All Pigs Must Die - God Is War (2011)

Τουμπάνο σωστό μεταλκορ με μέλη Hope Conspiracy, Bloodhorse, American Nightmare, Converge (Ο κολερ στα ντραμς)

http://www.youtube.com/watch?v=-iyYw8GLbOU

To περσινο Ep τους δε μ’ αρεσε πολυ, αλλά όσα κομματια εχω ακουσει απο το φετινο αλμπουμ θεριζουν. Το κατεβασα χθες. Βλεπουμε…

πολύ δυνατό άλμπουμ, έτη φωτός μπροστά από το ΕΡ.
Το τελευταίο κομμάτι είναι μια τελειότητα.

third world genocide γαμώ.

To άκουσα κι εγώ κατά τύχη και μ’ άρεσε.

Το σόλο στο the blessed void.

δεν εχω ακουσει ακομα το αλμπουμ

αλλα ο κολερ δεν ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ ΝΤΡΑΜΕΡ?!?!?!?!?

τεραστίος απλά.

converge, united nations, κι εδω οργιάζει το παλικάρι.

[I]“Εγώ θα το πω, εγώ… Ο Κόλερ, ο Κόλερ, χωνεύτε το, ο Κόλερ, όχι, ο Κόλερ, εγώ θα τα πω, ο Κόλερ, εγώ θα τα πω, εγώ θα τα πω, ο Κόλερ, είναι παικταράς”[/I]

Περαστικός κι εγώ από δω, απλά να συμφωνήσω πως το album είναι ΔΥΝΑΜΙΤΗΣ !

ναι

και ναι!

Γενικά απ’ το 4-5ο κομματι και μετά χώνει ασάλιωτα! Ωραίο δισκάκι, “κι από το πουθενα”, βγάζει κι αυτή την ringworm-ιλα και τα σπάει

γενικώς ισχύει, αν και μάλλον χάνει στη σύγκριση με το φετινό -επίσης πολύ καλό- των Ringworm

Χμ όντως ε? Να το βάλω στα to check λοιπόν… Το είχα αγνοήσει με το σκεπτικό “τί άλλο να βγάλουν μωρε?”, παρ’ ότι τους γουσταρω τίγκα και είναι μπαντάρα… Λαθος μαλλον

Το μονο που μου ξυνιζει με το pigs ειναι οι μεγαλες διαρκειες για το συγκεκριμενο στυλ, πραγμα το οποίο ευτυχως δε το χουν οι ringworm. Γενικά τέτοια κομμάτια, μ’ αρεσουν σφηνακια

[SPOILER]/hurt alert Πάντως πέρα από το όνομα της μπάντας,που με πλήγωσε εξαρχής, έβγαλαν και τούτο το άσμα (από το EP βέβαια):http://www.youtube.com/watch?v=JtaIbOJhW3g για να με αποτελείωσουν. :frowning: [/SPOILER]

Ο δίσκος ακούγεται νεράκι, και παίζει συνεχώς εναλλάξ με τον Sarabante.

Ο δίσκος γαμάει

νεο εφτάρι στη Southern Lord

[B](All Pigs Must Die - Curse Of Humanity)[/B]

υπάρχει στο elementary revolt το αποπάνω σε μέτριο ριπ. Το ένα κομμάτι υπήρχε και στο δίσκο, το άλλο είναι πιο αργό και σλάτζι, γαμάτο γενικά.

κομματάρα το ομώνυμο ε.

δεν είναι λίγο παράδοξη η επιλογή της Southern Lord, δεδομένου του Ben kohler?

Εχει σημασια σε ποια εταιρια ειναι?

δεν απαντω καν. μια απορια ηταν.

Καταλαβαινεις τι θελω να πω.

πεστε και σε μας τι εννοειτε