All i hear...is BURN (φωτιές)

Σοβαρά; Για πες, πού;

Περίπου 30 λεπτά απόσταση από Τρίπολη και 20 από Μεγαλοχώρι άμα θυμάμαι καλά. Το χωρίο αμά θυμάμαι καλά λέγεται Κερασίτσα( ή κάτι με κεράσια μέσα:p, δεν θυμάμαι ακριβώς:p )

Πηγαίνω συχνά εκεί!

Mε απειλείς να μην ξαναπατήσω το πόδι μου εκεί δλδ;;;:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Στα μέρη μου είναι όλοι ευπρόσδεκτοι!

226 μέτωπα χθες…

Οργή και μίσος για αυτούς που καίνε τα δάση. Αλλά να μου πεις κάθε φορά που έχει εκλογές αυτά δεν γίνονται? Δεν ξέρω αν έχετε δει αεροφωτογραφίες της χώρας μετά τις πυρκαγιές αλλά η εικόνα είναι αποκαρδιωτική. Να ετοιμαζόμαστε να υποστούμε τις συνέπειες…

Nα που οι στίχοι του When The Sun Burns Red των Kreator γίνονται όλο και πιό επίκαιροι…

Το κρατος ειναι ενα μπουρδελο και μισο! :blow: :lightsabre:

Kατά τις 12 που ξύπνησα πριν σηκωθώ μύριζε καπνός και άκουγα σειρήνες…και αμέσως κατάλαβα βέβαια αναρωτιόμουν τι βρήκαν αυτή τη φορά να κάψουν…Από εδώ πάνω πλέον δεν έχει μείνει τίποτα το πράσινο…η κατάσταση είναι απλά απελπιστική:( :frowning: :frowning: Παει και η Πέντελη για άλλη μια φορά!!!

Και μόνο που μυρίζει καμμένο ως εδώ φρικάρω. Κρίμα, και είναι απ’τις ομορφότερες περιοχές, μαζί με την Πάρνηθα φυσικά…
Πραγματικά έχω αρχίσει και φοβάμαι. Το βουνό κοντά μου είναι το μόνο που δεν έχει καεί ακόμα, και έχει πολύ πράσινο εδώ που είμαι. Χελπ! Έχω κακό προαίσθημα. :frowning:

Ήταν, ήταν…

τα σπίτια που λένε ότι κάηκαν κλπ,παράνομα δεν ήταν?:-k

:frowning: :-s Δίκιο.

Προς ιδιοκτητες αυθαιρετων που καηκαν: Καλα να παθετε ρε, δεν σεβαστηκατε τη φυση, δεν σας σεβαστηκε και αυτη…

Ενα μπραβο στα παληκαρια της Πυροσβεστικης για τις προσπαθειες… :thumbup:

Aν και οι Πυροσβεστική σήμερα μου φάνηκε απελπιστικά λίγη…

Εγω κρινω απο τις προσπαθειες οσων ηταν εκει… Αν εχει καει το σπιτι σου, λογικο ειναι να θες να ξεσπασεις καπου… Αλλα τα παιδια κανουν οτι μπορουν…

Κατι ακυρο: Αν προσεξατε στα πλανα, ενας που σβηνει φοραει μπλουζα Deicide:p

Μήπως τον μπέρδεψες με καναν εμπρηστή?? :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Κραταγε πυροσβεστηρα…

Εκτος αν ηταν φλογοβολο:p

Ναι και δίπλα του είναι ο αδερφός του που είναι αρκετά φίλος μου… Τους είδα στα πλάνα και σοκαρίστηκά, τους έχω στείλει και μήνυμα και ακόμα δεν έχω πάρει απάντηση για το αν είναι καλά:?