ALTAAR - Full Length [2012]

Το αναμενουμε αρχες του χρονου - λογικα - απλα εβαλα παλι το demo κι αρρωστησα. Εδω κι ενα χρονο το ακουω κι εχει ριζωσει μεσα μου. Aν καταφερουν να βγαλουν κατι καλυτερο απο αυτο δε θα εχουν αντιπαλο στη φαση.

Για οσους δεν εχουν διαβασει παλαιοτερες αναφορες, παιζουν ενα doom/drone/black/ambient πραγμα πολυ γαματο και πιασαρικο. Ακολουθει το εξωφυλλο του demo + μια studio pic για το kvlt της υποθεσης, καθοτι αυτη τη περιοδο ηχογραφουν.

Συν οτι το ‘‘στησιμο’’ με τα κερια μου θυμισε λιγο τους δικους μας Brotherhood of Sleep…

BUMP ΠΑΝΑΘΕΜΑ ΤΑ ΑΓΙΑ ΚΕΡΑΤΑ γιατι το ακουγα παλι χτες. Ακουστε το demo γιατι ειναι ΣΚΕΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ χωρις να ειναι καν metal ως συνολο. Χαλαρα συναγωνιζεται το ντεπουτο των Wolvserpent.

αν έχεις το ντέμο σε mp3 στείλε ένα πμ πλίζ…

πω ρε πούστη…δεν υπάρχει πουθενά.Ελπίζουμε σε επανακυκλοφορία γιατί από το λίγο που άκουσα σε γιού τιούμπ μου άφησε πολύ θετικές εντυπώσεις.

To demo είναι αρρώστια

ΜΠΑΜΠ.

Το ντεμο δεν γαμαει απλα, ΡΙΧΝΕΙ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ σε ο,τι παρομοιο καλτ και καλα υπαρχει εκει εξω. Ακομα και το Ντισπιριτ (βλασφημια, ξερω) υστερει μπροστα του. ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΑ ΟΙ ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ. Πραγματικα ελπιζω να αξιζει την αναμονη γιατι να μη ξεχναμε το τριτο και σημαντικοτερο.

Το ντέμο είναι το Dodsonske;

Edit: Άκυρο, εντάξει αυτό είναι.Το βρήκα.

Στείλτε κάποιος το ντέμο σε πμ.Μόνο ένα κομμάτι έχω από τα 5.

Finally the wait is over! The self titled ALTAAR debut album will be released through Indie Recordings in Norway, Germany and Austria on the 22nd of february and rest of Europe on the 267th. The US TBA.

The vinyl features two songs on each side; “Tidi Kjem Aldri Att” and “Dei Absolutte Krav Og Den Absolutte Nåde”. A CD will be released at a later stage with an additional third song. Artwork done by the amazing Sverre Malling. More info shorty!

αμην

:papas:

εδιτ: με μπερδευει λιγο αυτο το 267th(!!!) :stuck_out_tongue:

Indie Recordings και θα κυκλοφορησει αρχικα μονο σε βινυλιο; Περιεργο μου ακουγεται, οπως και ευχαριστα αναπαντεχο που δεν βγαινει απο κανα αντεργκραου λεημπελ, μπας και τους προσεξει κανας ανθρωπος παραπανω. Κατα τ’ αλλα, δεν συμβιβαζομαι με τιποτα λιγοτερο του συγκλονιστικου, αν και μλκιες λεω, κραταω τις προσδοκιες μου σε ψιλοχαμηλα επιπεδα μη τυχον φαμε νιλα.

Που το βρίσκουμε σε βινύλιο αυτό?