Alan Morse - First Solo Album

Eπειδη πεταξα ενα σχολιο στο τοπικ του Neal Morse και κανενας δεν θορυβηθηκε νομιζω οτι εχω χρεος να θορυβησω μερικους.
Θα τα πω οσο πιο απλα μπορω για να γινω κατανοητος.
Progsters με δουλευετε μηπως; Στο φορουμ οπως ξερουμε υπαρχει πληθωρα progsters και αυτο ειναι καλο για μενα γιατι ως ειδος ειναι ανεξαντλητο. Μηπως λοιπον ,λεω ΜΗΠΩΣ θελετε να δειτε που ειναι η βαση ολων αυτων που ακουτε;
Kιθαριστες και μουσικοι μηπως με δουλευετε; Εχετε ακουσει αυτο το δισκο;
Metalheads εσεις δεν με δουλευετε αλλα ακουστε το THE RITE OF LEFT.

Aπλα απο τις καλυτερες κυκλοφοριες των τελευταιων μηνων ΣΤΟ ΡΟΚ ΓΕΝΙΚΑ. Χωρις εντυπωσιασμους αλλα… Α ΠΑ ΠΑ

Eπειδη ξεχασα τους ΑΟΡαδες και τους οπαδους του Νeal Schon ακουστε το Τrack 3(ετσι λεγεται το κομματι). Τελος…

έχει παραγγελθεί ήδη!!!
μόλις το έχω στα χέρια μου θα εκφέρω άποψη.

Όπως μπορεί να φάνηκε και από την κριτική στο τελευταίο αριστούργημα του αδερφού του είμαι μέγας φαν και των Spock’s Beard αλλά και σχεδόν του συνόλου των δίσκων που βγήκαν από solo δουλειές ή από διάφορα rojects.

Όπως ο Neal δίνει prog αριστουργήματα, ο Dave Meros είναι περιζήτηος sessionας, ο D’Virgillio μετά τους Fates Warning έχει ένα νέο project με DC Cooper και τον κιθαρίστα των Shadow Gallery το οποίο αναμένω πως και πως και ο Ryo έδωσε στους GPS το κάτι παραπάνω, έτσι είμαι πολύ αισιόδοξος ότι η rock πλευρά του Alan Morse θα με ικανοποιήσει απόλυτα.

Long live the beard clan…

ETΣΙ…
Παντως να περιμενεις ενα session-στικο οργιο αναλογο θρυλων οπως ο Lukather και Schon:wink:

Δεν εχω ακουσει νοτα ακομα,αλλα αναμενω τα καλυτερα!Θα το κατεβασω πριν παραγγελθει-αγοραστει να του ριξω μια αυτια!

Παιζει σχεδον ολα τα ειδη jazz,fusion,AOR,metal,blues κλπ.