All i hear...is BURN (φωτιές)

Φωτια σε δασος, σχεδον παντα ειναι εμπρησμος… Ειδικα μετα αν βλεπεις να φυτρωνουνε σπιτια…

Θα γινω κι εγω εμπρηστης μου φαινεται…

Καψε κι εσυ ενα αυθαιρετο, μπορεις!!

Καλα εισαι οπως το 99 που ειχε καει η Πεντελη τοτε θυμαμαι Βριλλησια Μελλησια και λοιπες περιοχες κανανε ραφτινγκ στα πεζοδρομια.

Δεν ξέρω τί λέτε. Εγώ είδη έχω αρχίσει την προετοιμασία

ΟΧΙ ΤΟ ΠΑΝΙΙΙΙ
ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΟΥΥΥΥΥ

Eγω δεν εχω καταλαβει με τι λογικη λειτουργουν οι εμπρηστες… τι θα ωφελησει με το να καει ακομα μια δασικη εκταση?Εκεινοι δεν μενουν στην Αθηνα ας πουμε?Δεν θα ειναι και για τους ιδιους ενα προβλημα?:-k Εκτος αν ειναι ολοι επαρχιωτες…#-o lol.
Περα απο την πλακα, αυτην την απορια παντα την ειχα.:-s

Με τα λεφτα που παιρνουν απο τους “απο πανω” μπορουνε να πανε ενα ταξιδακι καπου στον Ειρηνικο…

μα τι λες?δεν τα καίνε για την πάρτη τους,τα καίνε για αυτούς που θα χτίσουν τις βίλες…

Αποσκοπούν στο να χατρακτηριστεί μια περιοχή μη δασική και ετσι να προχωρήσουν στα υπουλα και καταχθόνια σχέδια τους (κοινώς να φτιάξουν μαιζονέτες…)…Τα ισόβια φαντάζουν λίγα μπροστά σε τέτοια άθλια υποκείμενα…

Αυτο ηταν και τοσα χρονια ειχα ιδρωσει στη σκεψη?8O
#-o Ελεος… ειμαι ξανθια.(Ρομπα.)
Thanx George!:stuck_out_tongue: :wink:

Εβλεπα στις ειδήσεις έναν τύπο που είχε ωγει στο μπαλκόνι του και έριχνε νερό στο Δάσσος. Το σπίτι του δλδ ήταν στο δάσσος. Κι έλεγε η δημοσιογράφος: Κοιτάξτε πως παλεύουν με τη φωτιά.

Λες κι αυτός το αυθαίρετο μες το δάσος το έχτισε νόμιμα. Αυτός δεν έκαψε δέντρα για να χτίσει το σπίτι του;;;;

Μακάρι να καιγόταν ζωντανός μαζί με το σπίτι του

Για να μην λέμε για την Πάρνηθα…

edit/ Το χει πει ο Πανούσης… ΚΑΙΩ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑ, ΧΤΙΖΩ ΜΕΖΟΝΕΤΕΣ

Να καούν ζωντανοί οι εμπρηστές και οι υποκινητές τους. Σαν τα ποντίκια.

καψτε τα ολα καθικια καψτε τα…αλλα θα μου πειτε δικος σασ ειν ο πλανητης…σε 30 χρονια θα ψοφησετε τα παιδια σας θα ζουν σε θερμοκρασιες 58 βαθμων…και θα ερχονται στις ομορφες παραλιες των…Τρικαλων για μπανια…

Και μία αντίθετη άποψη. Βέβαια γράφτηκε πριν και τις χθεσινές πυρκαγιές (εγώ γενικά δεν πιστεύω στις συμπτώσεις).

Λίγο άσχετο το επόμενο, χθες όπως πήγαινα στο λιμάνι της Άνδρου για να γυρίσω, ο μπροστά μου πέταξε αναμμένο τσιγάρο στο δρόμο (δεξιά- αριστερά υπήρχαν ξερά χόρτα) και όταν σταμάτησε (νεαρός ροκάς γύρω στα 23-25) και τον έπιασε ο πατέρας μου να του την πει, το έπαιξε κινέζος… Μα πόσο βλάκας πρέπει να είσαι για να πετάς το αναμμένο τσιγάρο από το παράθυρο? Όποιον πετυχαίνετε να κάνει βλακείες τέτοιου είδους να του την λέτε πάντα. Ακόμα και αν δεν αλλάξει μυαλά, εσείς δε θα έχετε σιωπήσει και δε θα είστε συνένοχοι στην γαϊδουριά του…

[SIZE=“5”]ΚΑΙΝΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΑΛΑΜΙΝΑ[/SIZE] :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Ηθελα να ξερα αν εχει μεινει φετος τιποτα που να μην εχει καει…:frowning: :frowning: :frowning:

Ντροπη σας ρεεεεεεε!!!

θΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΕΜΠΡΗΣΤΕΣ!!!

Τελικά αρχίζει να μου αρέσει η επαρχία…

Καλά κάνεις

Όπως λέει και ο Τζιμάκος:

Greece is a heavy metal country, almost paranoid.

#-o

Καιγεται παλι η Πεντελη…στις φλογες και τα Βριλησια!!!
:frowning: :frowning: :frowning: :frowning:
Που θα παει αυτη η κατασταση πια??? :x :x

Μπουρλοτο σε ολα τα σπιτια που θα χτιστουν στα καμμενα δαση!!!:!: :!:

Η κατασταση εχει ξεφυγει ειναι λες και ηρθε το τελος, καλα θα δουμε σε λιγους μηνες ολοι τις πρωτες συνεπιες…