Καλύτερα albums των '00s

horror

βαλε διευκρινιση αν ειναι για μεταλ η ροκ δισκους

αλλιως θα βγει σαλατα αμα τα μπλεκουμε

επισης εγω πιστευω οτι εχουμε λαλησει ολοι απο την ζεστη κ ποσταρουμε δημοψηφισματα αβερτα

σαν τα κουνελια ειναι τα ατιμα εχει γεμισει ολο το φορουμ με χρονιες κ πολλ 8)

Οποιοσδήποτε περιορισμός μπορεί να υπάρχει.
Αλλά η αλήθεια είναι ότι τώρα που το ξανασκέφτομαι ας είναι εντελώς free.

Επίσης δεν είπα πουθενά να μπει poll, απλά μετά από ένα Χ διάστημα (το τέλος της χρονιάς λέω εγώ) γράφουμε πιο είναι το τοπ-(αριθμός που εξαρτάται από πλήθος ψηφισάντων) που προέκυψε.

Έδιτ:

Συμφωνώ με αγουέηκ για διαχωρισμό. Μπορούμε λοιπόν να βάζουμε δύο 20άδες αν θέλουμε, μία για metal μία για rock.

Αυτό μου ακούγεται πιο σωστό…

Ειναι πραγματικα αδυνατο να επιλεξω εναν μονο δισκο για καποιες χρονιες, οποτε το πιο λογικο ειναι αυτο που λεει ο chrisp.
Αλλωστε δεν εχει νοημα ο περιορισμος 1 χρονια - 1 δισκος.
Αλλα και να βαλω τα 20top σε σειρα (!!), εκει να δεις αναποφασιστικοτητα και δυσκολια…

Αλλα ρε chrisp ποιος θα καθεται να μετραει βαθμους και αθροισματα στο τελος ?? :lol:
Εκτος αν γινεται ευκολα με κανα προγραμμα στο υπολογιστη… :-k

Pop/ Country βαζουμε?:stuck_out_tongue:

Λοιπόν προτείνω τα εξής για να μπει ένα πλαίσιο:

  • Ο καθένας μπορεί να βάλει μια 20άδα metal δίσκων και μία 20άδα rock δίσκων.
  • Ο καθένας μπορεί να βάλει ό,τι θέλει όπου θέλει και δε θα του τη λέμε γι αυτό. Μπορεί εγώ πχ να βάλω Faith No More στο metal και ο awake στο rock. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι θα μετρήσει συνολικά. Η βαθμολόγηση για κάθε λίστα θα είναι αυτόνομη.
  • Ψηφοφορία μέχρι το τέλος της χρονιάς.

Είπα, δεσμεύομαι να κρατάω excel.

Έδιτ:

Για το αποκάτω ποστ.

Όσο αυξάνονται οι επιλογές, τόσο μειώνεται η αξιοπιστία της ψηφοφορίας γιατί μοιράζονται υπερβολικά οι ψήφοι.

όπως είπα και στην αρχή δεν υπάρχει διαχωρισμός για ροκ και μέταλ.
20 αγαπημένοι δίσκοι, maximum 2 από κάθε συγκρότημα.
και ας είναι.δε θα γίνει πολλ.απλά μη μπλέξουμε με πολλές 20άδες.
20 αγαπημένοι δίσκοι.απλά.
θα μετρήσω εγώ μαζί με κάποιον άλλο εθελοντή.γι’αυτό μη με δυσκολεύετε.οι 20 δίσκοι που αγαπάτε περισσότερο.

Eτσι… αρα 1 δισκος απο καθε χρονια δεν ισχυει…

Δεν το κανουμε 30 δισκους ρε μαγκες ?? :stuck_out_tongue:

Αμαρτια να μεινουν καποιοι εκτος λιστας. :roll:

εγώ λέω να μη χωρίσουμε μέταλ και ροκ, γιατί θα μπλέξουμε τα μπούτια μας.

Τα μπούτια μας θα τα μπλέξουμε αμα δεν τα διαχωρίσουμε.

δε χωρίζουμε τίποτα.ανατρέξτε στο πρώτο ποστ.κλείδωσε ο τρόπος βαθμολόγησης.όποιος ψηφίζει από εδώ και πέρα θα προσμετράται και η ψήφος του.

ΟΚ, έχω σοβαρές διαφωνίες επιστημονικά αλλά ας έχει.
Ελπίζουμε σε μεγάλη συμμετοχή για να υπάρχει μια κάποια αξιοπιστία.

Θα επανέλθω σε λίγο με τις επιλογές μου.

Να γινουν 30 οι επιλογες για να μην βασανιζομαστε ολοι εμεις οι αναποφασιστοι :D:!:

δε γίνεται να χωρίσουμε ροκ και μέταλ.αυτό είναι πολύ διπλωματικό.20 αγαπημένοι δίσκοι.
δλδ εγώ που έχω μέσα στους αγαπημένους ηλεκτρονικά, indie και δεν ξέρω και γω τι άλλα πράγματα θα έμεναν εκτός αν το κάναμε έτσι.
επίσης να βρεθεί κάποιος εθελοντής για τη βαθμολόγηση.ο ένας είμαι εγώ.:stuck_out_tongue:

edit: 30 είναι πολλές.20.

Κλειδωσε 20, παραείναι δύσκολη η καταγραφή με 30άδες.

Ωραία θα απαντήσω σε κανά μήνα αφου το μελετήσω… :lol:

Για να δούμε. Εικοσάδα ευκολα μπορω να αραδιάσω, η σειρά και η βαθμολογία θα είναι λίγο στην τύχη. Οτι κάτσει. Καλύτερα να μην υπάρχει διαχωρισμός πάντως…

να μην είναι καθόλου στην τύχη.θέση με θέση αλλάζει ο βαθμός.πήγαινε στο πρώτο ποστ.

επίσης,
ΚΑΠΟΙΟΣ MODERATOR ΝΑ ΣΒΗΣΕΙ ΤΟ “(THREAD ΠΡΟΘΑΛΑΜΟΣ)” ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ.

Κάνε διπλό κλικ στον τίτλο και ακύρωσε τη φόρτωση σελίδας.