Alice Cooper - Along Came A Spider

Πώς λέτε νάναι? Έχετε ακούσει καθόλου?

Ο δισκος βγαινει τον ιουλιο,δεν εχει διαρευσει κατι μεχρι στιγμης,καποιο κομματι η εστω ενα δειγμα,οποτε δεν εχουμε παρει γευση ακομα το πως θα ειναι.Παντως ειμαι περιεργος μετα απο τοσα χρονια ,με τοσα αλμπουμ που εχει βγαλει στη καριερα του αν εχει να μας προσφερει κατι ο alice,γιατι να πω την αληθεια οι τελευταιες δουλειες του ηταν ψιλοαδιαφορες.:-s Ειναι κ στα τελειωματα του κακα τα ψεμματα…

Παντως το παλευει ακομα,προσπαθει…

ΥΓ Το προφιλ τι το ηθελε?#-o :-- :stuck_out_tongue:

οντως!

λες και δεν ξερει πως ειναι η μυτη του!!!

Μην γινεστε κακοι ρε παιδια!:stuck_out_tongue:
Το ξερει για να ειναι πιο “Spooky” το εξςφυλλο το εκανε!!!8) :stuck_out_tongue:

Η Αλισο-μύτη ροκάρει άσκημα!!!:metal:

ε οχι και ψιλοαδιαφορο το the eyes of alice cooper μην τρελαθουμε…δισκαρα ηταν hard rock-ια παλιας καλης σχολης…για το τελευταιο παω πασο οκ…αναμενουμε στο ακουστικο μας μαγκες ο alice αλλωστε ειναι οτι ειναι και το κανει επειδη γουσταρει.ενας ροκας κωλογερος με ψυχη και τσαμπουκα

Διερευσε κομματι απο τον επερχομενο νεο δισκο του Αlice?

Alice Cooper - Vengeance is mine

Kαλο κομματι.:wink:

WOW δεν βλέπω την ώρα!!!
Πάντως οι καλύτεροι δίσκοι του, για την γνώμη μου ήταν το “Hey Stoopid” και το “Thrash”.
Άμα θέλετε περίσσοτερες πληροφορίες για το δίσκο μπορείτε να βρείτε εδώ http://www.5wwwww5.com/alicecooper

Στο Vengeance is mine μαλλον συμμετεχει κ ο slash σε καποια σημεια,καλο κομματι απο Alice,αναμονη για τον δισκο.

Αρκετά καλό κομμάτι ως πρώτο άκουσμα από τον δίσκο, αναμένομεν μετά ανυπομονησίας να τον ακούσουμε ολόκληρο. ΕΛΑ ΡΕ ALICE ΘΕΕ!!! :smiley: :smiley: :smiley: 8) 8) 8) 8)

Kαι’γω αυτην την αισθηση εχω…

Της Ευρώπης θα είναι Special Edition (με ένα κομμάτι παραπάνω).

teaser/trailer για το αλμπουμ.:stuck_out_tongue:

Με μια ακρόαση μου φάνηκε αδιάφορο. Δεν ξέρω αν θα υπάρξουν άλλες, έχουν βγει τόσοι καλοί δίσκοι τώρα τελευταία που δεν έχω λόγω να ασχολούμαι με μετριάτζες.

Ο Alice ειχε απειρα χρονια να βγαλει κατι πραγματικα κακο…μαλλον απο την αποχη του Flush The Fashion…δυστηχως εδω εχουμε να κανουμε με εναν super αδιαφορο δισκο!Θα τον αγορασω λογω της συλλογης Alice που εχω αλλα δεν βλεπω να τον ακουω πολλες φορες…κριμα πολυ κριμα… :frowning:

Λοιπόν αν και μεγάλος Alice Cooper fan, θα μιλήσω καθαρά για το νέο album χωρίς παρορμητισμούς. Το “Along Came A Spider” είναι τουλάχιστον πάρα πολυ καλό σε fans αλλά και σε μη fans του Alice. Hard rock με πολύ σύγχρονη παραγωγή που το κάνει να ξεχωρίζει πολύ απο τα 2 προηγούμενα albums που ήταν garage με όσο γίνεται πιο '70s ήχο. Το “Along Came A Spider” έχει τουλάχιστον 5 κομματάρες και τα υπόλοιπα κυμαίνονται απο απλώς καλά έως πολύ καλά. Το concept του δίσκου είναι το άλλο μεγάλο θετικό, οπου με ένα story λες και είναι βγαλμένο απο ταινία τρόμου ο Alice γράφει για μία ακόμα φορά ιστορία. Μπορεί όντως ο ήχος του album να έρχεται σε αντίθεση με το dark concept αλλά έτσι είναι ο Alice και δεν πιάνουν όλοι το humor του (βλ. Cold Ethyl, I love the dead)! Δεν κρύβω οτι και εμένα με ξένισε το πρώτο άκουσμα, αλλα σχεδόν αμέσως συμφώνησα με τον Alice που σε συνέντευξη είχε πει: "It’s full of hits!"8)

όπως είπε ο άκης… σούπερ αδιάφορος. κρίμα. έχει κάτι προσπάθειες να πιάσει κάι από το πνεύμα του welcome, αλλά πού;

Ούτε καν…

Κάτι τέτοιο… Κι ο κολλητός μου που είναι Cooperάκιας το ίδιο είπε, κι εγώ που τον άκουσα (και έχω ακούσει και όλους τους άλλους) το ίδιο σκέφτηκα.

Επιεικώς αδιάφορα κομμάτια, κακό και άσχημα δοσμένο το concept. Κλάσεις ανώτερο πχ το Dirty Diamonds…

Γιατί τι έχει το Flush the Fashion?
Μια χαρά δισκάκι είναι. Joy Division style της εποχής και με πολλά λίτρα αλκοόλ!!!
Ο ίδιος δηλώνει ότι δεν θυμάται τις ηχογραφήσεις του άλμπουμ…Rock reeeee… Rock…

…και να φανταστεις όταν βγήκε το “Hey Stoopid” το Metal Hammer δεν τον θεώρησε ιδιαίτερα καλό δίσκο, γιατί δεν ήταν “Trash”!!!
Φοβερά άλμπουμ και τα δυο, αλλά μάλλον δεν κατέχεις από Alice.