Album που ξεθάψατε μετά απο καιρό

:bow2::bow2::bow2::bow2: (ενα μεγαλο προσκυνημα για το καθενα)

Και ξέχασα και το Breaker…8)

ΞΕΡΟΥΝ.

Εγώ:

Χμ. Μπέρδεμα. Πρώτον, εξακολουθώ να πιστεύω ότι συνολικά ο δίσκος δεν είναι “Priest” κι αυτό είναι πρόβλημα (μεγάλο). Δεύτερον, από καθαρά μουσική σκοπιά εδώ υπάρχουν εξαίρετα κομμάτια, ειδικά στο δεύτερο cd. Αλλά πολύ μεγάλη διάρκεια ρε πούστη μου. Γιατί. Αν ήταν λίγο πιο επιλεκτικοί, έπαιρναν τα καλύτερα κομμάτια από κάθε cd (πάντα με έμφαση στο δεύτερο, π.χ. μια αναλογία 30/70) και το βγάζανε μονό (ή κάτι σαν “Nostradamus best of”), θα είχαμε ένα δίσκο που μπορεί και πάλι να μην ήταν “Priest”, αλλά θα ήταν ίσως και εξαιρετικός.

Κι εγω στη φαση σου ειμαι με το nostradamus… Aλλα απο την αλλη με μερικες κομματαρες λιωνω, και πατανε κατω τα περισσοτερα κομματια του πιο “priest” album και καλα του angel of retribution…

Μεγάλη κουβέντα όταν στο Angel υπάρχει ένα Hellrider, ένα Judas Rising, ένα Loch Ness. Για ποιά κομμάτια λες;

Εμένα τα αγαπημένα μου από Νοστράδαμο είναι τα Exiled (…παραδόξως), Future of Mankind, Persecution και το ομώνυμο.

Επίσης επειδή αυτή τη στιγμή ξεθάβω το Resurrection του Θεού, διαπιστώνω για πολλοστή φορά ότι πατάει χάμω και τα δύο ριγιούνιον Πριστ.

σημασια εχει οτι ακομα το εχουν οι JUDAS!!!το ποιο ειναι καλυτερο,ειναι μια αλλη ιστορια που και χιλιες γνωμες να ακουστουν,ολες θα ειναι σωστες και λαθος συναμα.(Υποκειμενικοτητα γαρ).

Aν εξαιρεσεις Hellrider και Loch Ness που ναι κομματαρες και το Judas Rising παρα πολυ καλο, τα αλλα κομματια ειναι απο υποφερτα μεχρι μετρια. Απο την αλλη υπαρχουν αυτα που ανεφερες, pestilence and plague, revelations και καποια αλλα που δεν θυμαμαι που για μενα ειναι ανωτερα απο του angel… Tι να σου πω γνωμη μου…

Εγώ πάντως το ακούω ολόκληρο το άλμπουμ, άλωστε ολες οι εισαγωγές, έχουν στίχους απ΄τα τραγούδια που έπονται…τα πιο αγαπημένα είναι, Revelations, Persecution, Alone, Visions, και λιγότερο τα, Prophecy War, Lost Love, Exiled, και Future Of Mankind:):!:

Cadaver Inc - Discipline 2001

2 ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ ΜΑΖΙ…

Τεραστιο αλμπουμ !

Μπραβο για το αποπανω.

Ον τοπι.


:roll::roll::roll:

συγκίνησης.

Καλα δεν έχει πιάσει και αράχνες, αλλα είχα κάμποσο καιρό να το ακούσω. Πολύ μεγάλο άλμπουμ το Ultimate Sin…


τ αγαπω ε