Album που ξεθάψατε μετά απο καιρό

χτες ξεθαψα μετα απο πολλυ καιρο το heretic apo morbid angel και γουσταρα τρελα…για πειτε πιο album ξεθαψατε εσεις μετα απο καιρο και σας εκανε την ιδια εντυπωση οπως οταν το πρωτοακουσατε!:slight_smile:

Grave - Into the Grave

Το είχα σε μια TDK 60 , και τρελλάθηκα,πήγα και το χτύπησα σε CDaki !

το Insite των θρυλικών Eloy

και για να χρησιμοποιήσω και μια έκφραση του εκλεκτού τούτου φόρουμ

ΤΑ ΣΠΑΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

Buried by time and dust…!

Ram it down-Judas Priest

Τρομερο και πορωτικο μαζι με το Heavy metal

off-topic ! :stuck_out_tongue:

Εγω τις τελευταιες μερες εχω ακουσει αρκετο παλιο υλικο.
Impaled Nazarene - Nihil
Nile - Black Seeds of Vengeance
Unleashed - Where no life dwells

Αχχχ 3η γυμνασιου-1η Λυκειου :frowning:
Εποχες…

Unleashed με κάτι στιχους, before creation of time ??? Καλα θυμάμαι???

πω πω τι είπες τωρα…καλα τα λες 3η Γυμνασιου…παπούτσι Nike με τη γλώσσα να κοιτάει στο ΘΕΟ…

death -human :bow2: :bow2:

Thy Mighty Contract - Rotting Christ!
Να’ ναι καλά ο nihilist…

Σαγαπαμε εσενα!before creation of time :metal:

Haggard - And Thou Shall Trust… The Seer

Ειχα γυρω στα 7-8 χρονια να το ακουσω.

Eχω να ακούσω πολύ καιρό το A change of seasons…:-k Σαν να ήρθε η ωρα του…

Χθες μετα απο 3-4 χρονια ξανα-ακουσα το Into The Depths Of Sorrow απο Solitude Aeturnus…Το ακουσα 4 φορες απανωτα…καποιοι δισκοι ειναι φτιαγμενοι για να ακουγοντε αιωνια!!!ΕΠΟΣ!!

Δεν το ξεθαψα ακριβως καθως μονο ενα χρονο ειναι που δεν το ειχα ακουσει: The Gathering - Mandylion. Το εβαλα βραδυ, ξαπλωσα στο κρεβατι και το ακουσα. Δεν καταλαβα ποτε τελειωσε καν! Μου ερχοταν να κλαψω :stuck_out_tongue:

Εκει κοντα στο λαιβ του Μαρτιν ξεθαψα το Headless Cross. Γενικα τρωω φλασιες, όπως π.χ. προσφατα με το Masters Of Reality…

Συν’ηθως κάποι δίσκο των αφήνω καιρό και ξαφνικά μια μέρα πάω και τον ξανακούω και πορόνομαι όπως το πρώτο καιρό.

Πρόσφατα αυτό μου συνέβη με το Invinsible Circles των After Forever και το Nightfall in middle earth των Blind Guardian.

Ετοιμος να το γραψω ημουν! Και ειδικα με το Nightfall! Σαν την πρωτη φορα! (ειχα παρει το ιποντ ενος φιλου μου την ωρα που παιζαμε μπασκετ και ειχε ενα τραγουδι απο blind guardian…αχχχ εποχες…)

τι να πειτε κι εσεις :stuck_out_tongue:

σημερα ξεθαψα το King of the grey islands των Candlemass…πωωωω τι ΔΙΣΚΑΡΑ κ αυτη…!!!
μεγαλος ερωτας…ανατριχιασα απο συγκινηση που το ξανακουσα μετα απο καιρο…:lol:
ο Lowe ειναι απλα απιαστος…τον εσβησε τον μπυροκοιλια…:lol: :stuck_out_tongue:

Ελπίζοντας να μην εξοργήσω τον από πάνου… Το “Land Of The Free” από Gamma Ray… Κάτι η συναυλία, κάτι το άνισο νούμερο 2… :wink:

εμενα γιατι να με εξοργισεις βρε?:-k