Καινούργιο album από τους Down

αρχισε να ηχογραφει φωνητικα ο Φιλ λεει.

οντωσ…respect to god phil…

Νέα status απο τον Kirk στο Facebook

“NEW DOWN WILL RULE EVERYTHING ELSE…PERIOD!!! GET READY, THIS IS RAW AND ORGANIC, NO “COMPUTER FIXING” SHIT. WE DID IT THE OLD SCHOOL WAY, AND IT’S GONNA RULE!!!”

“MOUNTAINS UPON MOUNTAINS OF GARGANTUAN GUITARS TODAY…THIS NEW DOWN IS GONNA BE SOMETHING REALLY SPECIAL!!”

κανα νεο δεν εχουμε?επισης.μηπως υπαρχει κανα λινκ για το βιντεο απτο στουντιο,του φιλ?γιατι δε μου το ανοιγει απο φεησμπουκ

Track listing for upcoming EP. Philip says it’s “a very pure doom metal record”.
In no particular order:
Levitation
Witchtripper
The Misfortune Teller
The Curse Is A Lie
Open Coffins
This Work Is Timeless

Άντε να ανακοινώσουν και ημερομηνία!

[SPOILER]http://darko77.tumblr.com/post/16056290691/down-riffs-lots-and-lots-of-riffs[/SPOILER]

παιζει πουθενα υλικο να ακουσουμε??8)

όχι ακόμα. Αλλά ο Phil το παρουσίασε σαν ατόφιο doom metal το πρώτο EP

γαμω δε μπορω να περιμενω!καθε μερα κοιταω για κανα νεο αλλα τιποτα.πφφφ

ΝΑΙ
The new record is scheduled [B]for a May release[/B], coinciding with the band?s performance at Rock on the Range in Columbus, Ohio.
3 μήνες

Ειχα κολλησει την προηγουμενη βδομαδα και ελιωνα τα 2 πρωτα των Down, μεγαλοι δισκοι και ο Anselmo δινει ανεπαναληπτες ερμηνειες… Αναμενω με μεγαλη ανυπομονησια τα EP…

GET READY FOR THE NEW DOWN, IT’S ALMOST FINISHED BEING MIXED…AND IT’S GONNA CRUSH!!! KIRK

αρχισαν να ανακοινωνουν και ημερομηνιες,μεχρι τωρα μονο για Αμερικη,το Μαϊο.Λογικα θα ακολουθησει και η Ευρωπη.
χυσια παντου.

ΑΝΤΕ ΠΑΜΕ!

περα απτο οτι ειμαι σιγουρος οτι το καινουριο θα γαμαει και δε μπορω να περιμενω,αμα σκασουνε ελλαδα η κοντα ευρωπη εχω φυγει με τα γονατα

Ελπιζω το καινουριο υλικο να ειναι καλυτερο απο το τελευταιο τους που δε με ενθουσιασε. Αλλα γιατι EP???

Το τελευταιο τους ηταν τουλαχιστον ισαξιο του 2 και φυσικα κατωτερο του NOLA.Μακαρι τα EP να ειναι τοσο καλα! Και αν ειναι να μην εχουν fillers αλλα τα τραγουδια να ναι 1 και 1 ,τοτε καλυτερα ΕP απο cd!

αμα εχει τραγουδαρες ας ειναι κ ep,το περιμενω πως κ πως

γιατί γενικά οι πωλήσεις των cd έχουν πέσει κατακόρυφα και σε συνδυασμό με το downloading τα έσοδα για τις μπάντες είναι πλέον ελάχιστα, απο τις πωλήσεις.

Οπότε το ep που είναι πιο φτηνό λογικά θα το αγοράσουν περισσότεροι οπαδοί …