Κλασσικό συγκρότημα/album που σιχαίνομαι

Με αφορμή το thread για το χειρότερο πρώτο album,οπου έγινε μια διαφωνία για το αν δίσκοι όπως το Kill 'em all ή το Iron Maidenμπορούν να θεωρηθούν πατάτες,σκέφτηκα ότι κάποια συγκροτήματα αν τα αγγίξεις σε κράζουν αμέσως.Πιστεύω όμως τι όλοι αντιπαθούν έστω και ένα κλασσιό γκρούπ(εκτός από αυτούς που ακούν μόνο τραγούδια 30 ετών και σου το παίζουν ανώτεροι).

Πάρτε λοιπόν τα φτιάρια και ξεκινίστε το θάψιμο…Ποιο κλασσικό συγκρότημα σιχαίνεστε,μισίτε,σας έρχετε ασναγούλα στο άκουσμα του ονοματός του,κ.τ.λ.(Καλόθα 'ταν να αναφέρετε λόγο,δίσκους που σας δικαιώνουν,κτλ)

Προσοχή:Κλασσικά μπορούν να θεωριθούν και συγκροτήματα που ορίσανε κάποια είδη,π.χ. οι Emeror:bow: είναι κλασσικό συγκρότημα για το b lack metal,αλλά προσωπικός θα 'θελα να ακούσω θάψιμο για πολύ δημοφιλής μπάντες,χωρίς να απαγορεύοντε διαφορετικές επιλογές…

Εγώ λόγο πρότερου βίου θα αποφύγω να ξεκινίσω αλλά θα περιμένω τις πρότες απαντήσεις

Let the massacre begin :twisted: :lightsabre:

Motorhead… Δεν τους συχαίνομαι, δεν τους αντιπαθώ, απλά δε γουστάρω να τους ακούω πέρα από κανά κομμάτι τους που και που. Ειδικά τα τελευταία τους.

Παρόλα αυτά, αναγνωρίζω ότι έχουν προσφέρει πάρα πολλά στον σκληρό ήχο

ολη τη δισκογραφια των Metallica

Εγώ είναι περιττό να απαντήσω. Ξέρουν όλοι πιστευω… :stuck_out_tongue:

Υπάρχουν και κάποιοι πιο καινούργιοι που δεν σε ξέρουν οπότε αν θες πες μας…

Θα απαντήσει ο φίλτατος Ρουδόλφος για μένα! :stuck_out_tongue:

Για τους Dream Theater (πλην Awake) εχω πει? Εχω πει νομιζω…

ΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖΖ…

Εγώ βασικά δεν παλεύω με τίποτα συγκροτήματα όπως οι Stratovarius και οι Blind Guardian.

Θέλω να ελπίζω πώς τους αναγνωρίζεις ότι έχουν επηρεάσει κόσμο και κοσμάκη άσχετα αν τους σιχαίνεσαι…

Σκόρπιονς ντε!

Κρίμα, και σε είχα συμπαθήσει!

Μetallica απο 95 και μετα…απλα δεν υπαρχουν…[-X

Thin Lizzy κατα κυριο λογο.

συμφωνω δε μ αρεσουν καθολου…

Μονο αυτοι???8O 8O

Εγω περιμενα να κατεβασεις ολοκληρη λιστα…:stuck_out_tongue:

metallica απλά δεν την παλευω (αν και τα 2 πρώτα δεν είναι τόσο χάλια όσο τα άλλα):lol: :lol: :lol: :lol:

Μην με προκαλείς γιατί ξέρεις ότι δεν είναι μόνο αυτοί. :wink: 8)

Επειδη το ξερω, γι’ αυτο μου εκανε εντυπωση…:stuck_out_tongue:

Α ρε nihilist αθανατε…:respect: :bow: 8)

Dream theater, Mayhem, Red Hot Chilli Peppers, Scorpions, Iced Earth

Καλά τα πρώτα των RED HOT δεν παλεύονται με την καμμία όμως.