Album που ξεθάψατε μετά απο καιρό

Trap Them - Seizures In Barren Praise

Το Screaming for Vengeance,τον ΟΡΙΣΜΟ του Heavy Metal.Μετά το Priest Live και καταλαβαίνω γιατί θεωρώ τόσο γαμάτο άλμπουμ το Turbo.Ήταν το δεύτερο άλμπουμ τους που αγόρασα και τα τραγούδια του Turbo live σκίζουν.Επίσης νιώθω όσο το ακούω πως ακούω την μεγαλύτερη Heavy metal μπάντα.
Μετά ξέθαψα το Crucible του Ηalford.Καλύτερο από το Resurrection έστω και χωρίς ένα Silent Screams.Δεν έχει και μεγάλες πατάτες μέσα.Έχει κάτι riff-άρες και απίστευτο groove,γαμάτο.

FORBIDDEN-Distortion

Για τα μπολντ σ’ αγαπάω, αλλά με τα υπόλοιπα ψιλογελάω. :-s Αυτό είναι όμως το μεγαλείο των Θεών ε.

Μη γελάς,έχω δίκιο.

πάντως αυτό
http://www.youtube.com/watch?v=wxy7HQ53Rnk

είναι απο τα διαμάντια των Priest ,αν και αδικημένο.
Ακούγεται σε full ένταση.

Ναι κομματάρα!!!Αλλά όταν έχεις τον άλλο(Περβανίδης???)στο Hammer να σου το θάβει στην κριτική για τα remaster των Priest,κάτι δεν πάει καλά.Το διαβάζει κι ο πιτσιρικάς και σου λέει μλκία θα είναι.Γαμεί όμως!

Cathedral - The Garden Of Unearlbly Delights+The Guessing Game:):!:

για το crucible δεν έχω γνώμη, αλλά το resurrection δεν είναι τόσο όσο μας παρουσιάζεται από παντού. έχει 2 τραγουδάρες που ξεχωρίζουν σαν τη μύγα μες το γάλα.

εγώ διαφωνώ, το ressurection είναι δισκαρα με τα όλα της. Και το Crucible έχει τις καλές στιγμές του, απλώς κάπου χάνει στο σύνολο.

πολύ φτυάρι σήμερα (χτες πλέον).

Rush - Grace Under Pressure
Wishbone Ash - Argus & Wishbone Ash
Angra - Holy Land
Rhapsody - Legendary Tales
Helloween - Better Than Raw
Blind Guardian - Somewhere Far Beyond
Grave Digger - Heart of Darkness

αυτά νομίζω.


AYTO!ειχα να το βαλω να παιξει πανω απο 6χρονια και χθες το ακουσα 3φορες σερι!!!μα…τι δισκος…μου’χε λειψει και δεν το ηξερα!!!

Audio Kollaps - Panzer

ΟΛΕΘΡΟΣ !

Bleedin παρε θεση αμεσα !

:metal::metal::metal::metal:

το καλύτερο τους άλμπουμ τα τελευταία αρκετά χρόνια. Παρά έμεινε καιρό στο ράφι το cd… καιρός να το θυμηθώ και εγώ και οι γείτονες μου.

Deathcamp Project - Well Known Pleasures

αυτό το άλμπουμ το είχα λιώσει στην κυριολεξία όταν είχε βγει, πριν περίπου δύο χρόνια. Το ξαναέβαλα σήμερα, μετά από καιρό και πράγματι η σαπίλα του παραμένει αναλλοίωτη. Το έχω ακούσει στο repeat ίσα με 3 φορές σήμερα. Η σκατένια gothrock παραγωγή των early 90’s που τόσο λατρεύουμε, τα φωνητικά που είναι όπως πρέπει, η όχι παραπάνω από όσο πρέπει χρήση πλήκτρων σε μερικά τραγούδια, η πανκίλα, η σκοτεινιά, όλα είναι όπως πρέπει να είναι. Και στην τελική…play fuckin’ deathrock!

Πραγματικά μετά από χρόνια μόλις τώρα ξαναμπήκε στο στερεοφωνικό μου μέσα. Το έχω από το Metal Hammer που το είχε δώσει μαζί με ένα τεύχος πριν αρκετά χρόνια. Δεν του είχα δώσει και πάρα πολύ μεγάλη σημασία τότε, εκείνη την εποχή άκουγα power και Maiden από το πρωί ως το βράδυ. Λίγες φορές που ήθελα να ακούσω κάτι διαφορετικό μπήκε στο στέρεο το βράδυ και το άκουγα με τα φτηνά ακουστικά μου (μια ζωή λέω θα πάω να αγοράσω μεγάλα και καλά ακουστικά και μια ζωή την βγάζω με κάτι φτηνιάρικα που αγοράζω τελευταία ώρα και αφού τα άλλα τα φτήνουν κανονικά).
Εκείνες τις βραδιές ομολογώ κολλούσα άσχημα, ειδικά με το another prophet song που είχε παίξει μερικά βράδια στο repeat, με είχε ταξιδεύσει αλλά ακόμα για κάποιο λόγο δεν το εμπιστευόμουν τότε και με το ξημέρωμα γυρνούσα στην “σιγουριά” των Stratovarius.

Τους psychotic waltz τους είχα σχεδόν ξεχάσει ακόμα και σαν όνομα, οι deadsoul tribe άλλωστε στις σχετικά λίγες φορές που άκουσα δεν κατάφεραν να με τραβήξουν κοντά τους. Τα νέα της επανασύνδεσης με έκανα να ψάξω αυτό το cd και να δω αν μπορέσω να ταξιδέψω και πάλι όπως τότε. Μόνο που αυτή τη φορά λέω να επιμείνω λιγάκι παραπάνω.

Lamb Of God - Wrath:):!: