Καλύτερα albums των '00s


____________

χααχαχαχ με χτυπάτε από παντού!

Ότι και να πείτε δεν έχετε άδικο…

(Converge όμως είχα βάλει στο post μου στο θρεντ μεγαλουργείας όποτε το σώζω…[SIZE=“1”]λίγο[/SIZE])

Ασε ασε δεν ξαναγράφω εδω…Για να θαφτεί στα έγκατα του φλόρουμ το θρέντ:lol:

1.Minsk - The Ritual Fires of Abandonment
2.Celtic Frost - Monotheist
3.System Of A Down - Toxicity
4.Neurosis - A Sun That Never Sets
5.Tool - Lateralus
6.Mastodon - Crack The Skye
7.Funeral Mist - Salvation
8.Burst - Lazarus Bird
9.Converge - Jane Doe
10.Ulver - Perdition City

ισχυρή νέα είσοδος βλέπω.
Καλωσήρθες.

Το αυτο.
Welcome νεος !

Electric Wizard - Dopethrone
Deftones - White Pony
Tool - Lateralus
Neurosis - Given to the Rising
Isis - Panopticon
Down - Down II
Sigur Ros -()
Converge - Jane Doe
Dillinger Escape Plan - Miss Machine
Pig Destroyer - Phantom Limb

Καλώς σας βρήκα λοιπόν…:metal:

Αυτά τα χω κι εγώ, αλλά και για τα άλλα προσυπογράφω.

Kάνε introduce yourself φίλος, να σε προυπαντήσουμε εμείς που νομίζουμε πως είσαι alter ego account μας! 8)

προχειρα

soad - toxicity
slipknot - subliminal verses
muse - origin of symmetry
godspeed - lift your skinny fists like antenas
the white stripes - elephant
tool - lateralus
disturbed - 10.000 fists

Δηλαδή στις επιλογές του πολλ θα υπάρχει ένας δίσκος από κάθε χρονιά?

λέω να το κάνω έτσι για να είναι πιο αντικειμενικό και αποδεκτό απ’όλους.από την άλλη όμως, μπορεί να διατηρηθεί το ίδιο σύστημα ψηφοφορίας (ένας δίσκος από κάθε χρονιά) και να μπούν στο τέλος οι 10 δίσκοι που θα έχουν γενικά τις περισσότερες ψήφους, ανεξάρτητα από τη χρονιά.δεν ξέρω, τι προτιμάτε?

καλά χαλάρωσε λίγο :lol:

το λέω γιατί είμαι σίγουρος πως ακόμα και τότε όλο και κάποιος θα βρεθεί να καταστρέψει το thread…

Άστον τώρα που έχει πάρει φόρα… :lol:

Στατιστικά, το δεύτερο είναι πιο σωστό.

Από την άλλη εγώ θα πρότεινα να γίνει απλώς όπως τα δημοψηφίσματα του Hammer. Δηλαδή 20 επιλογές με σειρά προτίμησης, πιθανόν με κάποιον περιορισμό του στυλ “μάξιμουμ 2 δίσκοι ανά συγκρότημα” και ανάποδη βαθμολόγηση: 20 βαθμοί για το πρώτο, 19 για το δεύτερο κτλ.

Και στο τέλος βγάζουμε τοπ-10, τοπ-20, τοπ-50 ή ό,τι θέλουμε.

Και να κρατήσει μέχρι το τέλος της χρονιάς.

ξέρεις τι λένε: it takes two to …

τέσπα ωραία ιδέα.

νομίζω πως το σύστημα με τις χρονιές δεν είναι πολύ αντιπροσωπευτικό. καλύτερα να βάλει μια εικοσάδα ο καθένας. ας πούμε το 2001 εγώ άφησα έξω lateralus & toxicity ξέρω γω, γελάω μέχρι κι εγώ με τα χάλια μου.

αυτό που πε ο κρισπ βασικά.

Δεσμεύομαι να κρατάω και excel.

Άντε να δούμε πόσο σκατά διαφέρουμε από αυτό το παλιοκοινό του Hammer που όλο του τα χώνουμε! :lol:

Κάπως έτσι ακούγεται πιο εύκολο και ωραίο… Αλλά δεν νομίζω να στέκει ο περιορισμός… Άλλωστε σε ποιό δημοψίφισμα υπάρχει περιορισμός? Και στην τελική γιατί μετά να μπει poll αφου θα έχει πει ο καθένας της προτιμήσεις του… Για να ψηφίσει ο καθένας της προτιμήσεις των άλλων?
:-k

λοιπόν, αυτό θα γίνει.
μέχρι το τέλος του σεπτέμβρη θα ψηφίσετε τα 20 αγαπημένα 00’s albums όπως το σύστημα του χάμμερ.και από την 1η οκτώβρη τα πρώτα 10 θα μπούν σε poll.

edit: θα έκανα poll ούτως ή άλλως.απλά για να μη βρεθούν άτομα που να γκρινιάζουν και επειδή είναι δύσκολο είπα να το κάνω έτσι.εδώ απλά ψηφίζουμε.η κουβέντα για τους δίσκους θα γίνει στο thread με το poll.