτοπιάσω
Sabbath λόγω υπερνεαρής ηλικίας (και φόβου μαμάς);
VDGG/Porcupine Tree λόγω αμάθειας;
Metallica το 07 λόγω έλλειψης παρέας (και φόβου μαμάς αγκαιν);
Μaiden 08 λόγω μιας μαλακίας και μισής;
ACDC λόγω τελευταίου μαθήματος πανελληνίων την επομένη;
Priest λόγω εξεταστικής;
Crimson Glory λόγω άλλης μαλακίας και ολόκληρης;
Άστο χέστο… :cry:

Eγώ είχα πάει στη συναυλία της Shakira το 2006:D,αλλά θα την αντάλλαζα(όχι την ίδια,τη συναυλιακή εμπειρία εννοώ:p) ευχαρίστως για να έβλεπα τους Scorpions την ίδια χρονιά.8)

on topic:
Loreena McKennitt 2009
Manu chao (rockwave) 2008
AC/DC 2009

…προσθέστε και την προχθεσινή, στην πλατεία νερού, και πάλι κλάμα έχουμε:):!:

ακυρο

Χμμμ μερικες που μου εχουν μεινει και ειχα ξενερωσει.

Rammstein
Heavy by the Sea

Faith No More
Korn Μαλακασα
Machinehead το 200x κατι

Φχαριστώ που το λες. Εγώ είχα πάει Λορίνα στη Σαλονίκη. Να και εγώ, να μάθεις. :stuck_out_tongue: