Allochiria - Throes

Μπορείτε να ακούσετε το δίσκο εδώ.

Επίσης ο δίσκος θα παρουσιαστεί και Θεσσαλονίκη, Βόλο, Γιάννενα.

2 Likes

Τελεια, μου εφτιαξες τη μερα!
Καμια ημερομηνια Λονδινο να βαλουν να τα σπασουμε ολα!

1 Like

Και το ριβιου του rocking εδω.

μπράβο.ωρε.παιδιά.

1 Like

live τα κομμάτια είναι τεράστια.
κρίμα για τη φωνή της ειρήνης στην αθήνα, όσο άντεξε ήταν συγκλονιστική.
μακάρι να μπορέσετε και άλλο live σύντομα να ακούσουμε το denouement όπως πρέπει

2 Likes

Ισχύει! Στη Θεσσαλονίκη ήταν απλά συγκονιστικοί! Χάρηκα ιδιαίτερα που έπαιξαν όλο το “Throes” στην απόλυτη τελειότητα και ορθότητά του. Και η Ειρήνη υπέροχη, το έβγαλε όλο. Μακάρι να κάτσει και άλλο live μόνοι τους και να ισοπεδώσουν τα πάντα.

Και ξαναλέω, Throes = δίσκος ζωής.

1 Like

Μπραβο παιδια, μακαρι να τους δω ζωντανα γιατι πραγματικα τους λατρευω.

Το Throes μου αρεσε πολυ σα δισκος, αλλα προσωπικα δεν εφτασε/ξεπερασε το Omonoia που το βρηκα εκπληκτικο.

Μου αρεσει που στο νεο αλμπουμ πειραματιστηκαν λιγο και με Ελληνικους στιχους κρατωντας παραλληλα τον ηχο τους.

Αγαπημενα τραγουδια : Counting Fives , Little Defeats, Tiny Victories

1 Like

Ο δίσκος είναι όντως καταπληκτικός. Το “Omonoia” το είχα πολύ ψηλά, αλλά το “Throes” ίσως και να το ξεπεράσει. Μοναδικό αρνητικό ο ήχος του μπάσου -στα καθαρά σημεία ακούγεται λίγο ψόφιος. Αλλά αυτά είναι πταίσματα. Μιλάμε για τραγούδια που θα μείνουν μέσα σου για χρόνια, το “Counting fives”, το “Denouement”, το “Little defeats, tiny victories”, το “Thrust”. Άψογα φωνητικά, άψογα riffs, τρομερός drummer που γίνεται πρωταγωνιστής και απίστευτη ικανότητα να εναλλάσουν χαλαρά και heavy σημεία. Πλούσιος δίσκος, μετά από τόσα ακούσματα και δεν το βαριέμαι στιγμή.

2 Likes

Τον ειχα παρεα τον δισκο 3 βδομαδες σε ταξιδι και εχει ανεβει παρα πολυ! Αμα ηταν CD θα ειχε λιωσει.

2 Likes
1 Like