Aloha!

Γειά σας παιδιά και από μένα! Κιθαρίστας wanna-be εδώ, και… δεν ξέρω τί άλλο να πω… μου αρέσει η rock και metal μουσική, προσπαθώ να ακούω όσο το δυνατόν περισσότερη και διαφορετική μουσική μπορώ. Σπουδάζω πληροφορική και τηλεπικοινωνίες στο ΕΚΠΑ (ναι, είμαι πλέον σε θέση να πω ότι έχει κάποια σχέση με το ΠΙΚΠΑ), προτιμώ ένα καλό απλό μπιφτέκι από το sushi, δεν διαβάζω βιβλία, δεν βλέπω κουλτουριάρικες ταινίες (προτιμώ να δω ένα παλίο καλό splatter του 80 παρά ταινία του Αγγελόπουλου), δεν βλέπω τηλεόραση, δεν ακούω ελληνική μουσική στον ελευθερό χρόνο μου (αν και αμα βρεθώ σε μαγαζί που παίζει καλή ελληνική μουσική, θα την απολαύσω). Τα περισσότερα που έγραψα μάλλον δεν έχουν σχέση με το κύριο θέμα του forum, όπως και γω μάλλον δεν έχω σχέση με τον υπόλοιπο κόσμο (αυτό μερικές φορές πονάει λίγο, αλλά περνάει με ένα Depon). Περιμένω τις τομάτες και τα μαρούλια σας για να φτιάξω σαλάτα.

One love :bye:

Αγαπάμε ΕΚΠΑ και Di-ίτες, καλώς ήρθες λοιπόν!

Κι αλλο di;

Έεεεετσι… DI παντού. DI και ξερό ψωμί (χωρίς Παπάζογλου και Σιάννη 230). Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να πω (εκτός από αριθμό κάρτας :p) ?

One love stars

Μπάντες που γουστάρεις!

Από τα κλασσικά: Deep Purple, Black Sabbath, Led Zeppelin (για πιο mellow φάσεις), The Jimi Hendrix Experience, Rory Gallagher, T. Rex, AC/DC, Roxy Music, Thin Lizzy, The Doors, Janis Joplin, Al Di Meola, Camel (τα πρώτα τους), Pink Floyd, Creedence Clearwater Revival

Και επίσης: Yngwie J. Malmsteen, Vinnie Moore, Jason Becker, Marty Friedman, Richie Kotzen, Tony MacAlpine, Megadeth (με Friedman…), Hawaii, Steve Vai, λίγο Joe Satriani, Van Halen, The White Stripes, Paul Gilbert (τρελό παλικάρι)

Περιστασιακά (και όταν διαβάζω, οχι δεν διαβάζω περιστασιακά, ούτε ποτέ): Antonio Vivaldi, Niccolo Paganini, Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozard, και λίγο λιγότερο Ludwig van Beethoven, αλλά γενικά προσπαθώ να ψάχνομαι και με άλλους…wtv

One love

welcome και απο μενα!:slight_smile: πολυ ωράια ακούσματα!