Το καλλιτεχνικο σας alter ego

Ποιο ειναι,θα μπορουσε να ειναι ή θα θελατε να ειναι το αλλο σας εγω?Σαν ποιον/ποια θα θελατε να ησασταν αν δεν ησασταν εσεις ή ακομα κι αν αυτο το αλλο σας εγω θα μπορουσε να συνυπαρχει παραλληλα με αυτο που ειστε τωρα? :-k

αν το παμε χαλαρα…ο hetfield(οπου ο ουλριχ θα ειχε φαει πουλο απο τα πρωτα χρονια) η ο araya…αλλα γενικα ο tesla…τρελη μορφη(δεν ξερω αν πολυπιανεται στο καλλιτεχνης…αλλα αυτο!)




ο πρωταγωνιστης αυτου του βιβλιου…ο Χολντεν :slight_smile:

](http://img199.imageshack.us/my.php?image=243t.jpg)[/IMG]

Johny McLaughlin

John Lennon και Αγγελακας χωρις δευτερη σκεψη!:roll:

:bounce::smiley:

Phil Lynott

Θα μπορουσα

ooops i fucked up :frowning:

Ο πρωταγωνιστής του ‘‘Catcher in the rye’’ είναι ο απόλυτος anti- hero. ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ να μην ταυτιστεί κάποιος μαζί του.

Xmm… Με κανέναν δε ταυτίζομαι απόλυτα, ωστόσο έχω πιάσει τον εαυτό μου να αισθάνεται μια περίεργη ταύτιση κατά καιρούς με τους:

Τuomas (Nightwish)
Martin Gore (Depeche Mode)
Tom Waits
James Hetfield
Steven Wilson (Porcupine Tree)
Andrew Eldritch (Sisters Of Mercy)
Noel Gallagher (Oasis)
Jim Morrison
Jon Crosby (VAST)
David DeFeis (Virgin Steele)

Αλλά και πολλοί άλλοι μουσικοί, κυρίως κιθαρίστες ή πληκτράδες, που βαριέμαι τώρα να ψάχνω τα ονόματα τους… Επίσης ώρες ώρες με φαντάζομαι σε ρόλους οργανοπαίχτη funk μουσικής, ή σε χορευτή disco (βαλτε όποιον θέλετε). Α, επίσης πιάνω να τατίζομαι συχνά με όσους γράφουν μουσική για ατμοσφαιρικά/goth metal bands.

Απο συγγραφείς Τομ Ρόμπινς, Μίχαελ Έντε, Michael Moorcock (ειδικά ο τελευταίος πολύ).

Απο λογοτεχνικούς χαρακτήρες (αν και εκτός θέματος) πάρα πολύ με το Φάντασμα της Όπερας, και ακόμα πιο πολύ με τον Δράκουλα… Καθώς και με τον Tanis Half-Elven απο το σύμπαν της dragonlance.

edit. Πως τον ξέχασα. Ασφαλώς και με τον Tim Burton. :wink:

[CENTER][/CENTER]

Αν είχα ταλέντο, που δεν έχω, θα ήθελα να είχα δημιουργίσω το αριστούργημα του Αλκίνοου Ιωαννίδη ‘‘Ο Δρόμος Ο Χρόνος Και Ο Πόνος’’, οπότε…:!:

Εγω με εναν Warell Dane δεν χαλιομουν παντως:)

James Hetfield
Mike Patton
Rob Flynn
Eddie Vedder
Max Cavalera

Θα ήθελα να ήμανε κάποιος από τους παρακάτω επειδή είναι ΚΟΥΛ τύποι.


Devon Graves


Ian Anderson


Tom Waits


Mike Patton


Daniel Gildenlow

μπραιαν μει.

Επειδή με εμπνέει σαν μουσική περίοδος οι δεκαετίες 60-70 κυρίως θα προτιμούσα να ήμουν κάποιος καλλιτέχνης από εκεί.Μάλλον αυτός που θα ήθελα να ήμουν θα ήταν ο Jimmy Page και γιατί έχει γράψει τα απίστευτα τραγούδια και ασχολούταν και με πράγματα πέρα από την μουσική και φαίνεται αρκετά μυστηριώδης.Τώρα για δεκαετίες 80 Dickinson,90 Dimebag και 2000 και μετά δεν έχω σκεφτεί:p